dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 26
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 517
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Biegając po forum powinieneś wiedzieć.
    WM - wentylacja mechaniczna
    WG - wentylacja grawitacyjna
    Natomiast twoja odpowiedz w dalszym ciągu nic nowego nie wnosi a jest jedynie potwierdzeniem że przy prawidłowym montażu oraz sprawnie działającej wentylacji takie zjawisko nie ma prawa wystąpić.
    Dzięki za wyjaśnienie skrótów. Trochę nie załapałem o co Ci chodziło w poprzednim poście z tym zaglądaniem ludzi posiadających wentylacje mechaniczną, teraz już wiem.
    Otóż nie ważne jaką mają wentylację. Zjawisko wykroplenia się pary w przegrodzie może się pojawić także przy wentylacji mechanicznej.

    Mało tego, przy nieszczelnościach w poszyciu następuje zaburzenie pracy wentylacji mechanicznej. A jak napisał kolega powyżej, bardzo trudno jest wykonać szczelne poddasze przy zastosowaniu "tradycyjnych" metod a sama paroizolacja jest tylko opóźniaczem dyfuzji pary wodnej (o ile nie zastosujemy materiału typy barrier całkowicie zamykającego dyfuzję)

    Ale wszystko sprowadza się do tego, że wg. mnie pianka jest dobrym materiałem izolująco/uszczelniającym, który może zapewnić wysoką szczelność budynku co będzie korzystne dla działania wentylacji i uniemożliwi pojawianie się wilgoci w przegrodzie przy nieszczelnościach.
    Dlatego chętnie bym przetestował dwa identyczne budynki: jeden docieplony pianką, drugi w technologii membrany + wełna i porównał wyniki. Mogę w ciemno założyć, że ten drugi będzie wymagać poprawek żeby dociągnąć do szczelności pierwszego. Nawet jak się będą przykładać do roboty.

    Nie dziw się, że zakładam od razu spapraną robotę przy poddaszu. Prawie nikt u nas nie sprawdza szczelności na etapie budowy więc sprytny wykonawca może kilkoma sztuczkami oszukać każdego - na pewien czas. A niektóre błędy wynikają z takiej a nie innej technologii kładzenia płyt GK.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wcale się nie dziwię że tak zakładasz bo w 90% tak jest. Natomiast dziwię się tym inwestorom którzy na słowa wykonawcy - panie będzie pan zadowolony - niemal klękają przed nim i uważają za wyrocznię. Ilu jest nawet tutaj takich co dało zamknięto komórkową na mokre dechy i więźbę a po roku zaczęły się problemy? Dlatego jestem zwolennikiem kładzenia pianki w zasadzie tylko otwarto komórkowej pod spodem ale na wysezonowaną i suchą więźbę a nie na taką prosto z lasu. I przy takim założeniu oraz w pełni sprawnej wentylacji oraz szczelnym dachu można ją kłaść bezpośrednio na dechy (nie dotyczy wełny). Ale trzeba być tego w pełni świadomym. Natomiast w pomieszczeniach mokrych obojętnie jaką izolację zastosujemy dobrze jest pomyśleć od wewnątrz o paroizolacji obojętnie pod jaką postacią. Może być folia między kartongipsem a ociepleniem ale n.p. folia w płynie na kartongipsie szczelnie izolująca całe pomieszczenie. Nie bez znaczenia będzie również farba jaką pomalujemy dane pomieszczenie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Wcale się nie dziwię że tak zakładasz bo w 90% tak jest. Natomiast dziwię się tym inwestorom którzy na słowa wykonawcy - panie będzie pan zadowolony - niemal klękają przed nim i uważają za wyrocznię. Ilu jest nawet tutaj takich co dało zamknięto komórkową na mokre dechy i więźbę a po roku zaczęły się problemy? Dlatego jestem zwolennikiem kładzenia pianki w zasadzie tylko otwarto komórkowej pod spodem ale na wysezonowaną i suchą więźbę a nie na taką prosto z lasu. I przy takim założeniu oraz w pełni sprawnej wentylacji oraz szczelnym dachu można ją kłaść bezpośrednio na dechy (nie dotyczy wełny). Ale trzeba być tego w pełni świadomym. Natomiast w pomieszczeniach mokrych obojętnie jaką izolację zastosujemy dobrze jest pomyśleć od wewnątrz o paroizolacji obojętnie pod jaką postacią. Może być folia między kartongipsem a ociepleniem ale n.p. folia w płynie na kartongipsie szczelnie izolująca całe pomieszczenie. Nie bez znaczenia będzie również farba jaką pomalujemy dane pomieszczenie.
    Bardzo cenne i słuszne uwagi. Od siebie dodam, że dużym nieporozumieniem jest , zwłaszcza w łazienkach czy kuchniach montaż w sufitach, "skosach" i ściankach kolankowych wykończonych g/k, wpuszczanych, podtynkowych opraw świetlnych ( tzw. halogenów ), gniazdek, wyłączników czy innych które perforują, jak jasna cholera, ciągłość paroizolacji ( w tym b.istotnej wytworzonej przez 2,3 warstwy farby ) a ich trwałość w obliczu przepływającego strumienia pary, mocno podwyższonej temperatury oraz możliwego iskrzenia, jest bardzo słaba.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 16-04-2013 o 22:35

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mareek1980
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Niebawem będę rozpoczynał budowę domu parterowego bez poddasza użytkowego, ale ze strychem na który będzie się wchodziło z przedpokoju po schodach składanych. Dach będę robił z wiązarów prefabrykowanych łączonych płytkami kolczastymi. Ocieplić chcę tylko powierzchnię mieszkalną, więc ocieplenie muszę zrobić w przestrzeni pomiędzy aluminiowym stelażem do którego przymocowane będą płyty g/k, a więźbą. Zastanawiam się jakie zrobić ocieplenie. Myślałem aby wykonać je w ten sposób, że nad konstrukcją aluminiową rozłożyłbym folię paroizolacyjną, nad nią ułożyłbym 10 cm wełny i kolejne 25 cm poprzecznie pomiędzy belkami wiązara. Na belki dałbym folię wysokoparoprzepuszczalną a na nią płyty osb. Po przeczytaniu kilku artykułów o ociepleniu pianką poliuretanową zastanawiam się czy zamiast wełny nie dać pianki. Jedni chwalą wełnę bo cieplejsza inni piszą, że lepsza jest pianka bo dokładniej wypełni wszystkie szczeliny więc jest to dużo lepsze rozwiązanie. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez Mareek1980 ; 22-02-2014 o 10:31

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sonny230

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Cybinka
    Kod pocztowy
    69-108
    Posty
    6

    Domyślnie

    Marek a myślałeś nad ociepleniem celulozą koszt ocieplenia 112m grubość 25cm to około 4tys zł , ja mam też strop z wiązarów i taki właśnie dostałem kosztorys , tylko się zastanawiam nad ciężarem bo m2 to 80kg , może wypowie się ten kto się na tym zna czy to wytrzyma

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mareek1980
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale na co chcesz sypać tą celulozę, bezpośrednio na płyty g/k? Wydaje mi się, że musiałbyś coś od spodu nabić tak jak na tym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	82.jpg
Wyświetleń:	1723
Rozmiar:	22,3 KB
ID:	244747
    Ostatnio edytowane przez Mareek1980 ; 24-02-2014 o 19:00

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sonny230

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Cybinka
    Kod pocztowy
    69-108
    Posty
    6

    Domyślnie

    na strop płyta osb i później konstrukcja i płyty G/K

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mareek1980
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tutaj jest sporo informacji na ten temat http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=Isofloc

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Właśnie zasypuję strop drewniany 45 cm warstwą granulatu wełny, bezpośrednio na stelaż stalowy i płyty k-g !

    Zauważyłem że sufit "siada" ok. 2 cm w środku pomieszczenia względem ścian!
    Nie wiem czy to problem, mam nadzieję że nic więcej się dziać nie będzie.
    Na oko nic nie widać, dopiero po przyłożeniu łaty wychodzi "brzuch"

    Myślę że ciężar granulatu wełny powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze, 1 m3 to 60 kg !!!

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Mareek1980 ; 25-02-2014 o 07:25

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar PiotrK78
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie można bezkrytycznie przyjmować wszystkich porad nawet moich. Ja przynajmniej pod swoimi radami czytelnie się podpisuję. Pozdrawiam.
    Witam!

    poszukuję w necie informacji na temat płyt PIR/PUR ale trudno znaleźć wypowiedzi na forum, widać technologia jeszcze nie tak popularna.

    Walczę z decyzją, czy zrobić pełne deskowanie + wełna mineralna od spodu czy (co mi bardziej pasuje, ze względu na późniejszą widoczność krokwi na poddaszu) zastosować płytę PUR na krokwiowo (Polychemsystems, Poznań, DACH-WM) o grubości 140 mm (U=0,20 W/m2K) + 5 cm wełny mineralnej od spodu, między krokwiami (w sumie tylko do docieplenia i uszczelnienia).

    Zauważyłem, że x2 polecałeś tę opcję PIR/PUR - czy możesz podzielić się doświadczeniami w tym zakresie?
    ------------------------------------------------------------
    Pzdr. PiotrK78

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cały czas polecam izolację nakrokwiową bo to najlepsze rozwiązanie. Natomiast nie polecam łączenia izolacji nakrokwiowej z wełną pomiędzy krokwiami. Ja stosuje płyty Bauder PIR PLUS bo są obustronnie laminowane folią aluminiową a z wierzchu mają już firmowo przyklejoną papę (krycie wstępne). Najczęściej stosuję płytę grubości 16 cm, dla której U= 0,14 W/m2K. W załączeniu kilka zdjęć z wybranych moich realizacji, które udało mi się wkleić. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040290.jpg
Wyświetleń:	1808
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	256995   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040309.jpg
Wyświetleń:	1378
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	256996   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040879.jpg
Wyświetleń:	1452
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	256997  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Conena
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wstępnie zaznaczę, że nie jestem fachowcem, ale budujemy się właśnie i nasze obserwacje są takie:
    W projekcie (dom energooszczędny) do ocieplenia poddasza mieliśmy płyty styropianowe, ale nie mogliśmy znaleźć wykonawców. Wszyscy kręcili nosem. Byliśmy zdecydowani na wełnę, gdy znaleźliśmy informację o piance. Cenowo wcale nie wyszła drożej, niż styropian czy nawet wełna. Przy czym nasz projekt zakładał materiały o wysokich parametrach (i co za tym idzie - cenie). W takim przypadku cena pianki jest porównywalna, choć również zależy od wykonawcy i producenta pianki. Zalety mniej więcej opisane są powyżej, więc nie będę się powtarzać. Stabilność parametrów podobno jest do 120st.C i przez wiele lat (nie pamiętam ile). W domkach, jak mówili wykonawcy, nie stosują piany z zamkniętymi porami. Ta z otwartymi trochę oddycha, co pozwala więźbie wysychać. Nie wiem czy w dużym stopniu, ale oczywiście inne elementy dachu muszą pozwolić na odparowanie wilgoci. Od spodu podobno nie trzeba stosować membrany paroszczelnej. My jednak jesteśmy zdecydowani na taką i z aluminiową powierzchnią. Idzie za tym konieczność pozostawienia dwucentymetrowej szczeliny między folią a płytą g-k, co można zrealizować podwójnym rusztem. Pierwszy jest nieco zagłębiony w piance, na to idzie folia, przez którą łączy się jedną warstwę rusztu z drugą. Oczywiście folia jest w tych miejscach przedziurawiona, ale chyba nie ma możliwości zrobienia rusztu zawieszonego na wieszakach mocowanych do krokwi bez zrobienia otworów. W takim przypadku otwory są najmniejsze i można je jeszcze próbować uszczelnić.
    Wadę pianki znalazłam jedną, główną. Jest palna, a nawet jeśli się topi, to wydziela toksyczne opary. Wełna jest niepalna i nic nie wydziela. To duży minus. Można rozważać jakie jest prawdopodobieństwo pożaru i co wtedy? Wybór bardzo indywidualny, ale trzeba uwzględnić i ten aspekt. Pewną ochronę dają płyty g-k. Bodajże mają wytrzymałość ogniową 15 minut. Czy to dużo czy mało? Można też próbować dawać ich podwójną warstwę. Ale czy warto?

    O płytach PUR, o których mówi Andrzej, czytałam, i również bardzo mnie zainteresowały. Ale chyba wychodziły drogo. Choć to podobno najlepszy sposób izolacji dla domów niskoenergetycznych. W planach mamy, że gdy już energooszczędność będzie za mało, to zdejmiemy dachówkę i dołożymy właśnie takie płyty z zewnątrz.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Takie dokładanie to złe rozwiązanie! Należy zrobić raz a dobrze. Życzę trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Conena
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Które jest złe? Że robimy piankę między krokwiami i 10 cm pod nimi?
    Jak napisałam płyty typu PIR JEŚLI użyjemy, to w dalekiej przyszłości. Jeśli w tej dalekiej przyszłości okaże się, że dołożenie jest gorsze niż demontaż wcześniejszego i montaż nowego, to pewnie zweryfikujemy swoje zdanie. Ale czemu teraz mam się martwić tym, co będzie za np. 20 lat?
    No cóż, nie każdego stać na najlepsze rozwiązania, tym bardziej, że to, co jest najlepsze zazwyczaj zależy od tego, z którym wykonawcą się rozmawia = każda pliszka swój ogonek chwali. Nie wybieraliśmy najlepszego, tylko optymalny, do parametrów nas interesujących. A to duża różnica.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja w ciągu 1--2 mies będę miał właśnie piankowany dach pomiędzy krokwiami. W jednej części będzie to 22cm a w drugiej 16cm pianki.
    Zastanawiam się jednak nad inna sprawa jak zapewnić paroizolację takiej pianki gdy jest ciężko zamontować odpowiednia folię.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Różnica pomiędzy mną a firmą, która natryskuje piankę jest taka, że ja z tego nie żyję. Nie jestem też producentem pianki w płytach. Po prostu doradzam. Uważam, że natryskiwanie piany pomiędzy krokwie skutkuje bardzo utrudnionym wietrzeniem konstrukcji i z tego powodu to złe rozwiązanie. Nie ja pisałem o tym co będzie w przyszłości tylko Ty i to Ty sugerowałaś dołożenie kolejnej warstwy izolacji czyli tak naprawdę kapitalny remont dachu. Ja rozumiem, że nie każdego stać na najlepsze rozwiązania i trzeba wybierać optymalne. Skoro jednak wybierasz optymalne nie powinnaś zakładać, że za 20 lat będziesz zmieniać warstwy dachu bo nie będzie Cię na to stać. Poprawnym założeniem jest budowa domu na aktualne potrzeby i ewentualna sprzedaż tego domu gdy potrzeby się zmienią. Życzę trafnych i rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    Z całej tej dyskusji nie wynika podstawowa sprawa czy po zastosowaniu pianki PUR bądź gotowych płyt PIR latem w pełnym słońcu na poddaszu jest temperatura taka jak na parterze? Aby uzyskać taki efekt z wełny trzeba jej dać pół metra. Bo jak nie to o kant ... ta dyskusja, zimą to jakie ocieplenie by nie było to się dogrzeje, ale latem ciężko jest schłodzić, można niedrogo kupić klimatyzator i wtedy wyjdzie nam para wodna bokiem.
    1% podatku dla mojej Oli
    http://dzieciom.pl/podopieczni/12891

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał rymcymcym Zobacz post
    Z całej tej dyskusji nie wynika podstawowa sprawa czy po zastosowaniu pianki PUR bądź gotowych płyt PIR latem w pełnym słońcu na poddaszu jest temperatura taka jak na parterze?
    Tak. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonny230 Zobacz post
    Marek a myślałeś nad ociepleniem celulozą koszt ocieplenia 112m grubość 25cm to około 4tys zł , ja mam też strop z wiązarów i taki właśnie dostałem kosztorys , tylko się zastanawiam nad ciężarem bo m2 to 80kg , może wypowie się ten kto się na tym zna czy to wytrzyma
    Masz może zrealizowane to ocieplenie stropu celulozą ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK78 Zobacz post
    Witam!

    poszukuję w necie informacji na temat płyt PIR/PUR ale trudno znaleźć wypowiedzi na forum, widać technologia jeszcze nie tak popularna.

    Walczę z decyzją, czy zrobić pełne deskowanie + wełna mineralna od spodu czy (co mi bardziej pasuje, ze względu na późniejszą widoczność krokwi na poddaszu) zastosować płytę PUR na krokwiowo (Polychemsystems, Poznań, DACH-WM) o grubości 140 mm (U=0,20 W/m2K) + 5 cm wełny mineralnej od spodu, między krokwiami (w sumie tylko do docieplenia i uszczelnienia).
    Jestem w trakcie realizacji ocipelenia nakrokwiowego Thermano gr.16cm (2x8cm). Od spodu mam taki widok
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070594.jpg
Wyświetleń:	1377
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	259401

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mnocon
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Slask
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja chyba decyzduje sie na piane, otwartokomorkowa ok 25 cm, tylko teraz pytanie ile schnie drzewo ? dach bedzie robiony w lipcu.
    Dom energooszczędny
    Dziennik budowy
    Dziennik Budowy - Komentarze
    Pompa ciepla Viessmann 300-g 10 KW + Bufor, wentylacja mechaniczna rekuperatorem Viessmann 300-f, DZ 6 x 100m poziomy Ogrzewamy ok 250 m2 podłogi Sciany silka 24/styro 20cm 031, podloga 2x10cm 037, dach 2x10 031, stropy 2x5 037 okna większość stale + ciepły montaż i ciepły parapet - srednio 08
    Dom energooszczędny tzn prawie dostaliśmy certyfikat

Strona 3 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony