dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1359

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Jak znalazłeś wykonawcę co ci w tej cenie zagwarantuje montaż prawdziwą pianę o nazwie EKOPRODUR S0329 to brać .
    Piana zamknięto komorowa ma bardzo dobrą izolacyjności lecz ma jeden mankament jest twarda i w pomieszczeniach mieszkalnych powstaje głuchy dźwięk a płyty gipsowe to dodatkowo wzmacniają ( pianę twarda o gęstości 35 kg /m2 stosuje się od ponad 50 lat głównie w ociepleniach hal produkcyjnych i magazynów ) , to dlatego napisałem że pianę potrzeba wygłuszyć bo ten temat przerabiałem . Dodatkowo jak nałożysz pianę twardą na krokwie i elementy drewniane to licz się z tym że drewno będzie się skurczało i odrywało od piany ( nie miłe efekty szumów i trzasków w nocy ) gdy silne wiatry wieją to na poddaszu zgrzyty i trzaski . Ja nigdy nie odradzam piany tylko klient powinien wiedzieć o problemach które mogą wystąpić jak inwestuje w coś drogiego .

  2. #2

    Domyślnie

    Jozek131 głuchy efekt powstaje jak się puknie w płytę gk gdzie jest co najmniej 5 cm pustej przestrzeni miedzy gk a pianą Jak drewno schnie to sie kurczy hmmm to ciekawe stwierdzenie. Piana ma właściwości konstrukcyjne w wiec i wzmacnia dach. Kurczenie i odrywanie hmm ciekawe stwierdzenia tu wysuwasz ja tam wiem, że drewno potrafi się odkształcić pod wpływem schnięcia ale żeby kurczyć, że piana możne dostać skurczy to wiem przy wadliwym jej nakładaniu i proporcjach może się skurczyć po czasie. Skoro piana wypełnia wszystkie puste przestrzenie szczeliny miedzy łatami usztywnia to gdzie to drewno ma uciekać i po co wtedy stosować gdziekolwiek to pianę? Stare młyny katedry hydroizolację itp z tego co widze w aprobacie ma 28 U +/- paroprzepuszczalności czyli w zupełności wystarczy aby drewno sobie powoli schło. To mamy rozumieć ze płyty warstwowe tez przenoszą hałas drgania i trzeba je wygłuszać bo metal pod słońcem w lato się rozszerza i konstrukcja np hali pracuje? to co płyty tez się lamią i pękają. A twoje pojęcie drogiego pozostawiam inwestorowi do rozstrzygnięcia. Mnie tam się wydaje, że jesteś małym wykonawcą, który drogo kupuje surowiec ma w lisingu maszynę i nie może konkurować na runku usług natrysku piana bo na to mi wygląda. I nasłuchał się na targach jakie to ludzie kokosy pozarabiali na pianie i zęby kupić maszynę i samemu zacząć.

  3. #3

    Domyślnie

    Co do 'trzeszczenia' dachu podczas wiatorow (pracy wiezby) to pianka ma tu niewiele wspolnego.

    Mieszkam teraz w mieszkaniu dwupoziowym, sypialnia jest na poddaszu i...tez wszystko trzeszczy przy silnych wiatrach.

    a dach zaizolowany jest tradycyjnie, deskowanie, welna, stelaz, plyty g-k.

    I jozek powiedz mi jedno: skoro jak slysze zajmujesz sie wykonawstwem izolacji z pianki dlaczego ja tak odradzasz???
    Ostatnio edytowane przez marcel232 ; 23-04-2011 o 12:07
    Marcel

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Proszę wy testować twarda pianę i dać odpowiedź po kilku latach , ja to przetestowałem .

    A czy maszyna jest w leasingu czy za gotówkę kupiona koszty amortyzacji są takie same , ja styczności z twardą pianą mam 7 lat a z miękką 2 lata i wiem gdzie dany produkt powinien być zamontowany . Drewno na dach powinno być suche lecz kto ma czas go sezonować , a gdy jest wilgotne to na pewno się skurcza .

  5. #5

    Domyślnie

    No i doszlismy do sedna sprawy...

    twarda piana jest BE natomiast otwarta jest OK.

    takie same majle dostawalem od innych firm mowiacych o tym, ze piany otwarte sa niedobre i do izolacji termicznych to tylko zamkniete.

    ile otwartej piany musialbym polozyc zeby miec U=0,12 (bo takie mam sciany w domu) ?
    Marcel

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    254 mm to współczynnik przenikania U =0,15 W/Km2

  7. #7

    Domyślnie

    a co z wilgocia wchodzaca w taka izolacje?
    Marcel

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony