dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 68
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1359
  1. #1161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Z góry zanaczam, że nie jestem obiektywny. Moja firma jest AW Crossin. Ponieważ nie chcę naruszać zasad forum spróbuję skłonić tylko do ćwiczenia intelektualnego. Faktem jest (i bardzo dobrze), że jesteśmy świadkami "wyścigu zbrojeń" zwłaszcza pomiędzy rozwijającymi się w spektakularny sposób produktami polskich firm. Na to wszystko, w tym sezonie nałożyło się duże zamieszanie na rynku z przyczyny ogólnoświatowego ograniczenia podaży jednego z podstawowych składników pianek. Oprócz znacznego wzrostu kosztów surowców ciągłość zaopatrzenia też czasem jest zachwiana.
    Forumowiczom którzy nie mają, bo nie muszą, pojęcia o skali wielkości PCC polecam zapoznanie się z jej możliwościami synergii
    Pozostawiam do rozważenia który z podmiotów , w obecnej sytuacji ma mocniejszą pozycję w zakresie utrzymania ciągłości dostaw wysokiej i jednorodnej jakości składników do systemów?
    Publikowanie danych (błędnie odczytywane deklarowne lambdy i inne parametry w kontekście różnych metod badawczych) z różnych, czasem przestarzałych lub niespełniających wymogów dokumentów różnych producentów jest, delikatnie ujmując, nieporozumieniem. Zdarza się również, że nawet DWU jest podawana błędnie lub niechlujnie. Poza tym bywa, że w rzeczywistości pianka która ma obiecujące parametry w DWU, okazuje się mieć jako produkt strukturę sera szwajcarskiego z dużymi problemami przylegania międzywarstwowego.
    I na sam koniec: wybór systemu jest bardzo istotny ale to jeden z elementów które składają się na dobrą, kompleksowo postrzeganą izolację. Jakość sprzętu, fachowość i doświadczenie aplikatorów, analiza wstępna i wiele innych tzw. myków to równie ważne warunki dobrej, skutecznej i trwałej izolacji.
    Pozdrav
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 19-05-2017 o 00:01

  2. #1162
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Nie chodzi tu żeby wykazać, która pianka jest lepsza, bo w otwartej komórce nie ma już dużego pola do udoskonaleń i producenci więcej już nie pofikają. Jak widać po parametrach są to produkty podobne, różnią je drobne szczegóły które nie mają wpływu na całokształt ocieplenia. Dlatego nie ma sensu przepłacać za np amerykańca.

    Wysokiej sprzedaży życzę;]
    Co do wniosku końcowego to zgadzam się w 100% ale jeżeli chodzi o rozwój jakościowy pianek OK (zwłaszcza polskich) to dopiero się nakręca.

  3. #1163

    Domyślnie

    Mam pewien dylemat. Chciałbym ocieplić poddasze użytkowe, gdzie nie mam możliwości ocieplenia domu od zewnątrz styro (kwestia budowy domu w granicy, sąsiadów itd.). Ścianki są bardzo cienkie i niezbyt dobrze wykonane, tzn. fugi są niezbyt szczelne i czasami przy mocniejszej ulewie ściana lubi sobie zaciekać. Pytanie teraz czy na te ściany dać od razu pianę Z-K i nie przejmować się tymi fugami czy najpierw wykleić ścianę klejem z np. szkłem wodnym czy coś w tym rodzaju i dać pianę O-K? Dodam, że wentylacja będzie mechaniczna.

  4. #1164

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiEX Zobacz post
    Mam pewien dylemat. Chciałbym ocieplić poddasze użytkowe, gdzie nie mam możliwości ocieplenia domu od zewnątrz styro (kwestia budowy domu w granicy, sąsiadów itd.). Ścianki są bardzo cienkie i niezbyt dobrze wykonane, tzn. fugi są niezbyt szczelne i czasami przy mocniejszej ulewie ściana lubi sobie zaciekać. Pytanie teraz czy na te ściany dać od razu pianę Z-K i nie przejmować się tymi fugami czy najpierw wykleić ścianę klejem z np. szkłem wodnym czy coś w tym rodzaju i dać pianę O-K? Dodam, że wentylacja będzie mechaniczna.
    Czyli jak rozumiem pozostaje izolacja od wewnątrz i nie masz na myśli jedynie konstrukcji dachu ale i ścian? Na ściany są np.specjalne płyty izolacyjne z paroizolacją w standardzie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #1165

    Domyślnie

    Na dachu, za względu że jest dość nisko ok. 2,2m i krokwie mają tylko 12cm założyłem zewnętrzne płyty PIR na pełne deskowanie. Na ściany chciałem pianę ze względu na to, że nie są one proste, dom jest "zagięty" w połowie (tak prowadzi działka) a dom w zabudowie zwartej.

  6. #1166

    Domyślnie

    To Panowie, pomożecie, doradzacie co zrobić? Mam trochę nóż na gardle, zima za pasem, dziecko w drodze a poradzić coś muszę. Nie chciałbym pózniej pluć sobie w brodę że zrobiłem coś dokładnie odwrotnie niż powinno być.

  7. #1167

    Domyślnie

    Jak wielu kolegow na poprzednich stronach ,przewertowalem caly watek i mam wiecej znakow zapytania niz odpowiedzi.

    Nie jestem specem więc zeby jakiegos nazewnictwa nie pokrecic, wstawiam fotke sytuacji u mnie na budowie. Tak wyglada obecnie dach, na nim dachowka ceramiczna, bez deskowania.



    Poddasze jest uzytkowe. Wedlug umowy mam miec poddasze ocieplone welna lambda 0,039 gr 20 (15+5cm)

    Dodatkowo sufit miedzy pietrem a poddaszem ma byc ocieplony welna 0,039 o grubosci 29cm.

    Teraz wykonawca zaproponowal mi zamiane welny na pianke i likwidacje ocieplenia miedzy pietrem, a poddaszem (tez widac to miejsce na zdjeciu). Proponuje piankę PCC Prodex.

    1. Powiedzcie jaka pianke powiniennem zastosowac i jakiej grubosci? miedzy krokwiami jest chyba ok 20cm miejsca. Czy na taka warstwe pianki dawac cos jeszcze zanim przykryje plytami?
    2. Czy warto czyms zaizolowac ta podloge miedzy poddaszem, a pietrem? Boje sie, ze jak niczym nie zaizoluje, to cieplo z pokoi bedzie mi uciekalo na poddasze i bedzie mi rachunek za gaz wariacko rosl Dodatkowo chodzi o akustyke, zeby mniej slyszec chodzenie po poddaszu.
    Ostatnio edytowane przez Karolewskiej ; 21-09-2017 o 10:03

  8. #1168
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    do Karolewskiej: Skąd Kolega bo w opisie nic na ten temat? Dobry układ izolacji powinien być z grubsza taki: na połaci 22-25cm pianki z dokładną eliminacją lub redukcją mostków a na stropik jętkowy 12-15cm jako bariera powietrzna i "tłumik". Pianka oczywiście OK a Crossin (PCC) to dobry wybór. Co do odgłosów chodzenia to izolacja jedno a właściwy montaż drugie (taśmy akustyczne itp.)
    Pozdrav
    SM

  9. #1169

    Domyślnie

    Pytałem w innym temacie ale bez większej odpowiedzi. Wykonawca proponuje na pełne deskowanie dać membranę wysokoparoprzepuszczalną zamiast papy a wówczas piankę prosto na deskowanie/ więźbę bez żadnych szczelin wentylacyjnych. Mi to ogólnie sie podoba dużo bardziej niz dawanie na krokwie pierwszej warstwy membrany, potem dylatacja z kontrłaty (ew łaty) wzdłuż krokwi a dopiero potem deskowanie i papa. Które rozwiązanie jest lepsze?

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #1170

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Pytałem w innym temacie ale bez większej odpowiedzi. Wykonawca proponuje na pełne deskowanie dać membranę wysokoparoprzepuszczalną zamiast papy a wówczas piankę prosto na deskowanie/ więźbę bez żadnych szczelin wentylacyjnych. Mi to ogólnie sie podoba dużo bardziej niz dawanie na krokwie pierwszej warstwy membrany, potem dylatacja z kontrłaty (ew łaty) wzdłuż krokwi a dopiero potem deskowanie i papa. Które rozwiązanie jest lepsze?

    Pozdrawiam
    Karol
    Ja mam pianę bezpośrednio na deskowanie, wszyscy mi wróżyli katastrofę, a ta piana ani się odkleić nie chce, ani nie pęka, na strychu zimą 14-15 stopni.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #1171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ile czasu minęło od natrysku i czy na deskowaniu masz położoną papę?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #1172

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ja mam pianę bezpośrednio na deskowanie, wszyscy mi wróżyli katastrofę, a ta piana ani się odkleić nie chce, ani nie pęka, na strychu zimą 14-15 stopni.
    Wszystko zależy co się ma na myśli pod pojęciem deskowania , czyli z czego jest ono wykonane. Jeżeli z deski naturalnej to jeszcze ok, ale w przypadku płyty OSB nie byłbym już taki pewny, czy można położyć na to bezpośrednio pianę, gdyż ona bardzo słabo przepuszcza powietrze .

  13. #1173

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Witam,
    do Karolewskiej: Skąd Kolega bo w opisie nic na ten temat? Dobry układ izolacji powinien być z grubsza taki: na połaci 22-25cm pianki z dokładną eliminacją lub redukcją mostków a na stropik jętkowy 12-15cm jako bariera powietrzna i "tłumik". Pianka oczywiście OK a Crossin (PCC) to dobry wybór. Co do odgłosów chodzenia to izolacja jedno a właściwy montaż drugie (taśmy akustyczne itp.)
    Pozdrav
    SM
    Okolice Warszawy

    Masz na myśli natrysk pianki 12-15cm na stropik jętkowy?

    Kolega Tomek w sąsiednim wątku, poopisywał mi trochę o tej izolacji i stanelo na takim planie:

    1. pianka przelana nad lica krokwii
    2. warstwa welny
    3. folia paroszczelna
    4. plyta

    Podłoge na poddaszu wypelnilbym najchetniej welna, ale nieco tansza. Ewentualnie wykonawca proponuje mi tez tam natrysk z piany zrobic... Co ty na to?

  14. #1174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolewskiej Zobacz post
    Okolice Warszawy

    Masz na myśli natrysk pianki 12-15cm na stropik jętkowy?

    Kolega Tomek w sąsiednim wątku, poopisywał mi trochę o tej izolacji i stanelo na takim planie:

    1. pianka przelana nad lica krokwii
    2. warstwa welny
    3. folia paroszczelna
    4. plyta

    Podłoge na poddaszu wypelnilbym najchetniej welna, ale nieco tansza. Ewentualnie wykonawca proponuje mi tez tam natrysk z piany zrobic... Co ty na to?
    Tak dla uściślenia, piankę natrysnąłbym na skosy do wysokości kalenicy (przestrzeń strychu). Tylko tam, kolejny natrysk piany na stropik jętkowy nie ma sensu. Nie potrzebnie zwiększa koszt inwestycji.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 22-09-2017 o 10:20 Powód: Uzupełnienie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #1175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Tak dla uściślenia, piankę natrysnąłbym na skosy do wysokości kalenicy (przestrzeń strychu). Tylko tam, kolejny natrysk piany na stropik jętkowy nie ma sensu. Nie potrzebnie zwiększa koszt inwestycji.
    Ok, teraz załapałem.

    Zdecydowałem też, że na podłoge nie ma sensu podbijac kosztow pianką i będzie taka tansza welna.

  16. #1176

    Domyślnie

    Cytat Napisał jammo Zobacz post
    Wszystko zależy co się ma na myśli pod pojęciem deskowania , czyli z czego jest ono wykonane. Jeżeli z deski naturalnej to jeszcze ok, ale w przypadku płyty OSB nie byłbym już taki pewny, czy można położyć na to bezpośrednio pianę, gdyż ona bardzo słabo przepuszcza powietrze .
    Deski naturalne.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #1177
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Tak dla uściślenia, piankę natrysnąłbym na skosy do wysokości kalenicy (przestrzeń strychu). Tylko tam, kolejny natrysk piany na stropik jętkowy nie ma sensu. Nie potrzebnie zwiększa koszt inwestycji.
    Nie do końca. A nawet bardziej bo informacja jest zła. W przypadku znacznej kubatury stryszku powyżej stropiku jętkowego, wskazane jest zastosowanie bariery powietrznej na poziomie stropiku. Taki status pianka OK ma już przy grubości 3,5 cala. Wiem że zaraz będzie polecana wełna do tego ale ona nie stanowi takiej bariery (tym bardziej że słusznie polecane są deski). Dodatkowym bonusem, przy wykonaniu WM z lokalizacją centrali na stryszku jest doskonałe wyciszenie.
    Zmierzam do tego, że nie ma bardzo uniwersalnych zasad. Każdy przypadek trzeba przeanalizować uwzględniając jego specyfikę. Najlepiej powierzyć to fachowcowi. Prawdziwemu
    Pozdrav
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 23-09-2017 o 16:45

  18. #1178
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolewskiej Zobacz post
    Ok, teraz załapałem.

    Zdecydowałem też, że na podłoge nie ma sensu podbijac kosztow pianką i będzie taka tansza welna.
    To prawda, że wata jest tańsza. Prawda jest również taka, że przy tego rodzaju przegrodzie pożądana jest funkcja bariery powietrznej. Wata nie ma takich właściwości a pianka tak.
    Pozdrav
    SM
    BTW: Przyjrzałem się załączonemu zdjęciu poddasza i widzę tam wiele rzeczy do uzgodnień w zakresie prawidłowej termoizolacji.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 23-09-2017 o 17:06

  19. #1179

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    BTW: Przyjrzałem się załączonemu zdjęciu poddasza i widzę tam wiele rzeczy do uzgodnień w zakresie prawidłowej termoizolacji.
    Będę bardzo wdzięczny jeśli się podzielisz swoimi uwagami. Ewentualnie może nakierujesz mnie do kogoś kto mógłby mnie wspomoc przy takich ustaleniach z wykonawcą.

    UZUPEŁNIENIE

    Może dodam informację, co mam jeszcze z izolacji w budynku i o samym budynku.

    1. Będzie rekuperacja
    2. na scianach zewnetrznych jest 20cm styropianu grafitowego 0,033
    3. Okna Drutex Energy
    4. Posadzki parter 15cm srytopian 0,038
    5. Posadzki pietro 6cm styropianu 0,038

    Nie wiem czy jeszcze jakies informacje sa potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez Karolewskiej ; 25-09-2017 o 11:43

  20. #1180

    Domyślnie

    Jeszcze dopytam o inna konfiguracje

    Zamiast tego:

    1. pianka przelana nad lica krokwii (20cm)
    2. warstwa welny (10cm)
    3. folia paroszczelna
    4. plyta

    Może zamiast powyzszego, zrobic tak:

    1. Piana 25 lub 30cm
    2. folia
    3. plyty GK

    ?

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    to nie tak. Od spodu zrobiłem na dachu płaskim, między krokwiami. . Natomiast z zewnątrz zrobilem na kopułach. Pianki się nie pokrywają.

    Od wewnątrz OK , ile, hm jakieś 25cm.
    Czy moglbys sie podzielic wrazeniami i spostrzezeniami po 1 czy 2 latach "uzytkowania"? Jak bys teraz robil to bys cos zrobil inaczej w tej kwestii? Czy ta warstwa 25cm jest u Ciebie wystarczajaca?

Strona 59 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony