dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 68
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1359
  1. #81

    Domyślnie

    tak dokładnie czyli ze min.to 15 cm
    Innowacyjne technologie piana zamiast wełny to jest to

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy po natrysku wykonujecie pomiar grubości warstwy?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Czy po natrysku wykonujecie pomiar grubości warstwy?
    Strasznie sceptycznie podchodzicie do tematu, wiec mozna wasza ciekawosc rozwiazac po forumowemu, wystarczy obejzec na zywo i bedzie wszystko jasne.

    U siebie zamawialem 14 cm piany, a wszedzie mam piane grubiej niz krokwie (kazdy to zobaczy, zdjecia juz wrzucalem na forum), wiec pytam co tu mierzyc ??

    Pytanie ze 100 punktow: jak grube sa krokwie?? Otoz maja 16 cm. Jak pisalem wczesniej na koniec prac jeszcze chodzilem z kierownikiem ekipy a on sam ogladal kazdy zakamarek i kazal pracownikowi dopsikac tu i tam. Nie wiem czy wszyscy wykonawcy od piany tak robia czy nie, ale u mnie tak bylo.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Strasznie sceptycznie podchodzicie do tematu, wiec mozna wasza ciekawosc rozwiazac po forumowemu, wystarczy obejzec na zywo i bedzie wszystko jasne.

    U siebie zamawialem 14 cm piany, a wszedzie mam piane grubiej niz krokwie (kazdy to zobaczy, zdjecia juz wrzucalem na forum), wiec pytam co tu mierzyc ??

    Pytanie ze 100 punktow: jak grube sa krokwie?? Otoz maja 16 cm. Jak pisalem wczesniej na koniec prac jeszcze chodzilem z kierownikiem ekipy a on sam ogladal kazdy zakamarek i kazal pracownikowi dopsikac tu i tam. Nie wiem czy wszyscy wykonawcy od piany tak robia czy nie, ale u mnie tak bylo.

    Pozdrawiam
    skąd brałeś firmę?

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    skąd brałeś firmę?
    Mam piane od: http://pgin.org/ , lokalnego wykonawce (okolice Krakowa) moge wyslac na priv.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Mam piane od: http://pgin.org/ , lokalnego wykonawce (okolice Krakowa) moge wyslac na priv.

    Pozdrawiam

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Strasznie sceptycznie podchodzicie do tematu,
    Pozdrawiam
    Ja jestem za tylko ta cena.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Ja jestem za tylko ta cena.
    No wychodzi drozej, ale to dosc nowa rzecz, zalet nie musze wymieniac, kosztowac musi bo maszyna nie jest tania i poki co sama piane sciagaja z daleka, minie troche czasu na pewno cena znormalnieje, ktos ta wyzsza zaplacic na poczatku musi

    Dobrze szybko i tanio to tylko w E...

    P.S. Jak przez ostatni rok mialem przyjemnosc ogladac wiele wersji styropianu i porownywac miedzy soba, to w sumie ciesze sie, ze nie mam welny bo wole nie wiedziec jak czesto i jak bardzo producent "ucieka" od deklarowanej jakosci materialu.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #89

    Domyślnie

    o ile jeszcze rozumiem wentylację dachu z membraną to co mają zrobić inwestorzy z dachem pokrytym papą? Na galeriach rożnych www. ocieplają dach pianką bezpośrednio na deskowanie. A gdzie wentylacją między deskami a pianką?
    i jak się mają rekomendacje wykonawców izolacji pianką, iż najbardziej optymalna warstwa pianki to 15 cm, i to między krokwie (i niby to tworzy taką ciągłą, jednolitą warstwę ocieplenia) a co z mostkami termicznymi ciągłymi w postaci nieosłoniętych krokwi czy nawet jętek? Jak nic trzeba liczyć 20 cm pianki lub 10 cm między krokwie a 5 cm na krokwie (więc i tak dokupujemy stelaż i płacimy za jego położenie)

    Ja to bym najchętniej dał miedzy krokwie (18 cm) sznurek, między to wełnę Schwenk 14 cm (4 cm szczeliny wentylacyjnej od strony desek) i dopiero na to (w tym na krokwie) ciągłą warstwę pianki 5-7 cm a 10 cm to już było by suuuper ocieplenie. Tylko te koszty ... zasadniczo wszystkie koszty zostają po staremu ze stelażem, płytami k-g, tylko zamiast 10 cm wełny za 20PLN /m2 musimy dać piankę za ok 50 PLN /m2. Jak ktoś pali olejem lub gazem z butli to może się opłaci. Przy pompie ciepła czy ekogroszku lepiej zostać z wełną i dać 25-30cm..

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    o ile jeszcze rozumiem wentylację dachu z membraną to co mają zrobić inwestorzy z dachem pokrytym papą? Na galeriach rożnych www. ocieplają dach pianką bezpośrednio na deskowanie. A gdzie wentylacją między deskami a pianką?
    i jak się mają rekomendacje wykonawców izolacji pianką, iż najbardziej optymalna warstwa pianki to 15 cm, i to między krokwie (i niby to tworzy taką ciągłą, jednolitą warstwę ocieplenia) a co z mostkami termicznymi ciągłymi w postaci nieosłoniętych krokwi czy nawet jętek? Jak nic trzeba liczyć 20 cm pianki lub 10 cm między krokwie a 5 cm na krokwie (więc i tak dokupujemy stelaż i płacimy za jego położenie)

    Ja to bym najchętniej dał miedzy krokwie (18 cm) sznurek, między to wełnę Schwenk 14 cm (4 cm szczeliny wentylacyjnej od strony desek) i dopiero na to (w tym na krokwie) ciągłą warstwę pianki 5-7 cm a 10 cm to już było by suuuper ocieplenie. Tylko te koszty ... zasadniczo wszystkie koszty zostają po staremu ze stelażem, płytami k-g, tylko zamiast 10 cm wełny za 20PLN /m2 musimy dać piankę za ok 50 PLN /m2. Jak ktoś pali olejem lub gazem z butli to może się opłaci. Przy pompie ciepła czy ekogroszku lepiej zostać z wełną i dać 25-30cm..
    Pianę można nałożyć bezpośrednio na deskowanie które są pokryte papą , papa nigdy nie jest szczelnie założona nie potrzeba robić żadnej dylatacji, pianę bezpośrednio się natryskuje . Przy natrysku krokwie można na trysnąć o grubości 2 cm ale nie jest to konieczne bo drewno jest izolacją ( domy góralskie są wykonane z drewna ) a pod płyty G/K musisz też założyć stelaż, można to wykonać w ten sposób że przed nakładaniem piany ułożyć stelaż pod płyty instalacje elektryczne ,wodne i wtedy wykonać natrysk . Dom ocieplony wełną mineralną o wielkości użytkowej 140 m2 spala się na sezon około4,5 tony po wymianie wełny na pianę spadło zużycie poniżej 3 ton , budynek wybudowany w 1994 natrysk piany wykonany w 2009 r drugi sezon grzania i efekty widoczne , koszt nałożenia piany wyniósł 10 000,- dwa sezony grzewcze to 3 tony eko groszku resztę można przeanalizować kiedy się piana zwróci . :bye:

  11. #91

    Domyślnie

    nie jestem przeciwnikiem tej piany tylko jej ceny
    a tak serio to miałem dom rok pod papą i uwierz mi papa jest szczelna! Do tego przyszli inwestorzy coraz popularniejszych dachów z pełnym deskowaniem i papą poczytajcie o szczelinie wentylacyjnej między pianką lub wełną a deskami. Jest to element wymagany i nie można od niego odstępować!!! Myślałem, że może piana ma jakieś super właściwości oddychające i przegroda nie jest konieczna, ale tego nikt mi jeszcze nie udowodnił (być może to technologia tylko do dachu krytego membraną).
    p.s. drewno to może i jest izolator, ale jak ma 40 cm grubości, albo w starciu z betonem, ceramiką jak dachówka ma lepsze właściwości jednak przy izolacji dachu to drewno w konfrontacji z wełną czy tym bardziej pianą to jest duży mostek termiczny (krokwi czy jętek jest sporo).

  12. #92

    Domyślnie

    ja jestem tez zdania ze musi byc dana szczelina wentylacyjna przy pełnym deskowaniu do szybszego odprowadzenia wilgoci i natrysk na krokwie obowiąskowo kamera termowizyjna wykrywa dosc spore straty na krokwiach
    Innowacyjne technologie piana zamiast wełny to jest to

  13. #93

    Domyślnie

    polecam dla wszystkich sprawdzanie wykonawców czy to pianki czy wełny za pomoca kamer termowizyjnych to jest dla inwestorów największym potwierdzeniem dobrze wykonanej izolacji
    Innowacyjne technologie piana zamiast wełny to jest to

  14. #94

    Domyślnie

    i nie wazne czy damy 45 cm wełny czy 20 cm piany jesli wystąpią nieszczelnosci czyli pustki powietrzne w warstawach w niewielkim stopniu to ucieczka ciepła przy duzej roznicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz jest bardzo duza
    Innowacyjne technologie piana zamiast wełny to jest to

  15. #95

    Domyślnie

    Wszystko pięknie, ale macie na tą piankę aprobatę techniczną i certyfikat CE?

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Wszystko pięknie, ale macie na tą piankę aprobatę techniczną i certyfikat CE?
    piana SEALECTION 500 posiada aprobatę techniczną -E.T.A.,prawo do oznaczeń CE oraz atest PZH.
    Wszystkie atesty można zobaczyć na stronie www.pgin.org

  17. #97

    Domyślnie Piana

    wyslalem zapytanie ofertowe do 4 roznych firm (piany otwarte i zamkniete)

    w zapytaniu WYRAZNIE sie pytalem o to co dzieje sie z deskowaniem zamknietym z jednej strony szczelnie papa a z drugiej pianka i jaka jest gwarancja, ze mi to po prostu nie zgnije.

    ZADNA firma nie odpisala mi konkretnie (ze np. daja gwarancje ze deskowanie nie zgnije) a lawirujac slowami pisali, ze piana bardzo dobrze trzyma sie desek i mozna ja nakladac bezposrednio na deskowanie.

    takze dla mnie temat piany jest zamkniety (NIESTETY! )

    nie mozna jej klasc na deskowanie pokryte papa - nikt nie gwarantuje (albo co gorsza nie wie) co sie dzieje z tak zamknietymi z dwoch stron deskami

    pozdrawiam
    Marcel

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozek131 Zobacz post
    piana SEALECTION 500 posiada aprobatę techniczną -E.T.A.,prawo do oznaczeń CE oraz atest PZH.
    Wszystkie atesty można zobaczyć na stronie www.pgin.org
    proszę o linka, bo nie mogę znaleźć

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel232 Zobacz post
    wyslalem zapytanie ofertowe do 4 roznych firm (piany otwarte i zamkniete)

    w zapytaniu WYRAZNIE sie pytalem o to co dzieje sie z deskowaniem zamknietym z jednej strony szczelnie papa a z drugiej pianka i jaka jest gwarancja, ze mi to po prostu nie zgnije.

    ZADNA firma nie odpisala mi konkretnie (ze np. daja gwarancje ze deskowanie nie zgnije) a lawirujac slowami pisali, ze piana bardzo dobrze trzyma sie desek i mozna ja nakladac bezposrednio na deskowanie.

    takze dla mnie temat piany jest zamkniety (NIESTETY! )

    nie mozna jej klasc na deskowanie pokryte papa - nikt nie gwarantuje (albo co gorsza nie wie) co sie dzieje z tak zamknietymi z dwoch stron deskami

    pozdrawiam
    Piana otwarto komórkowa nie zamyka drewna i niema to prawa do gnicia lub występowania grzybów prawo fizyki jak drewno będzie wilgotne to będzie miało po za panikowaniu swobodnie wyschnąć i oddychać ta piana jest stworzona głównie do domów drewnianych które występują w stanach .Lecz przy zamknięto komórkowej by wystąpił problem drewno może zbutwieć bardzo szybko .

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    proszę o linka, bo nie mogę znaleźć
    Jak podasz pocztę to ci certyfikaty skopiuję i wyślę osobiście .

Strona 5 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony