Witam,
Zamontowałem zestaw 2x22 rury z zasobnikiem 300 litrów firmy ACV. Pomijając problemy które zostały rozwiązane do tego czasu (nie posmarowane końcówki w jednym solarze, rozerwane od wewnątrz 7 rurek HEAT-PIPE) nie jestem zadowolony z wydajności tego zestawu.
Proszę o pomoc, czy jest to moje subiektywne odczucie, czy też tak działają solary próżniowe u wszystkich
W lecie w największe upały temperatura w zasobniku dochodziła max do 62 stopni. Po przyjeździe serwisu ACV wymianie rozerwanych rurek oraz nasmarowaniu końcówek kilka ostatnich dni pokazało, że temperatura z zasobniku w dniach 20-21 września podczas dni z bezchmurnym niebem podnosiła się w zasobniku z 50 do 58 stopni,
Moim zdaniem, przy takiej wydajności solary się nie zwrócą w czasie swojej technicznej sprawności.
Uznałem markę ACV za godną zaufania i wyposażyłem całą kotłownię w sprzęt od jednego producenta więc nie ma mowy o komplikacjach ze współpracą urządzeń.
Mogę zamieszczać tabelkę z temperaturami w zasobniku w poszczególnych dniach o ile ktoś przyłączy się do tej zabawy w celu porównania.
Osobiście jestem rozczarowany i nie wiem co jest tego powodem, czy marketing wokół solarów czy jakość ACV
Pozdrawiam