dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 58
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1149
  1. #801

    Domyślnie

    Nie jestem przeciwnikiem węgla, oczywiście pod warunkiem że umie się go spalać, i tylko jego a nie śmieci z kuchni ale to nie ten temat. Większość z nas korzysta w większym lub mniejszym stopniu z węgla od. około 80% elektrowni spala węgiel aby wytworzyć prąd - tak wiem mają inne filtry

    Poczekamy zobaczymy żona wspomina abyśmy pomyśleli o braciszku czy siostrzyczce dla naszej córy więc nie o samym ogrzewaniu muszę myśleć ale i o jakiś dodatkowych 130m2, więc ogrzewanie jakby spada na 2 plan

  2. #802

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie jestem przeciwnikiem węgla, oczywiście pod warunkiem że umie się go spalać
    Węgiel to nie tylko dym i syf który widać jak się nie umie palić, ale też siarka której nie widać. Mimo to, że SO2 i inne tego typu substancje są niewidzialne to i tak szkodzą bez względu na to czy się umie palić, czy nie. W elektrowni mają filtry wyłapujące ten syf, w domu nie ma takiej możliwości.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  3. #803

    Domyślnie

    RWXW węgiel to nasze " narodowe dziedzictwo" Tylko jeśli nauczymy nas/nasze dzieci z niego korzystać osiągniemy sukces. Na razie brak elektrowni jądrowej która zapewni dostęp do prądu dla ogółu, i pewnie długo się jej nie doczekamy.
    Tylko PV`ki się liczą dla jednych te off-grid bo działają jak nie ma prądu w sieci, a dla innych on-grid które zawsze będą zależne od 230V i 50 hz z sieci

    Co tu dużo mówić brakuje mi generatora prądotwórczego bo się skopcił

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    RWXW węgiel to nasze " narodowe dziedzictwo" Tylko jeśli nauczymy nas/nasze dzieci z niego korzystać osiągniemy sukces. Na razie brak elektrowni jądrowej która zapewni dostęp do prądu dla ogółu, i pewnie długo się jej nie doczekamy.
    Zgadza się, niech się więc spala to narodowe dziedzictwo ale tam, gdzie można wyłapać jak najwięcej syfu. W domu poza popiołem niestety nie da się nic wyłapać, można co najwyżej spalać w pełni (tzw. "czyste" spalanie), a nie oddestylowywać połowy substancji palnych jak to część domów niestety robi jakby miała zainstalowane przydomowe krematorium. Atomówki mam nadzieję, że się nigdy nie doczekamy...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #805

    Domyślnie

    Atomówka będzie prędzej czy później, energia odnawialna za bardzo hałasuje ( turbiny ) a jeszcze trochę to i solary / PV`ki będą "szpeciły" wygląd wiosek i konserwator zabytków będzie musiał wyrazić na to zgodę.
    Zobacz niespełna kilka tygodni temu wyprowadziłem się na wieś i okazuje się że "napiętnują" hodowcę koni który ma ich aż 3 bo "śmierdzi", są z dala ode mnie więc nie czuje, ale sąsiad ma staw i żaby rechoczą i jakoś żyje a inni mają problem że w środku dnia żaby rechoczą.

    Ale myślę sobie że jeszcze kilka lat to wieś będzie jak miasto krowa śmierdzi. kura pieje, a kukułki kukają - nic tylko odstrzeli, pozostaje pies szczeka w nocy... ma co prawda 5m łańcucha ale w nocy szczeka do uśpienia?

    Sąsiadom już się nie podoba że mamy STUDNIE!!! bo codziennie wieczorem mogę podlewać za "bezpłatną" wodę, a oni muszą płacić za m3 wody z kranu ( bo oni sobie zasypali studnię ) , i jak jeszcze trawę podlewam to już w ogóle "marnotrawstwo"
    Problem w tym że w takie dni jak dziś mam jeszcze gorącą wodę!!! w ilości 400l i której nie sposób wykorzystać - sąsiadka już kombinuje jak tu się wpiąć do mojego bufora bo ona ma przepływowy podgrzewacz 15 kW i płaci majątek za prąd, a tak to się jakąś pompę cyrkulacyjną podepnie i ona też będzie miała gorącą wodę ze słońca. A "szachem matem" stało się wlanie gorącej wody z bufora do basenu aby była cieplejsza - ciepła woda kosztuje!!!
    Co posadzić w "granicy" jakiś większe drzewa z dużą ilością liści aby nie musiała tego oglądać bo tak w ogóle to mam mały panel PV na dachu który zapewnia prąd dla kilku małych listew LED - też za free.
    Jak to mówią "Wolność Tomku w swoim domku" jak sąsiad nie widzi...
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 08-08-2014 o 23:05

  6. #806

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak to mówią "Wolność Tomku w swoim domku" jak sąsiad nie widzi...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  7. #807

    Domyślnie

    Czas podsumować sierpień. Z instalacji fotowoltaicznej 4.4.kWp udało się uzyskać 440kWh. Niestety z miesiąca na miesiąc aż do stycznia będzie coraz słabiej...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #808
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Pierwsza instalacja dała ~613kWh, 140h pracy pompy (~9,1kWh), 4h przestoju instalacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2xCPC45_buf1000_cwu300.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	278011

    Uzysk z drugiej instalacji: ~511kWh, 77h pracy pompy (~5kWh), 21h przekroczona temperatura pracy pompy obiegowej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2xCPC45_OA1000.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	278012
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  9. #809

    Domyślnie

    I ja podaje spóźnione uzyski z solarów sierpień 345 kWh.

    Dlaczego nie będzie wykresu ponieważ sterownik podaje jedną wartość, a ekontrol coś zupełnie innego... dlaczego? Ano dlatego że ekontrol`owi Hewalexa nie można ufać podaje zaniżone wartości w. Sprawdziłem poprzednie miesiące i uzyski ekontrol/sterownik różniły się nawet o 60kWh na sterowniku zawsze jest więcej.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 25-09-2014 o 10:04

  10. #810

    Domyślnie

    Ciekawe jaka jest prawda U mnie produkcję weryfikuje Tauron wg. ich legalizowanego licznika jest o niecałe 5% niższa, więc zamiast zeznawanych przez inwertery Froniusa 440kWh wychodzi 420kWh, więc błąd nie jest duży. Natomiast co do dokładności pomiarów przez sterowniki solarów mam pewne wątpliwości - przydałby się ciepłomierz, ale zawsze szacunek jest lepszy niż nic.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #811

    Domyślnie

    Niestety nie w tym rzecz, Ty opierasz sie na "zalegalizowanych" licznikach energii, a ten od Hewalex`a pozostawia wiele do życzenia. Ale posłużmy się konkretnym przykładem z całego 2014r. Na początek widzimy zestawienie ekontrol za cały 2014r, wszystko pięknie ładne słupki kolorowe, czytelne i w ogóle miód malina. Później idziemy do sterownika i weryfikujemy wskazania:
    Aby było nam łatwiej
    Wskazanie z ekontrol / wskazanie ze sterownika

    Maj 308 kWh / 318 kWh
    Czerwiec 351 kWh / 366kWh
    Lipiec 387 kWh / 433kWh
    Sierpień 314kWh / 345kWh

    Wyskoczę coś załatwić i wkleję zdjęcia ze sterownika.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	281540Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	281541Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	23,8 KB
ID:	281542Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	281543Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	281544
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 25-09-2014 o 14:35

  12. #812

    Domyślnie

    Czas na podsumowanie września. Na monitoringu widać, że jest coraz więcej deszczowych dni, w których produkcja jest poniżej 5kWh, dzienne uzyski też są coraz mniejsze i miesiąc zamknąłem produkcją 352 kWh:
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  13. #813

    Domyślnie

    U mnie Wrzesień 361kWh z 4 płaskich

  14. #814
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie

    Marcinie możesz podać historycznie wyniki za ostatni rok, poszczególne miesiące. Interesują mnie najbardziej miesiące zimowe.
    Dziękuję i pozdrawiaml
    Maciek

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    U mnie Wrzesień 361kWh z 4 płaskich

  15. #815

    Domyślnie

    Sterownik został podłączony w połowie lutego więc statystyki z ekontrola będą od połowy lutego 2014r. i sporo zaniżone jak we wcześniejszych postach.
    Ogólnie rzecz biorąc przez zimę poszło 700-800 kg węgla, drewna tyle co na rozpałkę - na mały domek z ogromną kubaturą bo do sufitu siedząc mam jakieś 6m nad głową a schodząc z 1 piętra po schodach patrząc w dół mam lęk wysokości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stats.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	282906
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 04-10-2014 o 22:52

  16. #816
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Instalacja 2x CPC 45 Star azzurro, bufor 1000l + 300l zb. c.w.u., kąt ~50st - we wrześniu dostarczyła ~714kWh przy ~143h pracy pompy.
    Instalacja 2x CPC 45 Star azzurro ze zbiornikiem OPTIMA Aqua 1000, kąt ~30st - we wrześniu dostarczyła ~676kWh przy ~58h pracy pompy.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  17. #817
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Październik szybko minął i przyszedł czas na kolejny raport z uzysków energii.

    1. 2x CPC 45 Star azzurro kąt ~50st + zbiornik buforowy PSI 1000l + zbiornik cwu SUNNY 301
    Od 1.10 do 1.11.2014r. uzysk energii ~472kWh, ~71h pracy pompy, 1h z przekroczoną temperaturą pracy pompy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2xCPC45_buf100_cwu300.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	287004

    1. 2x CPC 45 Star azzurro kąt ~30st + zbiornik buforowy, warstwowy "świeżej wody" OPTIMA Aqua 1000
    Od 1.10 do 1.11.2014r. uzysk energii ~274kWh, ~19h pracy pompy, 2h z przekroczoną temperaturą pracy pompy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2xCPC45_OA1000.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	287005

    Pozdrawiam.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #818

    Domyślnie

    A u mnie z instalacji fotowoltaicznej 4.4 kWp z której 2.7kWp jest skierowane na SE, (kąt to 30*), a 1,7kWp (kąt 45*) jest skierowane na SW udało się uzyskać w październiku 281kWh
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  19. #819

    Domyślnie

    Przeminął kolejny miesiąc i choć zapowiadał się pięknie, to końcówka już rewelacyjna nie była. W listopadzie wygenerowało mi się 130 kWh prądu z mojej instalacji pv. A oto wykres pokazujący jak produkcja wyglądała w poszczególne dni:

    Widać na nim, że pod koniec miesiąca, gdy pogoda była bardzo marna pv wyłapywało 2,5-4,5kWh, co by pozwoliło ogrzać 200l zasobnik o około 12*-22*. Bez rewelacji, ale z 10* wody z wodociągu zrobiłoby się około 22-32*. Panele tradycyjne od 14 listopada ani drgnęły.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  20. #820

    Domyślnie

    Nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować takiego wyniku, mój jest jeszcze bardziej przerażający
    Uwaga Listopad 2014r zaowocował... tak jeszcze chwila niepewności
    wynik rwxw podzielić przez 2 i dodać 4kWh
    instalacja pozyskała magiczne 69,2kWh wykres pojawi się jak tylko generowanie statystyk zacznie działać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stare.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	295354
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 22-12-2014 o 20:35

Strona 41 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony