dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 58
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1149
  1. #321

    Domyślnie

    Mi hydraulicy połączyli wg poniższego schematu:

    schemat

  2. #322

    Domyślnie

    yaiba83, ciekawy ten schemat.

    Ale gdyby tak zlikwidować te cztery zawory zwrotne i dać jeden po prawej stronie pompy, to czy by nie dizałało tak samo?

  3. #323
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.807

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do osob z tymi rurowaymi super turbo hiper solarami po 10 m2 :
    - czy jak wyjedzie sie w wakacje na urlopik 2-tygodniowy, to daja one sobie rade z wychladzaniem w nocy ? Czy tez instalacja wyrzuca glikol po kilku dniach z przegrzania ?

    Fantom
    ps. Ja mam u siebie nedzne 2 m2, i boje sie czy moge smialo wycjechac. Moze jakbym mial plaskie to lepiej w takiej sytuacji.
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    A ja mam pytanie do osob z tymi rurowaymi super turbo hiper solarami po 10 m2 :
    - czy jak wyjedzie sie w wakacje na urlopik 2-tygodniowy, to daja one sobie rade z wychladzaniem w nocy ? Czy tez instalacja wyrzuca glikol po kilku dniach z przegrzania ?

    Fantom
    ps. Ja mam u siebie nedzne 2 m2, i boje sie czy moge smialo wycjechac. Moze jakbym mial plaskie to lepiej w takiej sytuacji.
    Jeżeli zawór bezpieczeństwa otwiera się to znaczy, że instalacja działa nieprawidłowo - należy znaleźć przyczyną otarcia zaworu i usunąć.

    Spokojnie możesz wyjechać na wakacje
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #325
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.807

    Domyślnie

    No przyczyna jedna : czy nie za "goraco". Bo zuzycie wody zerowe, a sloneczko ciagle grzeje (czy w nocy da rady wychlodzic wode w zbiorniku ? ).

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #326
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    A ja mam pytanie do osob z tymi rurowaymi super turbo hiper solarami po 10 m2 :
    - czy jak wyjedzie sie w wakacje na urlopik 2-tygodniowy, to daja one sobie rade z wychladzaniem w nocy ? Czy tez instalacja wyrzuca glikol po kilku dniach z przegrzania ?

    Fantom
    ps. Ja mam u siebie nedzne 2 m2, i boje sie czy moge smialo wycjechac. Moze jakbym mial plaskie to lepiej w takiej sytuacji.
    Kto tyle kolektorów tu ma dawac go tu zaraz
    Jak sie ma kolektory to urlopu się nie ma bo wywaliło sie kasiure na kolektory nie wiesz o tym Fantom???
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #327
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.807

    Domyślnie

    No w ostatnich tygodniach ktos pisal o 9 m2.

    Fanton
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #328
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrtalaga

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    yaiba83, ciekawy ten schemat.

    Ale gdyby tak zlikwidować te cztery zawory zwrotne i dać jeden po prawej stronie pompy, to czy by nie dizałało tak samo?


    Daj proszę prostszy schemat podłączenia.
    Viessmann Vitosol 200-T 3m2
    Zasobnik 300L
    max temp zasobnika 76stopni (19.06.2012)

  9. #329

    Domyślnie

    Jak się ma kolektory płaskie to się włącza funkcję urlopową. W nocy po godz 24:00 załącza się pompka i wystudza wodę w zbiorniku do zadanej temperatury. W ten sposób zbiornik jest gotów do przyjęcia energii w następnym dniu. Dzięki temu nie przegrzewamy glikolu. Nie wiem jak to jest w kolektorach próżniowych, bo mi nikt jeszcze tego nie wytłumaczył.

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    yaiba83, ciekawy ten schemat.

    Ale gdyby tak zlikwidować te cztery zawory zwrotne i dać jeden po prawej stronie pompy, to czy by nie dizałało tak samo?
    Nie działało by tak samo. Zawory są po to, by woda krążyła tylko w ściśle określonym kierunku. Bez zaworów woda krąży sobie, gdzie ma lżej.

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrtalaga Zobacz post
    Daj proszę prostszy schemat podłączenia.
    Wydaje mi się, że prościej o tej funkcjonalności się nie da. W rzeczywistości nie wygląda to tak źle. Jak znajdę trochę wolnego czasu i chęci to strzelę fotkę jak to u mnie wygląda. Ja z działania jestem zadowolony. Jak nie ma poboru wody to zawór miesza wodą z cyrkulacji powrotnej. Jak jest pobór to bierze z dopływu zimnej.

  12. #332
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Nie wiem jak to jest w kolektorach próżniowych, bo mi nikt jeszcze tego nie wytłumaczył.
    Ja Ci to wytłumaczę.
    Od pewnego czasu starałem się doprowadzic do uzyskania temp. powyzej 60 stopni.
    ktos na forum pisał ze nie ma opcji na osianiecie temp powyzej 60 stopni.
    Mi osobiscie udało sie osiagnac 80 stopni bez cyrkulacjii , bez poboru wody przez parę dni bo jeszcze nie mieszkam.
    ale 80 stopni to max

    zawsze mozna pusicic grzejnik w garazu lub jak ktos ma w piwnicy takie opinie były.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  13. #333

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Ja Ci to wytłumaczę.
    Od pewnego czasu starałem się doprowadzic do uzyskania temp. powyzej 60 stopni.
    ktos na forum pisał ze nie ma opcji na osianiecie temp powyzej 60 stopni.
    Mi osobiscie udało sie osiagnac 80 stopni bez cyrkulacjii , bez poboru wody przez parę dni bo jeszcze nie mieszkam.
    ale 80 stopni to max

    zawsze mozna pusicic grzejnik w garazu lub jak ktos ma w piwnicy takie opinie były.
    Ja bez poboru i cyrkulacji przez jeden upalny dzień na drugi (także upalny) już miałem temperaturę dochodzącą do 90*C. Wydaje mi się, że chyba trochę mało tych próżniówek masz.

  14. #334
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.807

    Domyślnie

    I co sie dzieje bez poboru po kilku dniach w Twojej instalacji ? Testowales cos ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  15. #335
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ja bez poboru i cyrkulacji przez jeden upalny dzień na drugi (także upalny) już miałem temperaturę dochodzącą do 90*C. Wydaje mi się, że chyba trochę mało tych próżniówek masz.
    yaiba mam tyle próżniówek na ile miałem projekt ani mniej ani więcej.
    dla mojego pieca z sasobnikiem 220 l przewidziany jest 1 kolekor 2m2
    w związku ze mam kominek z PW dołozyłem bufor 400 litrowy i przy okazji na dach trafił też drugi kolektor gdy daj Bóg rodzina sie powiekszy.
    tak czy siak jak na 600 litrów mam zdecydowanie za mało kolektora i to wiem.

    tylko pytanie w wypadku kolektora prozniowego powinno brzmiec tak :
    jak szybko i przy jakim minimalnym nasłonecznieniu mamy ciepłą wodę.

    na przykład wczoraj nie było słonca temperatura około 15 - 17 stopni wiatr słaba pogoda nikłe nasłonecznienie

    w zasobniku 44 stopnie - wystarczy na prysznic.

    nie mam jakoś abicji startować w zawodach do jakiej max temp podgrzeje bufor i przy jakiej temp zobaczę wodę na podłodze w pom gospodarczym gdy zasobnik szlag trafi
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    I co sie dzieje bez poboru po kilku dniach w Twojej instalacji ? Testowales cos ?

    Fantom
    Tak testowałem. Załączyłem "funkcja urlopowa" i nastawiłem temperaturę bodajże 35*C. W nocy sterownik załączył pompkę solarną tak długo, aż woda się nie wystudziła w kolektorach płaskich do zadanej temperatury. Rano w zbiorniku było 35*C. Ja posiadam sterownik G-422-P03. Na płaskich idzie to zrobić. Przez to pytam jak się to ma w próżniowych, bo za cholerę nie mogę się dobrać do instalacji opartej na próżniówkach a chętnie bym se potestował.

  17. #337
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.807

    Domyślnie

    No ja tez wlasnie jestem ciekaw jak to jest w prozniowych Bo mam i "sie boje". Choc mam male powierzchnie wiec ...

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  18. #338

    Domyślnie

    Moje kolektorki dzisiaj. Temperatura rano 40*C. Załączona cyrkulacja, brak odbioru wody w dniu dzisiejszym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P230712_16.06_[01].jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	126901 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P230712_16.09.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	126902
    Ostatnio edytowane przez yaiba83 ; 23-07-2012 o 19:09

  19. #339
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdzie masz zainstalowany czujnik 3 co on mierzy ?
    jutro mam serwis kotła zresztą pierwszy raz, wiec zobacze do jakiej temp doszło.
    dobrze aby pod tą fotką padło :
    - jaki bufor
    - ile solarow
    -jakie solary
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  20. #340

    Domyślnie

    Czujnik T3 mierzy temperaturę w tym sterowniku zaraz za pompką solarną.

    Bufor 300L
    3 kolektory płaskie Hewalex Czarny Chrom (5,4m2 pow. czynnej)
    Zakupiony cały zestaw na stronie fuego.

Strona 17 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony