dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 58
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1149
  1. #41

    Domyślnie

    No to pech. Puściły mi dziś rurki solarne i zaczął kapać płyn.Dobrze,ze w miejscu ,które nie jest zabudowane - w kotłowni .Cieknie na złączce.Mam pytanie do instalatorów - jak to jest z tym rurkami miedzianymi- należy je skręcić czy jakoś zlutować? Co powinni teraz zrobić moi hydraulicy- czy tylko złączkę dokręcić , czy to wymienić? czy może właśnie zlutować? Czy na rurkach do solarów robi się próbę ciśnieniową? Instalacja chodzi już ponad rok i nic się nie działo ,aż do dzisiaj.Przypuszczam,ze dlatego ,ze ostatnie kilka dni po raz pierwszy udało mi się osiągnąć na zbiorniku 70 stopni - oczywiście nikt z wody nie korzysta i tylko dlatego taki dobry wynik
    Teraz mam zgryza, bo jak puści kiedyś na złączce na poddaszu to zanim się zorientuję i znajdę gdzie cieknie to będę miała zdemolowane pół poddasza

  2. #42

    Domyślnie

    To po co w ogóle była zakładana instalacja skoro nikt nie mieszka? Od roku wszystko chodzi a korzyści nie ma. Leci gwarancja i zużywa się płyn solarny.
    Jak już jest założona instalacja a nikt nie używa cwu to dobrze jest po prostu przykryć kolektory tak aby się bez sensu nie grzały.
    Jeśli rurki miedziane to raczej lutowanie.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    No to pech. Puściły mi dziś rurki solarne i zaczął kapać płyn.Dobrze,ze w miejscu ,które nie jest zabudowane - w kotłowni .Cieknie na złączce.Mam pytanie do instalatorów - jak to jest z tym rurkami miedzianymi- należy je skręcić czy jakoś zlutować? Co powinni teraz zrobić moi hydraulicy- czy tylko złączkę dokręcić , czy to wymienić? czy może właśnie zlutować? Czy na rurkach do solarów robi się próbę ciśnieniową? Instalacja chodzi już ponad rok i nic się nie działo ,aż do dzisiaj.Przypuszczam,ze dlatego ,ze ostatnie kilka dni po raz pierwszy udało mi się osiągnąć na zbiorniku 70 stopni - oczywiście nikt z wody nie korzysta i tylko dlatego taki dobry wynik
    Teraz mam zgryza, bo jak puści kiedyś na złączce na poddaszu to zanim się zorientuję i znajdę gdzie cieknie to będę miała zdemolowane pół poddasza
    Jakiej średnicy są rury Cu? Mogą być skręcane (bez o-ringów) lub lutowane na twardo.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    To po co w ogóle była zakładana instalacja skoro nikt nie mieszka? Od roku wszystko chodzi a korzyści nie ma. Leci gwarancja i zużywa się płyn solarny.
    Jak już jest założona instalacja a nikt nie używa cwu to dobrze jest po prostu przykryć kolektory tak aby się bez sensu nie grzały.
    Jeśli rurki miedziane to raczej lutowanie.
    Instalacja była zakładana wcześniej po to aby ją właśnie sprawdzić jak nikt nie mieszka- i dobrze - bo bez tego nawet nie wiedziałabym ,ze mój układ nie działa dobrze- a tak mogę sobie poregulować i sprawdzać .Rurki puściły wcale nie ze zbyt wysokiej temperatury - na solarze w tym roku nie było więcej niż 90 stopni * w ubiegłym roku zdarzało się i 140 - ale wtedy układ przestawał działać - bo ma zabezpieczenia - i tez nie dlatego ,ze zbiornik był za bardzo wygrzany - w ub roku najwyższa temperatura jaką uzyskałam to było raptem 50 stopni na zbiorniku, a solary sa rurowe i nie przegrzewają się .Pusciłynie rurki solarne tylko miedziane w kotłowni - bo mam fahofcuf hydraulików niestety

  5. #45

    Domyślnie

    Ludzie, to tylko solary, to nie energia jądrowa, nie spodziewajcie się ze coś co jest darmowe będzie w zupełności wystarczało, to ze układ podgrzewa wodę w ciągu dnia do 50st to normalka, poza tym powyżej 55st jest nie korzystne dla zbiornika z powodu wytrącania się kamienia kotłowego, powinno się jednak zbiornik przegrzać w celu zabicia bakterii lecz wystarczy to raz na tydzień. Zapraszam na mojego bloga gdzie opisuję moje różne instalacje pozdro!
    http://lewarek-energiaodnawialna.blogspot.com/

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    Ludzie, to tylko solary, to nie energia jądrowa, nie spodziewajcie się ze coś co jest darmowe będzie w zupełności wystarczało, to ze układ podgrzewa wodę w ciągu dnia do 50st to normalka,
    Bardzo cie proszę nie denerwuj mnie takimi tekstami bo słyszę to już od roku od niekompetentnych hydraulików, instalatorów , , leniwych ludzi z ACV - zgarnąć pieniążki i problem z głowy. Gdybym tego posłuchała to do dzisiaj mój solar dawałby maksymalnie 40 stopni na zbiorniku ( obecnie udało mi się dojść do 70 stopni ) . Ja nie mówię,ze byłoby źle gdyby on tak jak teraz grzał w trakcie korzystania ze zbiornika. Sęk w tym ,ze obecnie tam jeszcze nie mieszkamy. Solar w najbardziej słoneczne dni podgrzewa wodę -obecnie o ok 1 5 stopni celsjusza. W nocy ta temperatura spada o te 10-15 stopni - cyrkulacja jest wyłączona. Tak więc pracuje praktycznie tylko na same straty. Jak zaczniemy korzystać z wody to niestety codziennie trzeba będzie dogrzewać- nawet w najbardziej słoneczne dni- a to już wkurza.
    Cały czas szukam coby tu jeszcze ulepszyć , wyregulować.

  7. #47

    Domyślnie bubel

    No to kochana masz coś faktycznie spieprzone ja mam 30 rur i 300l zbiornik dziennie prysznic biorą wszyscy, na dodatek ciepłą wodę mam podłączoną do zmywarki i pralki i jak na razie mi wystarcza a te 30rur to min na 300l przelicząjac ze 1 daje 100w czyli na 10l wody. a poza tym jeśli masz na gwarancji to jakie 2000zł sobie życzą ci /pseudo fachowcy/?!
    Ostatnio edytowane przez lewarek ; 26-05-2011 o 14:43

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    Ludzie, to tylko solary, to nie energia jądrowa, nie spodziewajcie się ze coś co jest darmowe będzie w zupełności wystarczało, to ze układ podgrzewa wodę w ciągu dnia do 50st to normalka, poza tym powyżej 55st jest nie korzystne dla zbiornika z powodu wytrącania się kamienia kotłowego, powinno się jednak zbiornik przegrzać w celu zabicia bakterii lecz wystarczy to raz na tydzień. Zapraszam na mojego bloga gdzie opisuję moje różne instalacje pozdro!
    http://lewarek-energiaodnawialna.blogspot.com/
    Fajny ty masz ten kominek o sprawności 93%, też bym taki chciał.
    Tak jeszcze apropo zapytam, czym i jak ty tę sprawność wyliczyłeś?

  9. #49

    Domyślnie

    Bardzo prosto po temp. spalin z 300 do 110, oczywiście w przybliżeniu, nie posiadam żadnych urządzeń specjalistycznych ale efekt przeróbki jest ,testowałem kominek przed i po , czas nagrzania ta samą ilością brykietu jest bez porównania szybszy .

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    Bardzo prosto po temp. spalin z 300 do 110, oczywiście w przybliżeniu, nie posiadam żadnych urządzeń specjalistycznych ale efekt przeróbki jest ,testowałem kominek przed i po , czas nagrzania ta samą ilością brykietu jest bez porównania szybszy .
    pozbawiłeś mnie kolego złudzeń na fajny kominek
    Odwiedź tematy o Ogniwo eko i ranking kotłów na ekogroszek, tam dowiesz się trochę tym jak się mierzy sprawność i co to w ogóle jest

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    ja mam 30 rur i 300l zbiornik dziennie prysznic biorą wszyscy, na dodatek ciepłą wodę mam podłączoną do zmywarki i pralki i jak na razie mi wystarcza a te 30rur to min na 300l
    a można wiedzieć jaki masz zestaw solarny?
    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    a poza tym jeśli masz na gwarancji to jakie 2000zł sobie życzą ci /pseudo fachowcy/?!
    oni mi napisali,ze mam wpłacić im na konto 2000 zł , jak przyjadą i uznają,ze coś jest z ich winy to mi pieniądze oddadzą - ( ha ha nie widziałam takiego coby sam przyznał,ze to z jego winy - zawsze ktoś inny zawinił albo bliżej niezidentyfikowane przeszkody ,które trudno przewiedzieć). Ostatnio hydraulik jak przyjechał do rozszczelnionej rurki solarnej to tłumaczył się między innymi tym ,że to pewnie budynek osiada i rurki ulegają naprężeniom. Myślałam ,że go opluje ze śmiechu- a był to śmiech przez łzy. Dla mnie takie twierdzenie fachowca nadaje się do sądu - bo jeśli on zakłada ,ze budynek ma wpływ na jego rurki to znaczy ,ze on mi tych rurek od budynku nie zdylatował a to jest błąd w sztuce budowlanej!

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Bardzo cie proszę nie denerwuj mnie takimi tekstami bo słyszę to już od roku od niekompetentnych hydraulików, instalatorów , , leniwych ludzi z ACV - zgarnąć pieniążki i problem z głowy. Gdybym tego posłuchała to do dzisiaj mój solar dawałby maksymalnie 40 stopni na zbiorniku ( obecnie udało mi się dojść do 70 stopni ) . Ja nie mówię,ze byłoby źle gdyby on tak jak teraz grzał w trakcie korzystania ze zbiornika. Sęk w tym ,ze obecnie tam jeszcze nie mieszkamy. Solar w najbardziej słoneczne dni podgrzewa wodę -obecnie o ok 1 5 stopni celsjusza. W nocy ta temperatura spada o te 10-15 stopni - cyrkulacja jest wyłączona. Tak więc pracuje praktycznie tylko na same straty. Jak zaczniemy korzystać z wody to niestety codziennie trzeba będzie dogrzewać- nawet w najbardziej słoneczne dni- a to już wkurza.
    Cały czas szukam coby tu jeszcze ulepszyć , wyregulować.
    Witam.
    No niestety będę musiał Cię nie co zdenerwować. Ale to ku przestrodze innych. Masz chińskie heat pipe a ich uzysk energetyczny jak się przekonałaś jest do bani. Tu nic nie jesteś w stanie wyregulować, ulepszyć, jedynie wyegzekwować na firmie, która Ci ten bubel wcisnęła poprawność uzysków energetycznych.
    Mocno mnie rozbawiła argumentacja instalatora na temat cieknącej złączki, masz pecha.
    Dzisiaj każdy fachowiec zakłada kolektory i efekty jak wyżej.
    pozdrawiam.
    Witold

  13. #53

    Lightbulb

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    pozbawiłeś mnie kolego złudzeń na fajny kominek
    Odwiedź tematy o Ogniwo eko i ranking kotłów na ekogroszek, tam dowiesz się trochę tym jak się mierzy sprawność i co to w ogóle jest
    Jak ktoś kiedyś tam powiedział /teoria nie zawsze idzie z praktyka/ ja przerabiam i wyciskam coś co jest bezpowrotnie tracone a te ich przeliczenia są o/ kant dupy rozczaś / jeśli nie wierzysz to zapraszam osobiście na testy.pozdro!

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    Jak ktoś kiedyś tam powiedział /teoria nie zawsze idzie z praktyka/ ja przerabiam i wyciskam coś co jest bezpowrotnie tracone a te ich przeliczenia są o/ kant dupy rozczaś / jeśli nie wierzysz to zapraszam osobiście na testy.pozdro!
    dzieki za zaproszenie, ale ja mam u siebie wszystko niezbędne do testów i wiem jak sprawa się ma ze sprawnością. A 93% to nawet producenci kotłów paletowych boją się deklarować, a co dopiero w kominku.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.
    No niestety będę musiał Cię nie co zdenerwować. Ale to ku przestrodze innych. Masz chińskie heat pipe a ich uzysk energetyczny jak się przekonałaś jest do bani. Tu nic nie jesteś w stanie wyregulować, ulepszyć, jedynie wyegzekwować na firmie, która Ci ten bubel wcisnęła poprawność uzysków energetycznych.
    powiedz jaki masz pomysł , aby wyegzekwować na firmie poprawność uzysków energetycznych? Tak jak pisałam - oni nawet nie chcą przyjechać , aby zobaczyć czy coś nie jest źle zrobione( tak to odbieram ,bo propozycja 2000 zł za przyjazd to dla mnie i myślę ,ze dla większości cena zaporowa).W cenie 1400 zł to ja sobie dokupię 1 płaskiego Hewalexa. Najgorzej ,ze miejsca na dachu już nie ma bo centralnie wiszą te 2 rurowe

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    dzieki za zaproszenie, ale ja mam u siebie wszystko niezbędne do testów i wiem jak sprawa się ma ze sprawnością. A 93% to nawet producenci kotłów paletowych boją się deklarować, a co dopiero w kominku.
    no właśnie w kominku, wszyscy klepią jedno i to samo żeby tylko sprzedać, a ty człowieku ładuj ile wlezie w opał a co ich to obchodzi ile to żre ,nie tędy droga ja wiem ze nie każdy chce się bawić w przeróbki mi się chce więc przerabiam a ty przyjedz do mnie z tym twoim sprzętem i zobaczymy czy jest 93%.pozdro!

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czyngis

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    jestem nowy ale przyłączę się do tematu.
    Posiadam solary ACV próżniowe 30 rur oraz zbiornik ACV 300 Multi Energy. Sprzedawca oczywiście zapewniał, że będę miał ciepłą wodę z solarów, będę mógł sobie ogrzewać podłogówkę. Jednak na taką pogodę jak wczoraj solary podgrzały wodę w zbiorniku do 38 stopni C (na solarach widziałem max 55). Rury mam na dachu od południowej strony (słońce na nie pada mniej więcej od 10 do 16 tej). Czy to normalne, że woda ma tak małą temperaturę. Zasygnalizowałem sprzedawcy, że słabo grzeją te solary to stwierdził, że mam bardzo duży zbiornik i powinienem dokupić drugie 30 rur. Pomóżcie, jak to rozwiązać.

  18. #58

    Domyślnie

    No to witaj w klubie oszukanych prze ACV?,sprzedawców ACV ?.Ja mam sytuacje analogiczna do twojej . 44 rury i zbiornik 400 litrów.Tez miało być ciepło.Na początku miałam tak jak ty - 40 stopni - przy braku odbioru wody.A jak u Ciebie - ktoś korzysta z wody? To ,ze za mało mamy rurek w stosunku do zbiornika to już wiem. Najgorsze ,że mnie zapewniano,ze to jest zestaw skompletowany przez ACV - faktycznie kupowałam zestaw- i że na pewno jest to dobrze dobrane.DZiś do takiego zbiornika jak mój sprzedają 60 rur. Mnie tez to zapropnowali - tylko ze ja juz w tej chwili na dach niczego dołożyć nie mogę.Gdybym od poczatku miała 2 x30 rur to by się zmieściło,teraz już niczego nie dołożę nie tylko bo brak miejsca na dachu ale takze dlatego ze wiązałoby się to ze znaczna rujnacją wszystkiego co już zbudowałam .Opisz dokładniej swoją instalacje to sobie porównamy i może jakieś wnioski uda się wyciągnąć
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 29-05-2011 o 15:28

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czyngis

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam tak jak u Ciebie, nikt jeszcze nie korzysta (zamierzam się wprowadzić na wakacje - jeszcze malowanie i meble ), dlatego po instalacji (chyba w lutym) nie zwracałem uwagi na to jak grzeją. Ale ostatnio zauważyłem 120 stopni na solarach, 20 stopni w zbiorniku i buczącą pompę. Zgłosiłem do sprzedawcy (mają też serwis) - przyjechali, dobili glikolu, odpowietrzyli, jednak po chwili zauważyli że nie ma obiegu, więc wymienili pompę i powiedzieli że powinno być OK. A że kiedyś na pytanie co się stanie jak się glikol zagotuje powiedzieli że traci swoje właściwości grzewcze zacząłem czytać różne fora i trafiłem tutaj. I teraz nie wiem czy to faktycznie wina zagotowania glikolu (chociaż 120 stopni jakie widziałem na sterowniku to oznaczałoby że glikol już się zagotował czy nie) czy może wina źle zamontowanych rurek heat pipe czy może faktycznie za mało rur w stosunku do zbiornika (chociaż są ludzie którym taki zestaw bez problemu nagrzewa wodę do 60 stopni - i to by mnie zadowalało)

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał czyngis Zobacz post
    Mam tak jak u Ciebie, nikt jeszcze nie korzysta (zamierzam się wprowadzić na wakacje - jeszcze malowanie i meble ), dlatego po instalacji (chyba w lutym) nie zwracałem uwagi na to jak grzeją. Ale ostatnio zauważyłem 120 stopni na solarach, 20 stopni w zbiorniku i buczącą pompę. Zgłosiłem do sprzedawcy (mają też serwis) - przyjechali, dobili glikolu, odpowietrzyli, jednak po chwili zauważyli że nie ma obiegu, więc wymienili pompę i powiedzieli że powinno być OK. A że kiedyś na pytanie co się stanie jak się glikol zagotuje powiedzieli że traci swoje właściwości grzewcze zacząłem czytać różne fora i trafiłem tutaj. I teraz nie wiem czy to faktycznie wina zagotowania glikolu (chociaż 120 stopni jakie widziałem na sterowniku to oznaczałoby że glikol już się zagotował czy nie) czy może wina źle zamontowanych rurek heat pipe czy może faktycznie za mało rur w stosunku do zbiornika (chociaż są ludzie którym taki zestaw bez problemu nagrzewa wodę do 60 stopni - i to by mnie zadowalało)
    120st bez obiegu to i tak jakoś mało powinno dojść do 240 a ten typ tak ma że się nic nie dzieje nawet przy 240 tak ze bez obawy powinno chodzić dobrze a co do glikolu to jakby nawet się zagotował to wcale nie traci właściwości grzewczych w tym solarze mieści się tam może z 0.5l reszta jest w instalacji

Strona 3 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony