dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 58
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1149
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czyngis

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Więc co jest nie tak z tymi solarami? nie wiadomo komu wierzyć, a następne 3000PLN za same rury nie uśmiecha mi się wydawać.

  2. #62

    Domyślnie

    ja mam 30r na 300l mało ale starcza jeśli umiesz ustawić sterownik to ustaw go tak by różnica między kolektorem a zbiornikiem wynosiła 15st a pompka wył. się przy 10st różnicy i potem się odezwij tu http://lewarek-energiaodnawialna.blogspot.com/

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czyngis

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    ok, dzięki za sugestie
    Ostatnio edytowane przez czyngis ; 27-05-2011 o 11:18

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnnaG.

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie kupony ze zniżkami

    Mam kupony ze zniżkami na pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe oczyszczalnie ścieków!

    Jeżeli ktoś jest chętny proszę pisać [email protected]

  5. #65

    Domyślnie

    A jaki masz sterownik do tego bo ja mam Lago SD 3 i tam jest sporo parametrów do ustawienia.
    Upewnij się,ze nie chodzi ci cyrkulacja - bo ona mnóstwo ciepła zabiera
    U mnie w ub roku tez początkowo zbiornik dogrzewał tylko do 40 stopni. Potem przyjechał serwisant miejscowy - obserwował prace przez kilka godzin i pozmieniał ustawienia - zbiornik zaczął podgrzewać do ok 55 stopni.
    Upewnij się ,ze instalatorzy rurki podczas montażu smarowali jakąś pastą przewodzącą.
    Zresztą przytocze ci odpwoedz bezpośrednio z serwisu ACV :
    "z opisu Państwa instalacji wynika, że osiągane temp. w wymienniku SLME są tutaj prawidłowe. Producent nie gwaratuje nigdy konkretnych uzysków ponieważ jest to niemożliwe. Uzysk energii zależy od zbyt wielu czynników: naturalnie pogoda, straty przesyłu, straty postojowe, przepływ glikolu, umieszczenie kolektora itd..... Osiągana temp. rzędu 50-55 stopni jest tutaj moim zdaniem rozsądna. Pakiety są kompletowane tak aby wspomóc podgrzew ciepłej wody, a nie zastąpić tradycyjne źródło ciepła. Powierzchnia czynna wynosi 3,54 m2 i tą wartość należałoby porównać z inną instalacją. Informacja o innym producencie i osiąganych w tej inst. temperaturach żadnej wiedzy sensownej nie wnosi.
    Kolektory powinny być połączone w szeregu. ustawione pod kątem ok 45 st. Im mniejszy kąt tym niższa sprawność. Bardzo ważna jest sprawa pomalowania końcówek rurek heat pipe pastą termoprzewodzącą.
    Przepływ glikolu powinien wynosić ok. 4-4,5 L/min
    Co do ustawień regulatora :
    P50 - maksymalna temp. zbiornika ustawiona jest na 60 st., więc nawet jeśli byłoby 10 kolektorów zbiornik i tak nie dogrzeje do wyższej temp. należałoby to zmienić
    Fabrycznie regulator Lago SD3 ma ochronę instalacji powyżej temp. 110 st. więc nie moze pracować pompa powyzej tej nastawy."
    Jak widać po pierwsze firma miga się od jakiejkolwiek odpowiedzialności - bo tak ma być - spoko. To ,ze zestaw kupiłam jako całość - oferowany przez firmę- to im nie przeszkadza.Twierdzą,ze to jest tylko zestaw do wspomagania ogrzewania ciepłej wody.Tylko czemu łobuzy od razu tego nie mówili. Ja już teraz nic dołożyć nie mogę - gdyby mi od razu powiedziano ,ze ten zestaw ma za mało rurek to na pewno wzięłabym więcej, gdy montowałam zestaw wtedy jeszcze można było - Czuję się oszukana

  6. #66

    Lightbulb

    ewadora jestem twoim fanem fajnie to opisujesz podziwiam Twój zapał w dążeniu do celu a tak w/ nawiasie/ od czego jest mąż?

  7. #67

    Domyślnie

    Mąż zarabia pieniądze ,które ja z zapałem wydaję na nasz wspólny dom
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 28-05-2011 o 07:04

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał czyngis Zobacz post
    I teraz nie wiem czy to faktycznie wina zagotowania glikolu (chociaż 120 stopni jakie widziałem na sterowniku to oznaczałoby że glikol już się zagotował czy nie)
    Akurat tym się nie przejmuj.
    W ubiegłym roku miałam kilka razy taki wist - którego do końca tez jeszcze nie rozgryzłam- przychodzę- na zbiorniku ok 50 stopni a na solarze już 140 - i oczywiście pompki nie działają - bo się zabezpieczenia włączyły. Jakoś to nie pogorszyło sprawności moich solarów- (chyba ) .
    Wciskali mi ,ze to na pewno chwilowy brak prądu , brak odbioru ciepła i solar przegrzał się. W to nie wierzę. Akurat blisko mieszkam i żadnych przerw dostawach pradu wtedy nie zaobserwowałam.
    Podejrzewam raczej ,że był zbyt wolny?- za szybki? obieg płynu w rurkach i nie nadążały oddać ciepła zabranego słonku. Obiecałam sobie ,ze w tym roku będę to monitorować

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    No to witaj w klubie oszukanych prze ACV?,sprzedawców ACV.
    Witam.
    Muszę Was nie co zmartwić. Kolektory ACV mają żenująco niski współczynnik sprawnośći wynoszący 0,53% co oznacza , że realnie taki kolektor 30 rurowy daje moc ok 1400W przy najlepszym nasłonecznieniu. do tego nakładają się straty na przesyle. Wukonując proste wyliczenie to dla 300l i ogrzaniu od 20 do 50 stopni przy mocy 1,4kW potrzeba 7 godzin o ile ta moc dociera do zbiornika.
    Na Waszym miejscu zaczął bym studiować Prawo Cywilne oraz dokładnie umowę.
    pozdrawiam.
    Witold

  10. #70

    Domyślnie

    A czy możesz udostępnić źródło swoich danych?

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czyngis

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzisiaj był u mnie wujek, który też ma solary (30 rur) i zbiornik 200l. Mówi mi że ostatnio jak było słońce to temp. wody w zbiorniku miał 60st.
    Nie wiem dokładnie jakiej firmy ma te solary, mówił że jakieś niemieckie. Podjadę do niego to dam znać co to za solary, bo z tego co opowiadał to bardzo dobrze mu grzeją, mówił że zimą w słoneczne dni miał wodę 37st.

  12. #72

    Domyślnie

    No to sprawdź. Jednak 30 rur na 200 litrów to chyba dość dobrze dobrane. Ja gdybym miała 60 rur na swoje 400 litrów to tez byłoby nieźle- i o to mam żal do firmy ACV - zrobili zestaw ,który jest nieefektywny - a ja już nic nie mogę dołożyć mimo ,ze pieniądze by się znalazły.Nie napisałeś mi jaki masz sterownik do swojego zestawu- bo jak Lago to może porównamy ustawienia.

  13. #73

    Lightbulb

    Cytat Napisał czyngis Zobacz post
    ok, dzięki za sugestie
    i jak się sprawują te twoje po ustawieniach?

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    a ja już nic nie mogę dołożyć mimo ,ze pieniądze by się znalazły..
    Witam.
    Jeżeli jest jeszcze miejsce na dachu to zawsze można dołożyć, jak nie obok to niżej.
    pozdrawiam.
    Witold

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    zielono może to ->http://paradigma.pl/aqua_systemy.php Ci trochę pomoże.
    Troszke naciągane to porównanie taki obrazkowy marketing

  16. #76

    Angry

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.
    Jeżeli jest jeszcze miejsce na dachu to zawsze można dołożyć, jak nie obok to niżej.
    pozdrawiam.
    Witold
    No właśnie tłumacze,że nie można.Dach pokryty dachówką, na dachu miejsce jest tylko po bokach - na kilka rurek - z jednej i drugiej strony .Obecnie trzeba by zamontowane już solary przenosić niżej i na bok ,aby zmieścić kolejny panel - a więc kompletna rujnacja tego co już zrobione, - to już nie tylko koszt 1 panela, te wszystkie przeróbki to myślę ,że z 5000 by kosztowały . Pojedyncza dachówka do przejścia rurki solarnej to kilka stówek- nie pamiętam dokładnie ile - ale dużo.
    Pomyśleć,ze gdyby firma postępowała uczciwie to miałabym to wszystko za cenę 1 dodatkowego panela
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 30-05-2011 o 07:32

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    No właśnie tłumacze,że nie można.Dach pokryty dachówką, na dachu miejsce jest tylko po bokach - na kilka rurek - z jednej i drugiej strony .Obecnie trzeba by zamontowane już solary przenosić niżej i na bok ,aby zmieścić kolejny panel -
    Witam.
    Co do kosztów to trochę przesadziłaś. Zrób tak: wykonaj zdjęcie i prześlij mi na adres: [email protected] pomyślimy co da się zrobić.
    pozdrawiam.
    Witold

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Pomyśleć,ze gdyby firma postępowała uczciwie to miałabym to wszystko za cenę 1 dodatkowego panela
    Witam.
    Dzięki za zdjęcie.
    Faktycznie mało co się da zrobić i trzeba ratować co się da. Przede wszystkim aby podnieść sprawność trzeba nie co inaczej podłączyć kolektory.
    Teraz wszystkie rury masz połączone szeregowo a trzeba oba kolektory połączyć równolegle, więcej na ten temat: http://www.bachus.com.pl/wicia/index...te=publikacja1 . A to można zrobić nie ruszając kolektorów. Następnie pod rury należy włożyć lustra płaskie lub paraboliczne, to jeszcze dodatkowo podniesie sprawność o jakieś 20-30%, rotametr należy ustawić na jak największy przepływ i doświadczalnie z chodzić niżej do wartości 3-4l/min o ile elektronika nie ma regulacji obrotów pompy.
    Ale przed tym zwróć się do federacji konsumentów http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ bardzo szybko zabiorą się do roboty i pogonią twoich instalatorów do roboty. Groźba kontroli Inspekcji Handlowej stawia firmy na nogi. Przedstaw siebie jako biedną osobę nabitą w butelkę, co Ci będę tłumaczył wiesz jak to zrobić.
    Jak będziesz potrzebowała ekspertyzę to ją napiszę.
    pozdrawiam.
    Witold

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Wczoraj w okolicach godziny 16 uruchomiliśmy instalację w technice AquaSystem, dwa kolektory próżniowo-rurowe CPC o łącznej pow. brutto 5.2m^2 (pow. czynna 4.66m^2) wraz ze zbiornikiem o poj. 410l. Pole kolektorów jest nachylone pod kątem ~45st, azymut ~3st.
    W ciągu ~1 godziny temperatura w górnej części zbiornika wzrosła z ~20 do ~28stC i... się rozpadało temperatura na dole zbiornika 17.2stC , temperatura powrotu ~17.3stC.
    Maksymalna, zarejestrowana temperatura na kolektorze w czasie pracy to 94.4stC.
    Zakres macy z jaką pracowały kolektory 17-6.4kW przy przepływie ~3.3l/min....
    W piątek rano (26.V) uzysk energii wynosił 335kWh a pompa pracowała 55h.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    Hmmmm w piątek (dla przypomnienia doba trwa 24h ) pompa pracowała ci 55h?????
    Cytowałem swój post z 6.V.2011r.

    Pompa średnio pracował 2,89h/24h, a średni uzysk to 17,63kWh/24h.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

Strona 4 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony