dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 58
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1149
  1. #1041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    2. Przez ostatnie dwa lata mamy ujemną inflację - ceny spadają. Węgiel tanieje na łeb na szyję.
    .
    Amerykańce robią wszystko by ruskim przyhamować gospodarkę po przez obniżkę cen paliw, Taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie i te poszybują w końcu w górę, tym bardziej, ze to nie są zapasy nie wyczerpane. A wtedy ceny instalacji też nie współmiernie poszybują i co niektórzy obudzą się z ręką w nocniku. Obym się mylił.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie "My nieco bardziej zieloni" oni widzą tylko to że mają tanią taryfę teraz, po 2018r ich super taryfy się skończą i tym samym argumenty aby grzać grzałkami nawet w taniej taryfie. My wiemy ile słońce dostarcza energii i coraz więcej z nas inwestuje w panele fotowoltaiczne które chłopaki okrzykną bujdą na resorach z max 20% sprawnością. Tylko w 2016r będzie nas stać aby grzać chałupę termowentylatorami tylko za to ile energii oddamy do sieci w lato a odbierzemy w najmroźniejszy zimowy dzień w roku kiedy PC P/P będzie chodziła z COP 1,5 A skoro będzie net metering to liczymy się z ZE 1:1 w bilansie 6 miesięcznym. I lotto nam to ile kWh kosztuje i w której taryfie dałem do odbieram.
    Życzymy powodzenia, ale poczekajmy na te cudowne czasy.
    A propos, ile kosztują te cudowne instalacje paneli fotowoltanicznych + PC? Tzn. ile trzeba zainwestować w tę darmową energię i ile "dziesiąt" lat trzeba czekać żeby wyjść na zero?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Amerykańce robią wszystko by ruskim przyhamować gospodarkę po przez obniżkę cen paliw, Taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie i te poszybują w końcu w górę, tym bardziej, ze to nie są zapasy nie wyczerpane. A wtedy ceny instalacji też nie współmiernie poszybują i co niektórzy obudzą się z ręką w nocniku. Obym się mylił.
    Może tak, a może nie, to zwyczajne wróżenie z fusów. Ale zamiast solarów, lepiej myśleć nad PV.
    Oczywiście w niektórych sytuacjach solary też mają sens, ale trzeba to rozpatrywać indywidualnie. Kalkulator w rękę i jazda.

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Życzymy powodzenia, ale poczekajmy na te cudowne czasy.
    A propos, ile kosztują te cudowne instalacje paneli fotowoltanicznych + PC? Tzn. ile trzeba zainwestować w tę darmową energię i ile "dziesiąt" lat trzeba czekać żeby wyjść na zero?
    Jak budujesz dom, to PC wychodzi podobnie co system na węgiel. Natomiast panele PV powinny się zwracać same. Montujesz je i za różnicę z zaoszczędzonych pieniędzy spłacasz kredyt. Przez X lat nic nie tracisz, nic nie zyskujesz.

  5. #1045
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    A wtedy ceny instalacji też nie współmiernie poszybują i co niektórzy obudzą się z ręką w nocniku. Obym się mylił.
    Ale o co ci chodzi z tym nocnikiem. Od kilkunastu lat ceny paliw są dość stabilne choć są kilkuletnie wahania. Nic nie poszybuje, w chinach kryzys - ceny węgla spadają.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #1046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak budujesz dom, to PC wychodzi podobnie co system na węgiel.
    Jak budowałem dom (5 lat temu) to dobry kocioł na pellety + pełne wyposażenie kotłowni mnie kosztowały ok 15 tys. Gruntowa pompa ciepła + wyposażenie kosztowała od 40 tys w górę. Czy coś się zmieniło w tych proporcjach?

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Natomiast panele PV powinny się zwracać same. Montujesz je i za różnicę z zaoszczędzonych pieniędzy spłacasz kredyt. Przez X lat nic nie tracisz, nic nie zyskujesz.
    X to znaczy ile?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #1047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Jak budowałem dom (5 lat temu) to dobry kocioł na pellety + pełne wyposażenie kotłowni mnie kosztowały ok 15 tys. Gruntowa pompa ciepła + wyposażenie kosztowała od 40 tys w górę. Czy coś się zmieniło w tych proporcjach?
    Nie, po prostu nie policzyłeś kotłowni i komina.

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post

    X to znaczy ile?
    A jakie ma to dla ciebie znaczenie, skoro w twoich finansach przez X lat się nic nie zmieni?

    Myślę że X to na dzień dzisiejszy jakieś 10-12 lat.

  8. #1048
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie, po prostu nie policzyłeś kotłowni i komina.
    O.K. - masz rację komin ~ 5 tys, większa kotłownia niż ta na pompy to kolejne 5 tys (bo rozumiem że w kuchni ich się nie trzyma), czyli stosunek 25 tys (za kocioł na paliwo stałe) do 40 tys (za pompę ciepła). Różnica już mniejsza, ale ciągle jednak pompa droższa.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #1049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    O.K. - masz rację komin ~ 5 tys, większa kotłownia niż ta na pompy to kolejne 5 tys (bo rozumiem że w kuchni ich się nie trzyma), czyli stosunek 25 tys (za kocioł na paliwo stałe) do 40 tys (za pompę ciepła). Różnica już mniejsza, ale ciągle jednak pompa droższa.
    Sześć lat temu za instalacje z PC z odwiertami! dałem 27tyś.

  10. #1050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Sześć lat temu za instalacje z PC z odwiertami! dałem 27tyś.
    obecnie za dolne źródło poziome, Ecopower C9, zasobnik 300L i wszystkie inne duperele potrzebne do uruchomienia "kotłowni" łącznie z robotą dasz ok. 30k....

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A ile płacicie za prąd na ogrzewanie PC domu (w skali roku)?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  12. #1052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    A ile płacicie za prąd na ogrzewanie domu (w skali roku)?
    ja dopiero sezon mieszkam (od lipca 2014) i na samo CO poszło mi 8282 kWh (osobny podlicznik na kable) co dało rachunek troszkę ponad 2000 zł za sezon.. jak ktoś zainteresowany to dom jak w linku w stopce około 120m2 użytkowej.. mam jeszcze rekuperator własnej produkcji z GWC.. jakby co to mam rurki w płycie wsadzone i mogę czymkolwiek je napędzić.. ale przy tych rachunkach póki co nie rozważam zmiany
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 18-10-2015 o 21:36
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Amerykańce robią wszystko by ruskim przyhamować gospodarkę po przez obniżkę cen paliw, Taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie i te poszybują w końcu w górę, tym bardziej, ze to nie są zapasy nie wyczerpane. A wtedy ceny instalacji też nie współmiernie poszybują i co niektórzy obudzą się z ręką w nocniku. Obym się mylił.
    Niestety wydaje sie ze jest w tym duzo prawdy. Bylo "okienko" na promocje w DUONie, jest okienko na ogniwa, chociaz od 2016 tylko jacys "certyfikowani" beda to mogli stawiac, kwestia czasu pojawi sie jakis ekstra podatek...

    Mozna dzisiaj miec duzo wlasnego pradu, ale na ta chwile wszystkim sie wydaje, ze to za drogo, oby sie nie okazalo za tanio to juz bylo.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    A ile płacicie za prąd na ogrzewanie PC domu (w skali roku)?
    Na CO 700-900zł rocznie, w zależności od zimy i przy obecnej cenie prądu.

    Mam pytanie do ciebie i przy okazji do kolektorka. Ile zapłacę jeśli prąd podrożeje o nawet 100%?

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    obecnie za dolne źródło poziome, Ecopower C9, zasobnik 300L i wszystkie inne duperele potrzebne do uruchomienia "kotłowni" łącznie z robotą dasz ok. 30k....
    Ja mam 7a (nawet nie C )
    C7a może wyjść dużo taniej

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Ktoś może będzie zainteresowany:

    http://www.aliexpress.com/item/22mm-...rchweb201560_9

    Potrzebne mi tylko 5, może 6 kolektorów, 4 sztuki oddam po kosztach.

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    4 sztuki oddam po kosztach.
    Jakiś rok temu odmówiłem darmowych. Szczerze Niepotrzebnie tylko mi by skomplikowały system, a po podliczeniu pracy pompki i okresowej wymiany glikolu, pożytku nie byłoby żadnego.

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jakiś rok temu odmówiłem darmowych. Szczerze Niepotrzebnie tylko mi by skomplikowały system, a po podliczeniu pracy pompki i okresowej wymiany glikolu, pożytku nie byłoby żadnego.
    Na pompkę w dolnym źródle też tak stękasz i okresowo wymieniasz glikol? Umnie będzie to działać w jednym prostym systemie.

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Życzymy powodzenia, ale poczekajmy na te cudowne czasy.
    A propos, ile kosztują te cudowne instalacje paneli fotowoltanicznych + PC? Tzn. ile trzeba zainwestować w tę darmową energię i ile "dziesiąt" lat trzeba czekać żeby wyjść na zero?
    Panfotograf przestań liczyć kasę ona raz jest, raz jej nie ma. Ja ukończyłem pracę zawodową w wieku 31 lat żona w wieku 29 lat. Więc nie licz mnie ile kosztuje panel PV bo to tylko kasa
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 19-10-2015 o 00:13

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Na pompkę w dolnym źródle też tak stękasz i okresowo wymieniasz glikol? Umnie będzie to działać w jednym prostym systemie.
    Na razie to od wczoraj ty stękasz
    Jeżeli masz jeszcze resztki rozumu, to pomyśl na jakich parametrach pracuje glikol w wymienniku gruntowym, a na jakich w solarach. Różnice są diametralne. A twój prosty system, jak na razie staje się coraz bardziej skomplikowany.

Strona 53 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony