dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 58
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1149
  1. #1121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jakiej wielkości jest ta próżnia?
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  2. #1122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

  3. #1123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Nie nadaje się na kolektory
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  4. #1124

    Domyślnie

    Panowie nie na samych kolektorach słonecznych świat stoi. Poszedłem krok dalej i odpaliłem na dachu, 3,3kW instalację fotowoltaiczną i przyznaje że kolektory jak dla mnie straciły sens. Magazynem energii jest dla mnie sieć operatora, nawet w nocy mogę grzać bufor płacą tylko za przesył energii a nie cenę jej zakupu.
    Przez niespełna miesiąc luty/marzec do sieci wysłałem 136kWh energii elektrycznej którą mogę odebrać po 0,16gr/kWh / i to w bilansie półrocznym wygrzać bufor nawet nocą. A w planach mam grzać tunel foliowy nadwyżkami, bo grzałki w buforze nie mam, a termowentylator do tunelu foliowego tak.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sol.JPG
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	350842
    Ale nie sprowadzajmy się do grzania bufora ale i również do ogrzewania chałupy, 130kWh dla pompy ciepła powietrze/powietrze to szmat czasu.

    Przekonuje Was do instalacji kilku ogniw PV: pompa solarna chodzi darmo, a i prąd dla urządzeń nawet podczas pochmurnego dnia za free. PV daje około 10% swojej mocy nominalnej w pochmurne dni a solary nic grzeją.

    EDIT:
    aha by nie było dziś pół dnia padał deszcz i jak sprawiły się panele fotowoltaiczne? Sprawdźmy To:

    I kWh z energii kolektorów słonecznych nie równa się kWh z paneli PV, ja odbieram swoje po kosztach a Kolektor?
    Dla mnie ten zestaw to taka hybryda, w lato kolektory dają gorącą wodę, a PV odbieram moje kWh wysłane do sieci wcześnie ciemno a i 4 pompy od ogrzewania chodzą po 16 gr/kwh a nie po 68gr/kWh/
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sol1.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	350848  
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 22-03-2016 o 21:03

  5. #1125
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Ile Cię te 3kW ksztowało?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  6. #1126

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    Ile Cię te 3kW ksztowało?
    3,3kW kosztowało mnie niecałe 15k PLN, opłacało się bo brałem jak euro kosztowało 4,02.

  7. #1127

    Domyślnie

    możesz napisać w jakim rejonie kraju mieszkasz, jaki kąt nachylenia i odchylenie od południa dachu?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #1128

    Domyślnie

    Więc tak.
    Mieszkam na pograniczu województw, wpisz sobie Wieruszów i zobaczysz że to Łódzkie choć bliżej mi do Wrocławia.
    Panele miały być nachylone pod kątem około 33o, ale z mojego błędu ustawione są pod kątem 23o.
    Kąt instalacji fotowoltaicznej to 201o więc nie jest skierowana idealnie na pd. ale dają radę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MIES.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	351358

    Tu widzisz od 16.02 do dziś, z czego 185kWh poszły w sieć a pozostałe 60kWh zużyłem w locie.
    tym samym na chwilę obecną energetyka jest mi krewna kWh, za które płacę oczywiście przesył ale 16gr/kWh to nie 68gr/kWh, a wysyłam więcej niż pobieram to pewnie się zbilansuje ze sprzedażą i wyjdę na 0
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 28-03-2016 o 19:48

  9. #1129

    Domyślnie

    Miesiąc kwiecień za nami więc statystyki:
    Kolektory słoneczne 548kWh - więc słońca już trochę było.

    Instalacja fotowoltaiczna ( produkująca prąd ) 3,3kW
    346kWh
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	355431

    Z czego przez 10 dni maja wpadło już 168kWh więc prawie połowa całego kwietnia
    A suma od uruchomienia 16.02 to 837kWh z czego około 450 sprzedana do sieci.

  10. #1130
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    a myślałeś o trackerze na parę paneli?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  11. #1131

    Domyślnie

    Nie jest to za droga inwestycja traker dla 8 paneli to koszt około 8000 PLN + musisz wymurować płytę fundamentową więc i kilka m3 betonu. W tej cenie można poszukać całej nowej instalacji o mocy powiedzmy 1,5-2kW.

  12. #1132
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie jest to za droga inwestycja traker dla 8 paneli to koszt około 8000 PLN + musisz wymurować płytę fundamentową więc i kilka m3 betonu. W tej cenie można poszukać całej nowej instalacji o mocy powiedzmy 1,5-2kW.
    a masz jakieś namiary ? ile masz paneli na 3.3 kW (w sensie sztuki i powierzchnia mniej więcej ?
    Jakie są idealne warukni ? tzn. kąt nachylenia paneli i kąt nachylenia dachu ?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #1133
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    a masz jakieś namiary ? ile masz paneli na 3.3 kW (w sensie sztuki i powierzchnia mniej więcej ?
    Jakie są idealne warukni ? tzn. kąt nachylenia paneli i kąt nachylenia dachu ?
    Co do ilości paneli, a tym samym co do powierzchni - zależy od tego jakiej mocy moduły wybierzesz. Najbardziej rozpowszechnione były do niedawna moduły o mocy 250 Wp, teraz stosuje się już większe - 260-300 WP. My np mamy moduły polikrystaliczne o mocy do 265 WP : a monokrystaliczne o mocy do 280Wp.

    Orientacja paneli - optymalnie jest jak najbardziej na południe - południowe połacie dachu, - kąt nachylenia w przypadku instalacji dachowych jest równy kątowy pochylenia dachu, chociaż w szczególnych przypadkach można ten kąt weryfikować specjalną konstrukcją.

    Jeśli interesuje Cię gotowy zestaw - zobacz na nasze kompletne zestawy fotowoltaiczne dla budynków jednorodzinnych: TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #1134
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    link nie działa bo prowadzi do pliku:
    file:///C:/Users/User/Downloads/Tip-Ulotka-Vitovolt_Pakiety_2015_10.pdf
    najbardziej interesowałby mnie montaż na trackerze - ten może zrobiłbym własnymi siłami - ile waży taki panel?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  15. #1135

    Domyślnie

    Ja mam 12 x Suntech monokryształ 275W każdy. Do tego inwerter GoodWe GW 3000 NS za wszystko z instalacją i dokumentami wyszło niecałe 15000 PLN.
    Moduł fotowoltaiczny ma standardowe wymiary 1652x994 pomnóż razy ilość i będziesz miał ile to m2.

    Odnośnie mojej instalacji odchylenie od pd w kierunku zachodu o 20o, konstrukcja ustawiona pod kątem 23o.
    Tu masz dzisiejsze dane z mojej instalacji:
    http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=230 dziś już 17kWh się zrobiło.

    W Vieśmanie 2kW kosztuje 11k PLN i sam sobie montuj, elektryka z uprawnieniami też nie mają masz chłopie produkt i sam sobie zakładaj.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 23-05-2016 o 15:22

  16. #1136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    link nie działa bo prowadzi do pliku:
    file:///C:/Users/User/Downloads/Tip-Ulotka-Vitovolt_Pakiety_2015_10.pdf
    najbardziej interesowałby mnie montaż na trackerze - ten może zrobiłbym własnymi siłami - ile waży taki panel?
    Witaj, rzeczywiście nie działa - zobacz prosze TUTAJ są nasze moduły fotowoltaiczne i znajduje sie tez link do gotowych zestawów.

    Ile waży moduł? Zależy od firmy - nasze vitovolty ważą ok 19,8kg ale sa też takie, moduły które ważą 21kg.
    Do tego dolicz też wagę konstrukcji!

    Myślisz o samodzielnym wykonaniu trakera?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #1137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    J

    W Vieśmanie 2kW kosztuje 11k PLN i sam sobie montuj, elektryka z uprawnieniami też nie mają masz chłopie produkt i sam sobie zakładaj.
    Witaj, nie wiem skąd taka opinia - pytałeś o takiego człowieka z uprawnieniami u naszych partnerów? Widziałeś ile mamy już zrealizowanych inwestycji? Ile referencji? Nasi instalatorzy - własnie z uprawnieniami pokazują swoje innowacyjne instalacje i ciekawe rozwiązania na konferencjach, na targach....
    Czy Twoim zdaniem inwestor sam sobie montuje, a my tylko robimy zdjęcia?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #1138

    Domyślnie

    Moim zdaniem ktoś postradał zmysły proponując te ceny 11k PLN / 2kWp = 5500PLN/kWp a to cena prawie jak z dofinansowaniem.
    Zobacz mi firma robiła wszystko od a do z za 14300 PLN mam 3,3kWp co daje 4333PLN/kWp co daje 1200PLN róznicy w stosunku do waszych. Ale w waszej cenie nie jest podana cena za usługę instalacji więc koszty nadal wzrastają ciekawe czy zabezpieczenia po stronie dc i ac też nie są wliczone w cene.

    Ale znów aby nie być gołosłownym tylko podpierać się faktami jak nasz konsultant:
    Instalacja solarna pozyskała w maju:
    865kWh

    A instalacja fotowoltaiczna:
    482kWh
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pv.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	357409
    Też macie takie wykresy z inwerterów pokażcie, porównamy
    Zobacz moje 68 miejsce w statystykach z dziś z jakimi mocami konkurowałem (najdalsza komórka w prawo określa moc znamionową ) a mam wyniki lepsze niż 5kW instalacja - fakt to tylko 1 dzień ale daje jakiś pogląd:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	68.JPG
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	357411

    Aha tu link z polskiego PVMonitora macie tam jakąś swoją instalację, bo moja tam jest ?
    pvmonitor.pl/rankingi.php
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 01-06-2016 o 20:50

  19. #1139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1670876982491.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	462749

    Taka sytuacja, testy nowych kolektorów już u klientów.
    Jeśli testy przebiegną pomyślnie, w przyszłym roku trafią do cennika.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #1140

    Domyślnie

    500°C na solarach co to za cudo?

Strona 57 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony