dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 58
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1149
  1. #141
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Taka sam może być powód niskiej temp. na zbiorniku w ciągu dnia. Ciepło zamiast grzać CWU idzie przez górną wężownicę na piec. Kinei - sprawdź sobie czy górna wężownica nie jest otwarta zanim wymienisz wszystkie rurki...
    Tak tak i nie zapomnij zobaczyć czy masz zawory zwrotne i zawory kulowe by kiedy chcesz możesz zamykać wejście i wyjście z wężownicy.

  2. #142
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pompka ma przerwy nie pracuje cały czas - instalacja też była odpowietrzana pompą wirową - zamykanie do pieca jest przez zawór kulowy dzisiaj temperatura na kolektorze - cały dzień prawie pochmurno z deszczem 26 stopni na kolektorze a w baniaku 22.
    Czemu nie w ulrichu? - też tam pytałem i powiedziano, że to nie możliwe. Montaż zrobiła mi firma miejscowa - akurat firma serwisowa z biavaru. Bo najbliższy serwisant Urlicha koło mnie to odległość 60 km. Instalacja wykonana w kwietniu - moim zdaniem wszystko jest zrobione prawidłowo. Ale zaciekawił mnie Pan Witold ze swoimi artykułami - ponieważ jakby na kolektorach była większa temperatura to i w baniaku woda by była gorąca a tak jak na solarze jest 40 - 50 stopni to co ma grzać wodę Mój instalator twierdzi, że te rurki są do bani i nie ma to jak płaski ale teraz to trochę za późno i chcę ratować to co jest. Najpierw miałem 24 rury wodę ogrzewało w upały góra do 30-40 stopni, po kontakcie z jednym z instalatorów urlicha stwierdzono, że jak dołożę drugie 24 rury to będzie git. I jest git 40-50 bo w lecie z kilka dni była ciepła woda a tak to o pupcię rozbić te rurki. Teraz szukam pomocy u kogoś kto ma większe doświadczenie z tymi kolektorami i jest w stanie pomoc. Według mnie to tylko zmiana na 3 lub 4 porządne płaskie i po sprawie albo wymiana sterownika jak jest uszkodzony już nawet myślałem z tego wszystkiego o takim: http://insbud.org/pl IB-Tron-4000SOL...zbiorniki.html
    rurki są w porządku tzn nie pęknięte - uszkodzone a to sreberko w środku po tym artykule sprawdzę w tym tygodniu jak coś to może reklamacja u sprzedawcy?
    Pompę cyrkulacyjną nastawiłem dzisiaj na wyłączniku czasowym rano i wieczorem na 2 godziny
    Pytanie czy coś to pomoże a zawsze to taniej jak wymiana paneli
    Ostatnio edytowane przez kinei ; 08-10-2011 o 20:26

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    Pytanie czy coś to pomoże a zawsze to taniej jak wymiana paneli
    Właściwie koledzy poprzednio zwrócili uwagę na ucieczkę ciepła gdzieś po instalacji i to też może być też przyczyną. Ale, żeby przekonać się gdzie jest przyczyna czy po stronie rur czy po stronie instalacji proponuję doświadczenie.
    Jak będzie ładne słońce i ruszy instalacja zapisz temp. na kolektorze i zatrzymaj pracę pompy solarnej ( zamknij na zaworze a jak go nie ma to wyjmij wtyczkę sieciową od elektroniki). Odczekaj 10 mim sprawdź i zapisz temp., po następnych 10 min to samo i tak aż dojdziesz do 90 stopni. Potem już puść instalację.
    Zobaczymy jak szybko (wolno) osiągniesz te 90 stopni. Porównamy to z moją instalacją.

    40m instalacji to trochę dużo, ciekawe jaka jest grubość otulin cieplnych


    Zwróć uwagę, że dołożenie 28 rur do istniejących 48 przy 300l zbiorniku to jest chore i zaprzecza idei i filozofii kolektorów próżniowych.
    Próżniówki mają "chodzić" nie tylko latem ale i zimą.
    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    :Najpierw miałem 24 rury wodę ogrzewało w upały góra do 30-40 stopni, po kontakcie z jednym z instalatorów urlicha stwierdzono, że jak dołożę drugie 24 rury to będzie git.
    To typowa polityka nie tylko tej firmy, założymy tani i kiepski zestaw następnie będziemy dokładać kolektorów bo i tak już klient jest w naszej kieszeni.
    A i zwróćcie uwagę, że kolektory mają Solar Keymark a ma się to jak pięść do nosa.


    pozdrawiam.
    Witold
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 08-10-2011 o 21:42
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  4. #144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dz za pomoc to jest jakiś pomysł - to kiedy się umawiamy na próbę, żeby było w miarę rzetelnie - poniedziałek, wtorek ? Otulina na rurkach gruba czarna- standard - miałem dodatkowo docieplić zwykłą otuliną ale czy to coś da?.
    Ostatnio edytowane przez kinei ; 08-10-2011 o 23:38

  5. #145

    Domyślnie

    Dziwna jest tak wysoka strata temp. przez noc na zbiorniku. Ale rzeczywiście sprawdź jak napisano powyżej - wyłącz pompe lub cały sterownik na jakiś czas w słoneczny dzień i sprawdź czy nagrzewają się dobrze solary.

  6. #146
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	78576ta strata pewnie związana jest z rzutem wody - żona kąpie maluchy to i wody ubywa Jak kiedyś zablokowałem przepływ glikolu na pompie solarnej to temperatura była ponad 100 stopni, z 2 -3 dni temu a na zewnątrz cudów nie było tylko czasu nie mierzyłem. Z godzinę może było (a czas jest ważny). A jaki przepływ glikolu przy takiej instalacji. Nawet jeśli tak jest to czemu na solarze jest ponad 100 stopni a woda w zbiorniku ma 30-40 stopni? i po odblokowaniu pompy spadła temperatura znowu do 40 stopni. Może to jest pompka od cyrkulacji? - po częściowym jej zablokowaniu zobaczę co się będzie działo prze kilka dni - tylko nie ma słońca. Jeszcze zrobię próbę, o której pisał Pan Witold i sprawdzę rurki wtedy będzie bliżej niż dalej do rozwiązania tej zagadki. Przemierzyłem jeszcze tą instalację i w jedną stronę jest ok 9m w górę i po poddaszu z 9 m całość 18 w jedną stronę to w 2 jakieś 36 m.
    Dam kilka fotek to będzie lepiej wszystko widać?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC12394.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	78489   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC12384.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	78484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC12392.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	78482   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC12380.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	78483  
    Ostatnio edytowane przez kinei ; 09-10-2011 o 18:46

  7. #147
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Straszne jest to twoje "fi" rurek . Nadal będę się czepiał zaworów zwrotnych i pracy "przerywanej "pompy.

  8. #148

    Domyślnie

    To jak ty sprawdzasz tą utratę ciepła przez noc? Nic dziwnego że zbiornik stracił 10 stopni skoro porównywałeś stan temp. przed kąpielą całej rodziny ze stanem rano. Porównaj temp. po kąpielach i rano i wtedy mów o utracie temp. przez zbiornik. Jak spuścisz ze zbiornika 300-litrowego 200 litrów ciepłej wody to trudno żeby się nie wychłodził.
    Jak pisałem wyżej - zadzwoń do Ulricha i sprowadź serwisanta.

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Jak pisałem wyżej - zadzwoń do Ulricha i sprowadź serwisanta.
    Red nie zapominaj, że kinej nie jest żadnym partnerem do rozmów z serwisantem. Ten go owinie wokół palca i stwierdzi, że jest dobrze. Z Tobą lub z niktem ten numer by nie przeszedł. Każdy z was takiego serwisanta schowa do pudełka po butach, natomiast kinej ma za mało wiedzy i doświadczenia.
    Kinej! przy tej zabawie z temperaturami można zrobić bardziej profesjonalnie. Tam gdzieś na instalacji masz takie urządzenie z przeźroczystą szybką - to rotametr. Ustaw przepływ na dokładnie 4 litry na minutę i zmierz temperatury na zasilaniu kolektorów i powrocie. Niech instalacja w pełnym słońcu pochodzi tak przez 30 min i odczytaj wyniki.
    pozdrawiam.
    Witold
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  10. #150
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    co to znaczy? straszne fi? za cienkie czy za grube lub? Gość z Urlicha = nie chcę mieć już nic z nimi do czynienia
    Ostatnio edytowane przez kinei ; 09-10-2011 o 18:55

  11. #151
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    co to znaczy? straszne fi? za cienkie czy za grube lub? Gość z Urlicha = nie chcę mieć już nic z nimi do czynienia
    rozbawiłeś mnie.Miałem na myśli oczywiście przekrój rur w zestawie w kotłowni.Jakieś takie grubaśne i PCV.Ja mam w miedzi "fi"3/4 cala

  12. #152
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Proponuję zasyfonować przyłącza zbiornika. Wysokość syfonu minimum 30cm. Ograniczy to znacznie straty na mikrocyrkulacji w rurach.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  13. #153
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Proponuję zasyfonować przyłącza zbiornika. Wysokość syfonu minimum 30cm. Ograniczy to znacznie straty na mikrocyrkulacji w rurach.
    witam
    O oknach zapewniających prawidłową mikro-cyrkulacją powietrza w mieszkaniach to jakoś kumam ale nijak nie mogę mikro-cyrkulacji dopasować do swoich solarów.Jeszcze te kompensatory.Jakieś wytłumaczenie RAPczyn?
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 10-10-2011 o 08:54

  14. #154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o tacy szpenie właśnie pracują w urlichu - pozdr

  15. #155
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    witam
    O oknach zapewniających prawidłową mikro-cyrkulacją powietrza w mieszkaniach to jakoś kumam ale nijak nie mogę mikro-cyrkulacji dopasować do swoich solarów.Jeszcze te kompensatory.Jakieś wytłumaczenie RAPczyn?
    "Jeśli przyłącza zbiornika są poziome to cieplejsza woda będzie krążyła w górnej części rury i schłodzona wracać będzie dolną częścią rury ( mikrocyrkulacja) zasyfonowanie przyłącza zbiornika pozwala ograniczyć znacznie straty energii."

    "Słońce nie wystawia rachunków"

  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    podejrzewam, że sam w domu nie masz tak zrobione albo byś i tak, tak nie robił - pozdr

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    podejrzewam, że sam w domu nie masz tak zrobione albo byś i tak, tak nie robił - pozdr
    Kinei - nie chcę być złośliwy, ale zacznij wyrażać się w sposób zrozumiały. Co ma oznaczać ww wypowiedź?

    Jeśli na wyjściu z górnej wężownicy jest zawór to ten syfon chyba jest zbędny. Wystarczy zamknąć zawór i tyle.

  18. #158
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    "Jeśli przyłącza zbiornika są poziome to cieplejsza woda będzie krążyła w górnej części rury i schłodzona wracać będzie dolną częścią rury ( mikrocyrkulacja) zasyfonowanie przyłącza zbiornika pozwala ograniczyć znacznie straty energii."

    Nie do końca się z tobą zgadzam........ale ty tu rozdajesz karty.

  19. #159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wydaje mi się, że wypowiedź była zrozumiała kto tak robi i gdzie - ja przynajmniej żadnych syfonów nie widziałem w przyłączach do zbiornika. A skoro RAPczyn tak montuje to ciekaw byłem czy tak samo zrobił u siebie w domu?

  20. #160
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    wydaje mi się, że wypowiedź była zrozumiała kto tak robi i gdzie - ja przynajmniej żadnych syfonów nie widziałem w przyłączach do zbiornika. A skoro RAPczyn tak montuje to ciekaw byłem czy tak samo zrobił u siebie w domu?
    U siebie tak robi .Zrobił...Zadałem mu pytanie to mi wkleił monstera;D

Strona 8 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony