dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 58
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1149
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    U siebie tak robi .Zrobił...Zadałem mu pytanie to mi wkleił monstera;D
    Witam.
    Nie czepiajcie, się RAPczyn ma rację powinno się tak zasyfonować instalację, unika się przez to wielu kłopotów.
    pozdrawiam.
    Witold
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  2. #162
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.
    Nie czepiajcie, się RAPczyn ma rację powinno się tak zasyfonować instalację, unika się przez to wielu kłopotów.
    pozdrawiam.
    Witold
    Możesz się rozwinąć.

  3. #163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Dzisiaj - pogoda w kratkę z przewagą deszczu i chmur temperatura na solarze 30-35 stopni w zbiorniku koło 30 a u Was?

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na solarze to mało mnie obchodzi ale na zasobniku 220 l 52 stopnie.
    temperatura ustawiona na kotle 10 stopni bo dom niezamieszkały , cyrkulacja uruchamia się na godzinę co godzinę.
    52 stopnie --- kolektory prozniowe 4 metry 2
    pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #165
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Na solarze to mało mnie obchodzi .....
    To po co tu w topiku Wydajność solarów robisz totalną olewkę

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A mnie mało obchodzi z piecem bo w takim wypadku byłoby u mnie na baniaku 300 l z 80 stopni. kolektor próżniowy 4,6 m2 netto. Dom zamieszkany woda używana na bieżąco cyrkulacja też. Wyłącz piec na 2-3 dni i wtedy się pochwal, chyba, że boisz się, że Ci glikol zamarznie
    Ostatnio edytowane przez kinei ; 13-10-2011 o 21:17

  7. #167
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    A mnie mało obchodzi z piecem bo w takim wypadku byłoby u mnie na baniaku 300 l z 80 stopni. kolektor próżniowy 4,6 m2 netto. Dom zamieszkany woda używana na bieżąco cyrkulacja też. Wyłącz piec na 2-3 dni i wtedy się pochwal, chyba, że boisz się, że Ci glikol zamarznie
    O kuźwa ale mocny jezdeś w technice Jestem zatopiony tymi opisami.Wybacz zacytowałem to co namazałeś.

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Napisałem ze mało mnie to obchodzi dlatego ze od kiedy mam 2 zasobniki to nie mam problemu z przegrzewaniem solara.
    Na początku dochodziło do sytuacji ze na kolektorze miałem 170 stopni a pompa się wyłączała.
    Po wpięciu drugiego bufora o dziwnych temperaturach kolektora zapomniałem dlatego tak napisałem

    Zatem wykres z dzisiejszego dnia zapodaję bo własnie wrociłem z budowy.






    Reasumując i dążąc do sedna cos tam dzisiaj zagrzało mimo takiej sobie pogody.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 13-10-2011 o 23:07
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #169
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Masz drugi bufor,nie zamieszkujesz na razie a jeśli to nie tajemnica ile osób będzie korzystało w przyszłości z ciepłej wody.Jak rozwiązałeś np. Solar plus podgrzewanie -dogrzewanie CO???

  10. #170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Instalacja ta tworzyła się nie z chęci uzyskania maksymalnej oszczędności lecz z proby odzyskania jakiejść ilości ciepła co to oznacza w tym wypadku.
    Kupujac piec viessmanna 343 z zasobnikiem 220 litrow i zestawem pompowym wiedzialem ze prędzej czy pozniej beda solary.
    Wybraliśmy prozniowe viessmanny 4 m2 czyli 2 sztuki aby troszkę przewymiarowac instalację.
    Dodam ze bufor 220 litrow okazał sie za mały i miałem to co mialem czyli instalacja sie wyłączała.
    Zamawiając kominek chciałem niski ale maksymalnie szeroki kominek i padło na varię Bh spartherma a jak kominek bez płaszcza to zasobnik.
    Instalacja była juz przygotowana więc na varię przyszedł kontrowersyjny aqabox 4 kw (mało mocy a drogi jak sk...syn)

    stanął zasobnik 400 L viessmanna z 2 wężownicami
    - dolna solar
    - gorna kominek

    bufor 220 litrow słuzy tylko do ciepłej wody na razie tylko 2 osoby w przyszłości zobaczymy
    bufor 400 litrowy jest wpięty pod powrot CO

    ale jak to działa to nie mam żadnego pojęcia bo jeszcze ta częśc instalacji czeka na mojego instalatora ktory ma mie totalnie w dupie mimo ze koszt tych zabawek nie był mały.

    dodam ze wszyscy na forum kominkowym twierdza za aqabox sie nie sprawdzi a on twierdzi ze powinien zagrzac 20 m2 podłogowki czyli mniej wiecej tyle ile mam na gorze i o to chodzi bo na dole jest metr szyby i całe dolne pomieszczenie powinno sie dogrzac ciepłem z kominka.

    O ekonomię tej inwestycji nie pytaj , ekonomię straciłem na początku wraz z dziennikiem budowy (dziennik stracila osoba ktora prowadzila budowe)

    jak to bedzie działało czas pokaże tak czy siak juz widzę ze solary sprawdzają sie pozytywnie - to znaczy tak twierdzą wykonawcy ktorzy maja ciepła wodę.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 14-10-2011 o 09:09
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  11. #171
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zestaw pompowy jest w każdym zestawie solarnym.
    Zestaw pompowy jest w każdym zestawie PG
    Zestaw podłogówki będzie trudno w naszym klimacie uzbroić.

  12. #172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj!
    Pytam dlatego, że jak miałem solary z piecem włączone to też grzały mi fajnie. Teraz odłączyłem piec i co się okazało, że same nie są wstanie ogrzać wody w zbiorniku na tyle, żeby można było się wykąpać tzn powyżej 40 stopni. Dzisiaj - piątek godzina 11. 40 na moim solarze jest temperatura 13 stopni a wody w zbiorniku 17 stopni. Cały czas pada deszcz, pochmurno bez słońca, temperatura na zewnątrz 3 stopnie. Chciałbym mieć taką wodę jak u Ciebie bez włączonego pieca - ale pewnie to u mnie nie możliwe? Pozdr
    Ostatnio edytowane przez kinei ; 14-10-2011 o 13:34

  13. #173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    godz 14 solar 24 stopnie woda w zasobniku na dolnej wężownicy 19 stopni. Zrobiłem próbę o której mówił Pan Witold tzn - wyłączyłem solar na 10 minut przy takiej temperaturze i po 10 minutach uzyskałem na solarze 69.2 stopni po drugich 10 minutach uzyskałem podobną temperaturę 69.6. Dalej nie próbowałem bo pewnie przy temp 4 stopnie na zewnątrz i przy bardzo dużym zachmurzeniu z opadem deszczu nic by to nie dało. Więc ciekaw jestem czy to jest normalnie?

  14. #174
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pytam dlatego, że jak miałem solary z piecem włączone to też grzały mi fajnie.
    Jak rozumiem to teraz piec wyłączyłeś a nie odłączyłeś i w słoneczne dni solary dają ciepełko przez wężownicę do bufora 220l.Tak???Drugi ten większy 400l podłączony do co na powrocie ma grzać podłogówkę.Tak?Jak w takim razie oba bufory masz ze sobą połączone .??Kumulowanie temp z solara w dwóch ZCWU jak dla mnie jest po to by nadmiar(ten 400l bufor) grzał właśnie podłogówkę.Tak?

  15. #175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak rozumiem to teraz piec wyłączyłeś a nie odłączyłeś


    Pomieszałeś 2 różne wątki

  16. #176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    godz 14 solar 24 stopnie woda w zasobniku na dolnej wężownicy 19 stopni. Zrobiłem próbę o której mówił Pan Witold tzn - wyłączyłem solar na 10 minut przy takiej temperaturze i po 10 minutach uzyskałem na solarze 69.2 stopni po drugich 10 minutach uzyskałem podobną temperaturę 69.6. Dalej nie próbowałem bo pewnie przy temp 4 stopnie na zewnątrz i przy bardzo dużym zachmurzeniu z opadem deszczu nic by to nie dało. Więc ciekaw jestem czy to jest normalnie?
    Witam.
    Jaka była pogoda?
    Witold
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinei

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Duże zachmurzenie z opadem deszczu - temperatura na zewnątrz 4 stopnie, wietrznie

  18. #178
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    Jak rozumiem to teraz piec wyłączyłeś a nie odłączyłeś


    Pomieszałeś 2 różne wątki
    Bardzo możliwe więc proszę o wytłumaczenie.

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinei Zobacz post
    godz 14 solar 24 stopnie woda w zasobniku na dolnej wężownicy 19 stopni. Zrobiłem próbę o której mówił Pan Witold tzn - wyłączyłem solar na 10 minut przy takiej temperaturze i po 10 minutach uzyskałem na solarze 69.2 stopni po drugich 10 minutach uzyskałem podobną temperaturę 69.6. Dalej nie próbowałem bo pewnie przy temp 4 stopnie na zewnątrz i przy bardzo dużym zachmurzeniu z opadem deszczu nic by to nie dało. Więc ciekaw jestem czy to jest normalnie?
    W piątek miałem taką sytuację
    solar


    zasobnik

    pozdrawiam radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  20. #180
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak rozumiem to teraz piec wyłączyłeś a nie odłączyłeś i w słoneczne dni solary dają ciepełko przez wężownicę do bufora 220l.Tak???Drugi ten większy 400l podłączony do co na powrocie ma grzać podłogówkę.Tak?Jak w takim razie oba bufory masz ze sobą połączone .??Kumulowanie temp z solara w dwóch ZCWU jak dla mnie jest po to by nadmiar(ten 400l bufor) grzał właśnie podłogówkę.Tak?
    - piec (ciepła woda) mam ustawiony na minimalną temperaturę 10 stopni niżej sie nie da.
    - w słoneczne dni solary dają ciepło do bufora 220 L jest to zintegrowany zasobnik z piecem
    - ten 2 zbiornik 400L ma grzac podłogówkę podłączony jest do powrotu z CO
    - oba bufory mam podłączone z solarem trójnikiem

    - 2 bufor ten 400 L ma głownie służyc jako odbiornik ciepłej wody od kominka (nasady) jednak podłączyliśmy go też do solara aby odbierac naddatek ciepła z solara.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 9 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony