dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lilan
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie Prośba o poradę kolorystyczną

    Mam dach grafitowy, kominy wykończone płytką klinkierową kalahari ton, elewację planuję jasną, byle nie wpadającą w żółty i nie zupełnie białą, stolarka jest w kolorze złoty dąb. Jaka powinna być kolorystyka cokołów i z czego je wykonać? Tarasy będą pewnie wyłożone gresem w kolorze zbliżonym do koloru elewacji, ale na jednym z nich jest słup, a na drugim ma być kominek zewnętrzny. Poza tym w projekcie są jeszcze przypory (nie wiem czy z nich nie zrezygnować). Ogrodzenie w dalekiej przyszłości będzie wykonane z klinkieru kalahari ton. Zostaje jeszcze wybór kostki na odwodnienie, ścieżki i podjazd - pod kolor dachu? A może granit? Muszę szybko podjąć decyzję, a z wyobraźnią kolorystyczną u mnie krucho Znalazłam projekt Archonu - Dom w chabrach, w kolorystyce, która jest trochę tylko podobna do moich wymagań. Czy ze złotym dębem nie będzie się gryzło?

    A to jest Kalahari ton

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar myszonik
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Hmm...
    Mam wrażenie, że ktoreś zdjęcia kłamią, albo te kalahari z tego wątku, albo te w Twoim dzienniku, bo na zdjęciach w dzienniku mnie się ten klinkier wydaje o wiele ciemniejszy.
    Tak w ogóle to widziałaby do tej elewacji szary klinkier, bo ja uwielbiam szary klinkier
    Ale skoro na kominach masz już kalahari to byłoby zdecydowanie zbyt dużo szczęścia na raz...
    Moim zdaniem zbyt dużego pola manewru nie ma i chyba musiałabyś zostać przy zrobieniu cokołu i słupów z kalahari.
    Z przypor bym zrezygnowała zdecydowanie... działają na mnie alergiczne.
    A podjazd, chodniki zrobiłabym z granitu lub w kolorze dachu

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    myszonik wyjęła mi wszystko z ust, popieram!
    Moim zdaniem jedynym malutkim zgrzytem jest złoty dąb w oknach, ale jeśli nie powielisz tego koloru w innych elementach, to będzie OK. Podjazd z szarej kostki z drobnymi elementami grafitowej.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lilan
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny za Wasze uwagi. Pola do manewru zbyt wielkiego nie mam. Muszę szyć ubranko dla swojego domu z takich materiałów, które narzucają się same. Zbyt dużo rzeczy w moim domu podyktował pośpiech i przypadek. Nawet stolarka miała być początkowo w orzechu i to obustronnym, ale chciałam mieć identyczny odcień okien i drzwi, a ponieważ w orzechu drzwi nie było, więc został złoty dąb. Podobnie z płytkami i klinkierem na kominy - mąż nie chciał szarego, a Sahary w tym czasie nie było, więc:"Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma". Mam nadzieję, że mimo to całość jakoś będzie wyglądać.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar myszonik
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Zagra, zagra, będzie spójnie, a jak jest spójnie to już połowa sukcesu
    Nie ma nic gorszego na elewacjach niż materiały od sasa do lasa...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar majamp
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Hej,
    Ja mam grfitowy dach i grafitowy (antracytowy) tynk moizaikowy na cokole.U nas jest antracytowy komin, ale klinkier też się pojawi, w jakiejś odlgłej przyszłości, a przed domem będzie granitowa kostka (tez w dalekiej przyszłości). Ja tez chciałam złamaną biel na elewcji, ale w Greinplaście nie było nic takiego (tynk akrylowy) i stanęło na białym.
    Mnie się podoba to zestawienie na górze, z cokołem pod komin i inne elementy na budynku, ale grfait też mógłby nawiązywać. do dachu Jeśli chodzi o podjazd to ja bym poszła w granit, tak dla równowagi do dachu. Wiem, cięzki wybór

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony