dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Cena domu szkieletowego/kanadyjskiego

    Po pierwsze czy te 2 się między sobą różnią. A po drugie jaka była by cena wybudowania takiego najprostszego domy do 100m2 z dwu spadowym dachem i własną działką. Miejscowość Płock. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyceny i domek szkieletowy o wymiarach 9,6 na 8 m to koszt postawienia samego szkieletu ok 45000 zł

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał cawir Zobacz post
    Jestem na etapie wyceny i domek szkieletowy o wymiarach 9,6 na 8 m to koszt postawienia samego szkieletu ok 45000 zł
    No to chyba sporo

  4. #4

    Domyślnie

    czy ja wiem hmm plus jest taki że właściciel ekipy co będzie stawiać mieszka 10m od budowy tak wiec ewentualne podpowiedzi będą na bieżąco przy kolejnych etapach

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę, że nie jest łatwo odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Widziałam oferty od 1000 zł za m2 oraz takie za 4500 pln za m2. Nie da się odpowiedzieć na takie ogólne pytanie bo wszystko zależy od tego jaki ma być standard wykończenia oraz nie ukrywajmy jakość materiałów.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    dom szkieletowy pod klucz a jako szkielet nosny drewno modrzewiowe. cena ok 2250 za metr.

  7. #7

    Domyślnie

    "cawir"
    rozumiem, że cena 45tyś to cena robocizny - tak?
    ale co rozumiesz pod pojęciem - postawienia szkieletu??

    "zbyszek57"
    Głównym materiałem stosowanym do budowy domów o konstrukcji szkieletowej jest drewno sosnowe
    Materiałem konstrukcyjnym przy budowie domów o lekkiej konstrukcji szkieletowej jest drewno sosnowe stosowane na główne elementy konstrukcji ściany, stropów i dachów. Drewno świerkowe można stosować na słupki ścian.
    Drewno przeznaczone na konstrukcję budynku winno spełniać wymogi wytrzymałościowe zgodnie z obowiązującymi normami. Drewno winno być suszone komorowo, czterostronnie strugane, z zaokrąglonymi lub sfazowanymi krawędziami, o wilgotności maksimum 18 %
    Drewno winno być bez śladów kory, zarobaczenia, sinizny i zgnilizny, pozbawione dużej ilości sęków, pęknięć, krzywizny i wichrowatości.
    Projekt Z500 typ Z8 bez poddasza użytkowego
    Projekt ProArte G60 -
    Doprojektowany łącznik
    Łącznie 180m2 z wykończeniem ok 270tyś

    pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Cena samego szkieletu bez podług okien drzwi i itp , dach jedynie pokryty deskami cena z robocizną plus taki jest że to sąsiad będzie budował i dlatego też ciut taniej jest policzone

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cawir Zobacz post
    Cena samego szkieletu bez podług okien drzwi i itp , dach jedynie pokryty deskami cena z robocizną plus taki jest że to sąsiad będzie budował i dlatego też ciut taniej jest policzone
    A ściany?? Jakie? sam szkielet czy wykończone?
    I tak to dużo za miesiąc pracy ....
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Goły sam szkielet z dachem

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo dużo !!!!
    Co to za projekt ?
    Zaraz bo się już pogubiłem to cena robocizny, czy cena robocizny z materiałem???
    Ostatnio edytowane przez andstach1 ; 05-02-2011 o 17:23
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Jest to zrobiony projekt taki jaki ja chciałem. po prostu siadłem z architektem i stworzyłem swój domek według widzi mi się.

  13. #13

    Domyślnie

    oki ... ale metry wymiary domu... poddasze użytkowe czy nie?
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Tak podasze użytkowe ściana kolankowa wysokośc jej to 1 m (tak chyba się to nazywa ) a wymiary domku to 9,6m na 8 m i wysokość 7,6m , z projektu wynika że belki będą 15x15 cm i rozstawione w ścianach co 40 cm

  15. #15

    Domyślnie

    Belki chyba 15x5? a nie 15 ....
    Cena szkieletu z materiałem???
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    nie belki 15x15 a cena za wszystko nic mnie nie interesuje (robota + materjał )

  17. #17

    Domyślnie

    No to gratuluję .... bo cena rewelacyjna ....
    Tylko jak to możliwe ??? Drzewo 4-stronnie strugane, suszone do 20%, impregnowane to koszt ok 1650zł ... C24 .... na twój dom to około 20m3 co daje - 33tyś zł/netto = 40590zł brutto ..... 4,5 tyś zł za robociznę .... rewelka ....
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Wyszło tak że właściciel tej firmy która będzie właśnie stawiać dom mieszka obok mojego miejsca budowy dosłownie przez siatkę

  19. #19

    Domyślnie

    To albo prowadzi działalność charytatywną, albo drzewo będzie poza jakością ....
    pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    sąsiad sąsiadowi musi pomagać

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony