dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie PIec kaflowy z podkową.

    No to majstry do boju...
    Potrzebuję przebudować piec, wstawić podkowę i podłączyć do tego parę grzejników.
    Znalazłem zduna który robił to już wiele razy, dorabia sam specjalne podkowy żeby miały większy POWER... Tak czy inaczej potrzebuję dorobić do tego prostą i tanią instalację. Nie mogę zrobić tego grawitacyjnie bo niestety pomieszczenia mi na to nie pozwalają - muszę przejść przez korytarz pod sufitem dlatego trzeba zainstalować pompkę.
    Nie znam się na tyle żeby wszystko uwzględnić więc proszę o pomoc w rozbudowaniu mojego (szumnie powiedziane) projektu...
    Poniżej zamieszczam szkic i liczę na wasze uwagi (konstruktywne oczywiście).
    Xiff..

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie ma o czym pisać. Wszystko podałeś jak na tacy. Masz dobrego zduna (chyba nawet się domyślam którego jeżeli z "Konigshutte" jest), zadbałeś o bezpieczeństwo instalacji, ewenementem jest to, że miast burzyć piec kaflowy chcesz go używać i to w taki sposób (rewelacja).
    Jedyne co to uwzględnij, że w malutkich "westfalkach" (kuchniach z podkową), zbiornik wody użytkowej około 100 l, to się podgrzewało niemal do wrzenia w przeciągu pół godzinki jak się dobrze nahajcowało ... a piec kaflowy trzeba doprowadzić do nagrzania w całości, żeby efektywnie oddawał potem ciepło. I może to trwać znacznie dłużej w zależności od jego wielkości (około 2 godzin lub więcej).
    Dobrym rozwiązaniem jest palenisku z dwoma rusztami - takie jak w kuchniach z podkową. Lub przebudowa pieca by był w nim "skrót" do komina. Twój zdun na pewno będzie wiedział o co chodzi.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3

    Domyślnie

    Co to takiego podkowa ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Hmmm. chyba zapomniałem opisać jak się sprawuje kaflok z podkową...
    NOTO.. Podkowa to powiedzmy że taki płaszcz wodny wokół paleniska który w którym podgrzewana jest woda do instalacji.. Do mojego pieca fachowiec wykonał podkowę z blachy 5mm, wyprowadzenia 1''.

    Parę szczegółów.
    Palenisko ma wymiary około 25cm/40cm więc jest raczej standardowej wielkości jak w piecu kaflowym.
    Do instalacji mam podłączone na razie trzy kaloryfery:
    1 - w sypialni (30mk,w h = 3,60) - 20 żeberek alu
    2 - kuchnia (16mkw, h = 2,60) - 10 żeberek
    3 - salon, tam gdzie piec kaflowy (30mkw, h = 3,60) - 10 żeberek z głowicą termostatyczną żeby działał tylko na początku zanim piec się nagrzeje
    Jak na razie wydaje mi się że jest jeszcze zapas mocy dlatego w planie jeszcze mam 2 kaloryfery (po 10 żeberek) w pokoju dziecka (17mkw, h=3,60) który aktualnie remontuje.

    Szczerze mówiąc bałem się czy wyrobi to wszystko ale trochę trzeba było zmienić sposób palenia. Przy temperaturach do 0 stopni, wystarczało palić ok 5-6 godzin dziennie żeby nagrzać mieszkanie do 21stopni.. Niestety w sypialni po wygaśnięciu robi się chłodno bo mam wielkie okno... Przy mrozach -20stopni musimy palić 16-18 godzin i to delikatnie tak żeby grzejniki grzały cały czas, a żeby nie rozsadziło pieca. W nocy sypialnia się wychładza do 17 stopni jak się nie pali.

    Awaryjnie mamy jeszcze jeden piec ale w tym roku go nie odpalaliśmy. Rok wcześniej kilka razy musieliśmy bo mieliśmy jeszcze stare dziurawe okna.
    Generalnie jestem bardzo zadowolony z tej instalacji. Wydałem na wszystko ok 6500zł (w tym przebudowa pieca). Robocizna moja. Najważniejsze że żona też lubi to rozwiązanie bo w salonie jest najcieplej i to nie od kaloryferów ale od pieca, a to zupełnie inne ciepło..

    Mam nadzieję że komuś się ten wątek przyda, bo ja gorąco polecam takie rozwiązanie..
    Jak chcecie szczegóły to pytajcie...
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Xiff ; 09-02-2012 o 19:59
    Xiff..

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinh

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    a ile kosztowała taka przebudowa pieca + podkowa? Też jestem zainteresowany przebudową swojego pieca. Niestety w zeszłym roku przestawiałem piec z jednego pokoju do drugiego i mój zdun zapewniał mnie, że nie robi się takich wynalazków.

    Pozdrawiam,
    kinh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony