dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Eko szambo a ró+wna działka, i glina

    Witam,
    Czy Istnieje możliwość zamontowania Eko szambo przy równej dzialce i glinie na glebokoscie niecalego metra. Rejon malopolski,
    1. Czy dla drenazowej oczyszczalni nie jest to problem ?
    2. czy dla biologicznej tez nie problem?
    3. Którą warto, nie chodzi o kwotę tylko o sprawnosc i funkcjonalnosc.

    p.s
    Na chlopski rozum w drenazu na prostej dzialce przez gline nie bardzo to widze aby to dzialalo, z drugiej strony babka w gminie nam zatwierdzila drenazowa na etapie projektu domu i kanalizacji.
    Prosze o jakies rady, narazie rozmawialem z 1 kolesiem od szamb i on proponuje biologiczne, ale ja takich znam on chce sprzedac i sprzeda wszystko na co ty dasz pieniadze....a uzasadnien konkretnych zadnych nie usyszalem
    Ostatnio edytowane przez zwil ; 15-03-2012 o 13:48

  2. #2

    Domyślnie

    Myślałem o założeniu takiego wątku bo temat się plątał po kilku. Rozumiem, że chciałeś dodać: plus brak jeziora, strumyka, rowu melioracyjnego i jeszcze wysoki poziom wód gruntowych. Czyli, tzw. trudna sytuacja. U mnie właśnie taka jest (na szczęście nie beznadziejna bo działka duża).
    Napiszę Ci co mi proponowali instalatorzy.
    Oczywiście znaleźli się i tacy, którzy proponowali wymianę gruntu, usypanie kopca z piasku i takie tam dziwne rzeczy mające na celu sprzedaż zwykłej drenażówki.
    Ale o tym zapomnijmy.
    Jeśli chodzi o biologiczne to zaproponowano mi następujące rozwiązania dot. zagospodarowania wody:
    1. Staw chłonny
    2 Staw chłonny poprzedzony trzcinowiskiem
    3. Jeden z instalatorów powiedział mi, że wykopał koparką 40m rów, położył na na żwir rurę pcv i nawet glina mu wchłonęła wodę. No ale pewnie glina glinie nie równa. U mnie pije k=3x10-6m/s.
    Mam własne pomysły, które chciałbym poddać tutaj ocenie fachowców ale napiszę o nich później.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    a mi napisał jeden z firmy tak w odpowiedzi na mojego e-maila tak:
    Witam
    Oczywiście że przed przystąpieniem do realizacji i do wykonania projektu nalezy zrobić badania hydrogeologiczne. Jedynie z doświadczenia stwierdzam że na takiej działce jak u Pana jest możliwość odprowadzenia wody do podpowierzchniowego humusu, z możliwością kontroli stanu wody poprzez studzienkę na końcu tunelu.



    From: Luzac
    Sent: Thursday, March 15, 2012 1:27 PM
    To:
    Subject: Re: eko szambo

    Witam,
    Dziękuje co do oferty cenowej muszę rozeznac temat na rynku nigdy nie kupuje niczego w pierwszym miejscu gdzie pytam a tak Jest u Pana.
    Nie mam tez przekonania co do tych oczyszczalni, bo skoro tam jest glina to nie ma szans żeby przykladowo drenazowe dzialalo, natomiast biologiczne --- nie wiem, pewnie jakby to był teren pochyly nie bylo by problemu, natomiast tu dzialka jest równa.
    Wiem też że powinno sie zbadac poziom wód gruntowych i tą ziemie jaka ona tam rzeczywiscie jest. Pan jak sie zajmujem doborem tych oczyszczalni i sprzedarzą to Pan to robi?
    Proszę o jakąś konkretną informację.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony