dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Rigips zamiast mokrych tynków + ocieplenie od wewnątrz

    Cześć Wszystkim,

    Mam dylemat dotyczący tynków. Zostałem zrobiony na szaro przez ekipę tynkarską. Z braku możliwości przestoju zdecydowałem się na zastąpienie tradycyjnych tynków płytami GK Rigipsa. Ściana z Porothermu 25 P+W, na zewnątrz będzie 15cm grafitowego styropianu.

    Jestem lekko zaniepokojony przedmuchami. Przez każde łączenie P+W wieje niemiłosiernie (brak spoin pionowych). Wiem, że dobrze wykonane ocieplenie od zewnątrz powinno to uszczelnić, ale mimo wszystko zastanawiam się nad dodatkową izolacją akustyczno-cieplną pod płyty GK. Miejsca nie ma dużo (ok 15mm - będzie stosowany profil kapeluszowy). Nie bez znaczenia jest akustyka. Rozważam użycie 2cm wełny, 1.5cm styropianu lub pianki wygłuszającej.

    Budynek będzie miał wentylację mechaniczną

    Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy kleić płyty bezpośrednio do pustaków 'na placki' i nie dawać żadnej izolacji pomiędzy płyty a porotherm?

  2. #2

    Domyślnie

    kurcze to musi u ciebie mocno wiać robiłem na dryfixie ale nie odczuwałem wiania z połączeń
    co do tynków budujesz dom za tyle kasy i ładujesz się w regipsy ?
    1,5cm wełny to znowu koszt
    nie lepiej obdzwonić ekipy od tynków ?
    czasami komuś się zwolni miejsce ?

  3. #3

    Domyślnie

    A coś bardziej w temacie? Z P+W musi wiać - nie ma tam zaprawy, są szczeliny do kilku mm, to czemu miałoby nie wiać.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Uważam, że powinieneś poczekać na tynkarzy. Nie licz na to, że elewacja uszczelni. Nie uszczelni. Zawsze się gdzieś znajdzie jakaś nieszczelność, a siła konwekcji jest spora. Trzeba możliwość przedmuchów do domu ograniczać.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pipit Zobacz post
    A coś bardziej w temacie? Z P+W musi wiać - nie ma tam zaprawy, są szczeliny do kilku mm, to czemu miałoby nie wiać.
    to tym bardziej tynk gipsowy czy CW zaślepi Ci te dziury aniżęli płyty KG,
    sąsiad buduje taki dom ale na sprzedaż ja bym się w regipsy nie pakował ale to Twoja decyzja i twoja $$
    regipsy pękają na łączeniach nie za rok to za dwa może za 5 więc dla mnie to głupota poczytaj o tym sufity spoko bo tam przykręcisz tylko lampę i tyle a do ścian się coś wierci coś na tym wieszasz, wiercisz zmieniasz itp. twoja decyzja

    co do ścian to masz aż takie równe że będziesz kleił na placki ?
    jeżeli na stelażach to wełnę mineralną możesz dać nie zaszkodzi
    styropian nie polecam zamkniesz wilgoć w porothermie
    porządne szczelne ocieplenie z zewnątrz powinno załatwić sprawę o ile nie masz jakiś "klocków" zrobionych podczas budowania

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli budynek pracuje nadmierne, to wszystko pęknie, obojętnie co jest na ścianie. Zakładam pracę zgodna z zasadami.

    Elewację planuję na wiosnę, chyba do tego czasu porotherm wyschnie?

  7. #7

    Domyślnie

    a co jak wyschnie ? nie rozumiem pytania

    nie pisałem o pracy budynku tylko raczej chodziło mi o wady regipsu na łączeniach

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem na myśli porotherm. Wyschnie, bo ma na to jeszcze pół roku. Przez ten czas nie będzie elewacji zewnętrznej.

    Co do połączeń płyt, to jeśli będzie to wykonane zgodnie z zasadami sztuki, to czemu miałoby pękać? Mam pół domu w płytach rigips i nie wiem, gdzie są ich łączenia. Drugie pół domu mam w tynku CW + gładź i są dwa pęknięcia.

    Mnie interesuje czy i czym uzupełnić pustkę między płytami a ścianą?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A po co Ci pustka? Chcesz płyty na stelażu dawać? Dlaczego nie przykleić płyt do ściany? Nie do końca rozumiem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    A po co Ci pustka? Chcesz płyty na stelażu dawać? Dlaczego nie przykleić płyt do ściany? Nie do końca rozumiem.
    Pisałem w pierwszym poście - przedmuchy na piórowpustach.

  11. #11

    Domyślnie

    Powiem ci tak, wszedzie gdzie widziałem regipsy na scianach i sufitach były pęknięcia. Co z tego że robione ze sztuką? Budynek to nie skała... pracuje.
    Wielu znajomych ma też domki szkieletowe, tam wiadomo tynki muszą być z płyt, no i każdy jeden ma poprzeszywane ściany rysami między płytami, najgorzej jest na łączeniach sufit - sciana. Powiesz - "drzewo to musi pracować". to prawda ale tradycyjne ściany będą tylko troche lepsze.
    Jak możesz się jeszcze wycofać to tak zrób, nawet najgorszy tynk maszynowy będzie lepszy od płyt.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 06-11-2018 o 11:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony