dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Żarówki zmierzchowe ?

    Znalazłam ostatnio żarówki z czujnikiem zmierzchowym ( jeśli dobrze zrozumiałam).
    Ciekawa jestem jak się to sprawdza - czy faktycznie można sobie darować osobny czujnik ?
    Chciałabym dowiesić jedną lampę na podjeździe z opcją samozapalania się wieczorem i świecenia przez noc i znacznie ułatwiłoby mi to robotę,( mam zwykły kinkiet do wykorzystania a pozostałe są z czujnikami ruchu ) ale czy to działa ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Na stoiskach z żarówkami - są i Os. am , są i Philips. Z wyglądu normalne żarówy tylko mają na obsadce czerwone " oczko" - niby ten czujnik. ???

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Witam.
    Używam takiej żarówki (świetlówki energooszczednej) Osram już 3 rok, służy do nocnego oświetlenia podjazdu. Sprawuje się nie najgorzej, niestety nie ma regulacji progu zadziałania. Mam ją na ścianie pod balkonem w pochmurny dzień potrafi zapalić sie troche za wcześnie, ma mały pobór prądu ( moc tylko 15W) a skuteczność świecenia jest naprawdę przyzwoita. Ważne, aby klosz pod jakim będzie był przezroczysty. Ja dodatkowo dałem ją za wyłącznikiem, aby mieć nad nią pełną kontrolę (świetło pali się w ogrodzie czy na tarasie to te jest niepotrzebne)
    link do strony takiej żarówki:
    http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_pro...SOR/index.html
    Ostatnio edytowane przez rusek007 ; 19-08-2010 o 09:10
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel Zobacz post
    Co to za żarówki? Mają jakąś nazwę? Może jakiś link?
    Używam już 3 lata takiej świetlówki Kanlux - http://www.kanlux.pl/8,produkt.html .

    Zamontowana jest jako oświetlenie zewnętrzne przed gankiem wejściowym - żarówka sama się zapala jak się ściemni i sama gaśnie jak widnieje.
    Nie ma potrzeby pamiętania o zapalaniu światła przed wejściem wieczorem czy też o jego gaszeniu rankiem ...
    Moja to energooszczędna o mocy 20W .
    --
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Powiedziało się A - trzeba powiedzieć B - w dniu dzisiejszym - pierwszy raz od ponad 3 lat świetlówka nie zapaliła się po zapadnięciu zmroku ...

    Wykręciłem sprzęt z oprawki - kontrola organoleptyczna świetlówki nie przyniosła żadnych efektów - rozebrałem więc oprawkę aby dostać się do elektroniki - po otworzeniu oprawki od pierwszego rzutu oka było widać przyczynę - spuchł i wybrzuszył się elektrolit 6,8uF 400V ...
    Po wymianie kondensatora świetlówka działa jak nowa.

    To tak BTW przy okazji dyskusji o tym typie oświetlenia
    --
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony