dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Question Jak obliczyć zużycie prądu przez konkretne urządzenie?

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.Założyłam trochę dziwny temat,ale pilnie potrzebuję "tęgiej głowy",która pomoże mi przeliczyć ile kw zużyje grzałka o mocy 2000W pracująca non stop przez 7dób?Czy istnieje jakiś wzór matematyczny na tym podobne przeliczanie?Będę wdzięczna za podpowiedzi...
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  2. #2

    Domyślnie

    W dużym uproszczeniu ok 336 KWh

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anixxxek Zobacz post
    W dużym uproszczeniu ok 336 KWh
    Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź!W jaki sposób można to policzyć?Chciałam coś komuś udowodnić i nie wiem czym się podeprzeć...Zaraz powiedzą,że wzięłam taką sumę "z księżyca"...
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  4. #4

    Domyślnie

    tak istnieje wzór matematyczny i to bardzo prosty:
    moc ( kW) x czas (godziny). a więc : 2 000W= 2 kW; więc mamy: 2kW x 24 x 7 =336 kwh (kliowatogodzin), przy cenie ok. 45 brutto za kilowatogodzinę ( z wszystkimi dodatkami) to koszt energii to ok. 150 zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc Zobacz post
    tak istnieje wzór matematyczny i to bardzo prosty:
    moc ( kW) x czas (godziny). a więc : 2 000W= 2 kW; więc mamy: 2kW x 24 x 7 =336 kwh (kliowatogodzin), przy cenie ok. 45 brutto za kilowatogodzinę ( z wszystkimi dodatkami) to koszt energii to ok. 150 zł.
    Również dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem.Co prawda po poprzednich objaśnieniach Jarka.P sama to sobie obliczyłam,w każdym razie dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    2000W=2kW. Ta grzałka pracując przez godzinę pobierze dwie kilowatogodziny. Ile jest godzin w tygodniu policzysz już sobie chyba sama...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    2000W=2kW. Ta grzałka pracując przez godzinę pobierze dwie kilowatogodziny. Ile jest godzin w tygodniu policzysz już sobie chyba sama...

    J.
    Po takim wyjaśnieniu,od razu życie staje się prostsze...Dziękuję bardzo!
    Pozdrawiam.
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz coś sobie lub komuś udowodnić to zaopatrz się w prosty miernik zużycia energii.
    Kupisz takie cudo w Castoramach, koszt rzędu 30-50zł, dokładność wskazań zadowalająca.
    Wpinasz to do gniazdka, urządzenie wpinasz do tego cuda, zerujesz licznik i START....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Jeśli potrzebujesz coś sobie lub komuś udowodnić to zaopatrz się w prosty miernik zużycia energii.
    Kupisz takie cudo w Castoramach, koszt rzędu 30-50zł, dokładność wskazań zadowalająca.
    Wpinasz to do gniazdka, urządzenie wpinasz do tego cuda, zerujesz licznik i START....
    Bardzo dziękuję za podpowiedź,ale teraz to już musztarda po obiedzie...Nie mniej jednak dobrze wiedzieć na przyszłość,że takie urządzenia istnieją i można kupić je za niewielkie pieniądze.Dziękuję i pozdrawiam.
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzesobiesama Zobacz post
    Bardzo dziękuję za podpowiedź,ale teraz to już musztarda po obiedzie...Nie mniej jednak dobrze wiedzieć na przyszłość,że takie urządzenia istnieją i można kupić je za niewielkie pieniądze.Dziękuję i pozdrawiam.
    Istnieją, są niedrogie, a po zaprogramowaniu stawki za kWh pokazują nawet ile złotówek "wyszło z gniazdka"....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony