dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie mikrowentylacja - nawiewniki

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 26-04-2022 o 10:47

  2. #2

    Domyślnie

    Mikrowentyacja czy stopniowanie uchyłu od jakiegoś czasu są standardowym wyposażeniem okuć rozwieralno-uchylnych, czasy że mozna sie tym chwalić już dawno minęły bo to raczej standard (no chyba że tandetne najtańsze okna). Mikrowentylacja, czy stopniowany uchył działa jak klamkę ustawisz w odpowiednie położenie, jesli jednak wyhodzisz z domu to musisz domknąc okno i dopływu powietrza już wtedy nie ma. Nawiewniki działają w sposób niezależny , kwatera może być zamknieta a dopływ powietrza jest a tym samym wymiana powietrza w domu. Są nawiewniki ręcznie regulowane, ciśnieniowe albo automatyczne - higro sterowane. Trzeba jednak pamietać , że żadnego nawiewnika nie można zamknąć w 100% nawet po przymknięciu bedzie przepuszczał ok 5m3 powietyrza na godzine ale po to jest nawiewnik zeby właśnie działał. W nowych "szczelnych" domach stanowią niezbędną część wentylacji grawitacyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 26-04-2022 o 10:47

  4. #4

    Domyślnie

    Jedno jest absurdem. Kupujemy piękne, drogie i szczelne okna, które mają być najcieplesze na świecie, a z drugiej strony chcemy/lub jesteśmy zmuszani do ich dziurawienia jakimiś nawiewnikami.

    Byłem w podobnej sytuacji i zastosowałem nawiewnik międzyramowy Vento. Nie ma potrzeby dziurawić profilu, a jedynie wycinane są uszczelki.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    w mojej opinii nawiewniki są o niebo lepsze niż mikrowentylacja w okuciu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Witam
    Niektórzy producenci okien "chwalą" się mikrowentylacją. Czy przy takiej opcji w oknach trzeba inwestować jeszcze w nawiewniki? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Nie lubię gdy w pomieszczeniach jest duszno.

    pozdrawiam
    Mikrowentylacja nie spełnia rozporządzenia Ministra Infrastruktury w kwestii wentylacji pomieszczeń - chyba pisałem o tym parę miesięcy temu.
    Generalnie chodzi o to, aby - w przypadku braku wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej- wymusic dopływ świeżego powietrza.
    Poczytaj to
    http://www.nawiewnik.pl/?p=poradnik_kupujacego

  7. #7

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 26-04-2022 o 20:48

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Mikrowentylacja nie spełnia rozporządzenia Ministra Infrastruktury w kwestii wentylacji pomieszczeń - chyba pisałem o tym parę miesięcy temu.
    Generalnie chodzi o to, aby - w przypadku braku wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej- wymusic dopływ świeżego powietrza.
    Poczytaj to
    http://www.nawiewnik.pl/?p=poradnik_kupujacego
    Mikrowentylacja nie spełnia norm (bo jak użytkownik nie wie o niej to nie użyje i nie będzie wymiany powietrza) ale jak jednak będzie używana to chyba jest to dobre rozwiązanie. ...
    A może nasz TEST powie czy wystarczy (w praktyce) faktycznie użytkowana mikrowentylacja, czy może jednak nawiewnik lepiej spełnia swoje funkcje?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A może nasz TEST powie czy wystarczy (w praktyce) faktycznie użytkowana mikrowentylacja, czy może jednak nawiewnik lepiej spełnia swoje funkcje?
    Fin, to będzie zależało od wielkości skrzydła (deł) okiennych, rodzaju pomieszczeń, ilości osób w nich przebywających lub wielkości pomieszczeń, do których w ten sposób ma być dostarczane powietrze. Jak sam wiesz, szczelina powstająca przy rozszczelnieniu okna bywa różna (w zależności od systemu okuć, no i staranności okuwania). Generalnie wystarczy, ale dla mnie nawiewnik ma tę zaletę, że ilość dostarczanego przezeń powietrza jest +/_ stała, określona przez producenta i badana.
    A tak po cichutku (szeptem) powiem, że przy faktycznym użytkowaniu ani jedno, ani drugie. Jestem wielkim zwolennikiem funkcji stopniowania uchyłu. Mnie to wystarcza do szczęścia
    PRO QUALITY

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    A czy można dołożyć nawiewniki do okien?
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Można, choć wiele będzie zależało od usytuowania górnej części ramy ościeżnicy względem węgarka nadproża jeśli nawiewnik posiadał będzie okapnik zewnętrzny.
    PRO QUALITY

  12. #12

    Domyślnie

    Można zastosować nawiewnik wrębowy, czyli taki dla montażu którego nie trzeba robić dziur w profilu. http://oferta.hekaplast.pl/news_view...=284&nid=50494
    Podobne rozwiązanie ma Aluplast.

    Przy dużym wietrze potrafi dość mocno dmuchać przez wydawałoby się małą szczelinę. Jak się będzie sprawowało to zimą, to mam jeszcze przed sobą, gdyż użytkuję je od miesiąca. Ale jak za cenę 50zł to warto spróbować ( a to tylko kawałek plastiku) nie robić dziur w oknie na nawiewniki
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z dokładaniem nawiewnika później to różnie bywa.
    Założy go byle montażysta, ale czy będzie on spełniam normy? Bo w praktyce taki montaż to będzie wywiercenie kilku dziur i zasłonięcie ich nawiewnikiem, podczas gdy np. pod Aereco fabrycznie frezowane są dwa otworu po ok 13x1,5cm.
    Kiedyś słyszałem, że owe Aereco ma profesjonalną ekipę która zakłada okapniki bez utraty gwarancji na okna, ale na kilku odesłanych do nich klientów żaden nie został obsłużony..

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi muszę jeszcze troszkę o tym poczytać.
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    a jak wygląda kwestia nawiewników w oknach dachowych przy wentylacji mechanicznej? Dachowe z nawiewnikami są droższe. Jest sens je brać, jak jest went. mechaniczna?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaC Zobacz post
    dzięki za odpowiedzi muszę jeszcze troszkę o tym poczytać.
    Najlepiej u źródła: http://aereco.blokno.net/
    polecam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony