dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie dlaczego szprosy są takie drogie?

    Moze ktoś to uzasadnić? Rozumiem,że te wewnątrz są drogie,ale te naklejane? Musiałbym dopłacić 3000 (14 okien) żeby mieć szprosy,to chyba małe przegięcie.Mniej kosztuje dopłata za jakąś lepszą dachówkę.
    I czy spotkaliście się z cienszymi niż 16mm? - oczywiście złote odpadają
    Dziękuje i pozdrawiam budujących i wykończających(się)

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał abigaill Zobacz post
    Moze ktoś to uzasadnić? Rozumiem,że te wewnątrz są drogie,ale te naklejane?
    Szpros naklejany to ręczna robota wymagająca dużej wprawy i umiejętności (dokładne wymierzenie, odpowiednie przycięcie skosów przy profilu). Do tego dochodzi ślepy szpros wewnątrz szyby i masz cenę.

  3. #3

    Domyślnie

    ..no i do tego jak producent daje gwarancje na okna to przy takich szprosach więcej niż pewne, że kilka razy przyjedzie do Ciebie na reklamacje tego "dobrodziejstwa" więc to też masz w cenie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    ... odpowiednie przycięcie skosów przy profilu). ...
    to sie nazywa fachowo kąt profil
    Trzeba mieć dobrą piłę i jeszcze lepszego jej operatora

    Niestety, ale przy naklejanych szprosach nie ma poprawek. W przypadku problemu materiał łącznie z szybą ponownie należy zakupić.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem,ze naklekjane to te zewnętrzne? Na oko nie wygląda,że z nimi tyle roboty No dobra,w takim razie pomału żegnam się ze szprosami
    Dziękuję za wytłumacznie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czyli doszliście do wniosku, że szprosy naklejane w PCW są klopotliwe? Potrafią się odklejać? Też mam takie obserwacje, ale wynikające z cudzych doświadczeń.
    Za to powiem, że w drewnie nie ma z nimi problemów technicznych.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Czyli doszliście do wniosku, że szprosy naklejane w PCW są klopotliwe? Potrafią się odklejać? Też mam takie obserwacje, ale wynikające z cudzych doświadczeń.
    Za to powiem, że w drewnie nie ma z nimi problemów technicznych.
    Nigdy nie miałem problemów z odklejaniem się szprosów w okna PVC a robiłem sporo takich realizacji.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To dla mnie pozytywna wiadomość Wojtku. Szukam argumentów "za" by móc z czystym sumieniem je polecać.

    Może moje oko "szuka" tylko tych szprosów, z którymi jest coś nie tak? i stąd mam takie skojarzenia?
    Normolność jest naturalna, a patrzy się tylko na to co jest sensacją (w tym przypadku wpadka konkurencji

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To dla mnie pozytywna wiadomość Wojtku. Szukam argumentów "za" by móc z czystym sumieniem je polecać.

    Może moje oko "szuka" tylko tych szprosów, z którymi jest coś nie tak? i stąd mam takie skojarzenia?
    Normolność jest naturalna, a patrzy się tylko na to co jest sensacją (w tym przypadku wpadka konkurencji
    nie zrozumieliśmy się - problem w tym, że własnie nie da się ich odkleić od szyby nie uszkadzając jej czy szprosa.
    Poprawek nie ma w przypadku braku poziomu - taka misja bez powrotu
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Kiedyś za zgodą konserwatora zabytków robiłem okienka z naklejanymi szprosami w pewnym pałacu. Dawno to było, a do dziś efekt całkiem, całkiem, ale ta robota... . Dobrze, że kosztorys był na roboty konserwatorskie, bo tam nieco inne stawki obowiązują. Na szczęście.
    PRO QUALITY

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Charlie, ale ja mam w pamięci tylko te szprosy które się odkleiły. Może były źle zamocowane (nieodpowiedni klej) a może za ciasno spasowane i przy rozszerzaniu się odskoczyły?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ja też mam podobne w pamięci - choćby ulica Czackiego w Warszawie ale... ale też miałem okazje widzieć kilkunastoletnie naklejany szprosy u indywidualnego który nie stosował zasad przetargu publicznego gdzie tylko cena się liczy (nie tylko publicznego hi hi tu też takie przetargi się robi )
    Dzisiejszej rozmowy z klientem przytaczać nie będę ale konkluzja niestety jest ciągle taka sama - CCC króluje i dobrze, naprawdę bardzo dobrze. No bo wyobraźmy sobie co będziemy robić za kilka lat jak już boom budowlany minie? Tak będziemy mieli ogrom roboty z poprawkami czy wręcz wyrywaniem okien marki "D.... "
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    abigail pytała się dlaczego szprosy wiedeńskie, naklejane są takie drogie ( de facto najdroższe ze wszystkich ich rodzaji).
    Moja konkluzja jest jedna - są trudne w wykonaniu.
    Tam gdzie zachodzi niemożność poprawek tam narzuty są minimum 100% od wartości bazowej i już.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony