dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tynki gipsowe po latach... ?

    Coraz więcej osób zaczyna mi doradzać tynki mineralne zamiast gipsowych.
    Ściana z tynkiem gipsowym jest bardziej podatna na wilgoć, klimat w pomieszczeniu jest gorszy. Parkieciarz mówi, że zaczynają się kłopoty z parkietem po 2-3 latach - parkiet cały czas pracuje, bo ściana oddaje wilgoć. W lecie ściany aż wydają się "mokre" - mimo wentylacji.
    Podobno rynek niemiecki wraca do tynków mineralnych, jako tych lepszych, a jedynie renowacje i szybkie poprawki robią w gipsach.

    Co Wy na to? Czy ktoś może coś powiedzieć jak taka ściana wygląda/zachowuje się po latach? Jak się mieszka w pomieszczeniu/domu z tynkami gipsowymi?

    To, że jest gładka i ładna to wiem - mi chodzi o klimat, reakcje na wilgoć, itp.

  2. #2

    Domyślnie

    Hej,
    mieszkałam 10lat w mieszkaniu z tynkami gips.Nie wiem jak obiektywnie oceniać klimat, wydawał mi się optymalny(a w obecnym mieszk. z tynkami tradycyjnymi-okropnie suchy)
    Mieliśmy tam mozaikę parkietową, która przez całe 10 lat chodziła na całego w cyklu zima-lato.Ale to była mozaika bukowa dziesiątej kategorii...Były też schody dębowe- i tym nic się nie działo.

    nie wiem czy pomogłamAga

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Wydaje mi sie (moze dlatego ze jestem tradycjonalista) ze do budowy domu powinny byc zastosowane materialy zawsze takie ktore byly od lat a nawet setek lat stosowane tzn ceramika, kamień i drewno . Od lat sciany byly tynkowane tradycyjnie i jezeli bylo wszystko wporzadku wykonane to tym scianom nic nie dolegalo. Oczywiscie gips tes nie jest materialem sztucznym ale dla mnie jest to kolejna nowosc firm z branzy gipsowej aby nabijac im kase.
    Ja tez do konca nie postepuje zgodnie ze swoimi przekonaniami bo np sciany bede ovcieplal styropianem z przyczyn ekonomicznych ale juz nigdy w zyciu nie oblozylbym domy sidingiem lub polozyl paneli nawet najdrozszych egzotycznych na podloge w domu.
    Co do zachowan niemeckich konsumentow na rynku budowlanym to wiele by mozna chyba mowic bo ja juz slyszalem ze rezygnuja z paneli podlogowych na rzecz prawdziwego drewna, ogrzewania podlogowego-bo tez cos nie tak, okna plastykowe zastepuja drewnianymi itp itd. Oczywiscie to tez sa pewne mody i trendy a przedewszystkim ruch w biznesie musi byc wiec ci ktorzy kiedys produkowali okna plastykowe i zachwalajac je jako najlepsez dzis pewnie produkuja drewniane mowiac ze nie ma nic lepszego niz naturalne drewniane itd itp......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony