dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    biellun

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-341
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jm.yarec Zobacz post
    Zszywaczem tapicerskim (na ogół), używając taśmy maskującej (PVC), na stalowych drzwiach do nałożonego: obramowania lub płyty ocieplającej / wytłumiającej.
    dobra a jeżeli mam drzwi z włókna szklanego i w środku piankę to jak niby ma się ten zszywacz trzymać ??

    ja to widzę tylko jedno rozwiązanie: z listewek drewnianych zrobię ramkę do o koła drzwi i do nich za pomocą zszywacza zacznę mocować poszycie czyli tapicerkę. Mam tylko problem co wybrać na zamocowanie tych listewek do drzwi co byłoby najlepszym rozwiązaniem, tak samo jak wybiorę najlepsze ocieplenie ze styropianu lub gąbki to jak je zamocować na tych drzwiach ? taśmą dwustronną "??

    Ktoś tu pisał że zastosował jakiś rodzaj płyt wygłuszająco-ocieplających , w moim przypadku zastosował bym coś podobnego o grubości nie większej jak 1 cm + 2 lub 3 cm gąbki i poszycie .

    Jaki klej do zamocowania tych płyt, jakiś konkretny i sprawdzony by mnie interesował....

  2. #22

    Domyślnie

    Przepraszam biellun czy te drzwi to dla Ciebie tak wielki problem ? Czym się klei styropian ? a czy lub jak gąbkę ?
    "Ktoś tu pisał że zastosował jakiś rodzaj płyt wygłuszająco-ocieplających , w moim przypadku zastosował bym coś podobnego o grubości nie większej jak 1 cm + 2 lub 3 cm gąbki i poszycie" zobacz wpis #10 to będziesz może wiedział kto (w co wątpię po Twych postach) a obeszło by się bez tapicerowania. (listewki to można dokręcić do laminatu szklanego nawet - wkrętami do karton-gipsu).

  3. #23

    Domyślnie

    Te wszystkie kombinacje wyniosą Cię chyba znacznie więcej niż kupno nowych drzwi jak to ująłeś "z atestami". Czy przykleisz styropian czy gąbkę czy inny siuwaks na te drzwi to i tak nie zbliżysz się do rozsądnego poziomu przenikania hałasu.
    Porada ode mnie (człowieka, który przez X lat siedzi w rynku drzwi) - wymieniłbym drzwi na nowe i zapomniał o problemie.

  4. #24

    Domyślnie A ja jestem bardzo zadowolony z wyciszenia drzwi.

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Te wszystkie kombinacje wyniosą Cię chyba znacznie więcej niż kupno nowych drzwi jak to ująłeś "z atestami". Czy przykleisz styropian czy gąbkę czy inny siuwaks na te drzwi to i tak nie zbliżysz się do rozsądnego poziomu przenikania hałasu.
    Porada ode mnie (człowieka, który przez X lat siedzi w rynku drzwi) - wymieniłbym drzwi na nowe i zapomniał o problemie.
    Mam stalowe drzwi od klatki, antywłamaniowe. Próbowałem zamontować drugie - ale od zewnątrz nie pozwalają przepisy. Kupiłem takie ciężkie maty
    samoprzylepne semper (trzeba podgrzać suszarką), już samo to wiele wyciszyło. Następnie wymieniłem uszczelki i do tych przyklejonych mat, przykleiłem
    2cm gąbkę też semper. Kupowałem u jakiegoś ziomka na wsi, co podobno jest hurtownikiem i dałem za całość materiału uszczelnieniowego 400 zł.
    Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, teraz klatkę słyszę przez ścianę co najwyżej. Nie nie jestem przedstawicielem firmy semper Bardzo podnosi mi to komfort zycia, bo drzwi do klatki wychodzą na duży pokój. Największy problem jest z obiciem (teraz zleciłbym to tapicerowi), kupiłem w casto za 60 zł, bardzo ciężko jest z zamkami itp.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony