dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie ocieplam dom z cegły - ile styropianu

    Kupiłem stary domek z cegły. Ściana to 2 x cegła z małą przerwą powietrzną w środku. Obecnie jak na grzeję i w domu jest 21 stopni to rano niestety 16 . Sciany są zimne. Chcę teraz kupić styropian i ocieplić na wiosnę ale zastanawiam się czy 8 czy 10. A może wy mi doradzicie jaka grubość żebym dwa razy nie robił. Proszę o pomoc - ZMARŻLUCH

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinieneś użyć 10cm styropianu ale tu każdy ma inne zdanie wiec mogę skontaktować z przedstawicielem Styropolu który odpowie na twoje pytanie najlepiej.

    Pozdrawiam Olsen

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    10 cm.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Obecnie masz wsp. U=1,5 (około). Przy ścianach warstwowych zalecane jest obecnie U<0,3.

    Przy 8cm styropianu będziesz miał U=0,39
    Przy 10cm styropianu będziesz miał U=0,33
    Przy 12cm styropianu będziesz miał U=0,28
    Przy 14cm styropianu będziesz miał U=0,25

    więc 12-14cm byłoby w sam raz... tym bardziej, że trzeba wziąć poprawkę na straty przez okna. Ale 8cm to i tak lepiej niż nic.
    Slaw

  6. #6

    Domyślnie

    10 cm to z pewnością będzie rozsądny kompromis. Powinienes pomysleć też o ociepleniu strychu, przez sufit ucieka dużo ciepła.

  7. #7

    Domyślnie

    a może wełna? i będą ściany oddychały, ne będzie termosku.

  8. #8

    Domyślnie

    Termosek to będzie, jak braknie wentylacji w domku. W takim przypadku wełenka rownie skutecznie wpływa na efekt cieplarniany .

  9. #9

    Domyślnie

    Wełna jest odrobinę droższa - wg. cennika ze stron Isover najtańsza wełna 10cm pod tynk cienkowarstwowy kosztuje 39zł/m2 (nie wiem czy to netto czy brutto) natomiast styropian nawet przy cenie 200zł/m3 będzie kosztował 20zł/m2 przy grubości 10cm.

    Docieplając budynek trzeba sobie policzyć ile będzie kosztowało całe docieplenie - zarówno styropian jak również tynk i robocizna. I dopiero teraz należy się zastanowić czy warto oszczędzać na grubości styropianu - jeśli się okaże że jest go jendak za mało i za parę lat trzeba będzie go dołożyć, to za tynk i robociznę trzebą będzie znów zapłacić tyle samo. Koszt grubszego styropianu z takiej perspektywy robi się pomijalnie mały.
    Slaw

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź wszystkim

    Dam 10 i rzucę okiem na strych czy go nie ocieplić - jesteście w dechę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony