dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    URSA - materiały do izolacji z mineralnej wełny szklanej URSA jest jednym z przedsiębiorstw hiszpańskiego koncernu Uralita działającym w branży budowlanej. Firma produkuje i sprzedaje materiały do izolacji termicznej i akustycznej: wełnę mineralną www.ursa.pl

    Domyślnie

    W Łodzi mamy kilka punktów, w których dostępna jest wełna PureOne. Pełna lista dystrybutoró dostępna jest na naszej stronie internetowej:
    http://www.pureone.pl/pl/punkty-sprzedazy-pureone
    Polecamy PureOne, nową generację wełny mineralnej.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do eksperta
    - muszę dokleić 5 cm do ocieplenia cokołu i zastanawiam się jak to zrobic tzn. szukam rozwiązania jak dodać tą warstwę ocieplenia, dołożyć folii kubełkowej (poprzednia kończy się ok. 5-15 cm niżej), a przede wszystkim uniknąć problemów z pękaniem w zimie wskutek podnoszenia gruntu.
    Proszę o podpowiedź.
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  3. #23
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert URSA Zobacz post
    Pełna lista dystrybutoró dostępna jest na naszej stronie internetowej:
    http://www.pureone.pl/pl/punkty-sprzedazy-pureone
    Dziękuję, przeczytałem i poszukałem cen na Allegro. A tam - szok
    Ta wełna jest droższa, niż inne! Czy jest o tyle samo lepsza, co droższa?

  4. #24
    URSA - materiały do izolacji z mineralnej wełny szklanej URSA jest jednym z przedsiębiorstw hiszpańskiego koncernu Uralita działającym w branży budowlanej. Firma produkuje i sprzedaje materiały do izolacji termicznej i akustycznej: wełnę mineralną www.ursa.pl

    Domyślnie

    Witam
    Co do sosobu doklejenia płyty URSA XPS N-III-PZ-I 50mm do cokołu, jeżeli ostatecznym wykończeniem cokołu będzie tynk to proponuję kleje na bazie bitumu. Przykładową listę załączyłem w tabeli. Ważne jest zastooswać URSA XPS PZ -I , który ma specjalne "waflowe" wykończenie powierzchni. Jeżeli nie jest taki dostępny, to można uszorstnić płyty URSA XPS szczotką stalową.
    Jeżeli natomiast wykończeniem będą np. płyty kamienne to nie obędzie się bez kołkowania, które oczywiście przybija wszystkie wartswy i jest to element pogarszający izolacyjność płyty.
    Rozumiem, że będzie zachowana ciągłość izolacji cieplnej : fundamenty - cokół - ściana, co jest warunkiem koniecznym do pełnej izolacji budynku.
    Polecamy PureOne, nową generację wełny mineralnej.

  5. #25
    URSA - materiały do izolacji z mineralnej wełny szklanej URSA jest jednym z przedsiębiorstw hiszpańskiego koncernu Uralita działającym w branży budowlanej. Firma produkuje i sprzedaje materiały do izolacji termicznej i akustycznej: wełnę mineralną www.ursa.pl

    Domyślnie

    Pomysł z deskami za murłatą jest właściwy, gdyż ustabilizują one rozwiązanie przy okapie, podobnie jak zabezpieczenie siatką( ocynk lub tworzywo) otworów wentyalacyjnych przed ingerencją ptaków i owadów. Zapraszmy na stronę: http://www.ursa.pl/services_1712.htm
    Polecamy PureOne, nową generację wełny mineralnej.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam!
    Chcę zrobić izolację dachu z wełny 18 cm + 18 cm.
    Krokwie mam o wysokości 20 czy 21 cm, więc nie ma problemu na pierwszą warstwę, ale część izolacji będzie w dachu, a część wejdzie na jętki, a te są już tylko o wysokości 15 cm. Co powinienem zrobić, żeby jednak ocieplić cała warstwę grubością 18 cm?
    Dziękuję za pomoc

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...nadbitka na jętkach np. z desek....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Dziękuję, przeczytałem i poszukałem cen na Allegro. A tam - szok
    Ta wełna jest droższa, niż inne! Czy jest o tyle samo lepsza, co droższa?
    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    (...)
    sobieradek trudno nie powiedzec tak, to jeden z dobrych materialow do izolacji cieplnych dachow.
    No właśnie czy jet na tyle lepsza by rekompensować cenę... i to jest właściwe pytanie


    ...a właściwie ile ona kosztuje bo jeszcze nie sprawdziłem
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 19-11-2010 o 07:17
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #29

    Domyślnie

    witam

    również mam pytanie do eksperta, dach mamy deskowany z dachówką ceramiczną na co powinienem zwrócić uwagę przed ociepleniem poddasza, jak powinienem przygotować albo uszczelnić miejsca pomiędzy dachówką a deskami w miejscach gdzie znajdują się okna połaciowe. Nie raz widziałem jak w tych miejscach zawiewał nam śnieg do środka domu.

    pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie ocieplenie stropu poddasza nieuzytkowego

    Witam,

    mam zakupionä na strop welne ursa DF 39 Silver o grubosci 200mm. Do tego chce dokupic jeszcze urse DF39 Silver 100mm- czy to dobre rozwiäzanie??? Jesli tak to jakä warstwe welny polozyc jako pierwszä 200mm czy 100mm???Wyczytalem tez z poprzednich odpowiedzi ze scianki kolankowe i szczytowe powinny zostac ocieplone do jednego metra- jakä welnä mam ocieplic te scianki 200 czy 100wystarczy?


    Z göry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Kupiłem wełnę (w grudniu) i strasznie śmierdzi. reklamować czy wysuszyć i poczekać?

  12. #32

    Domyślnie

    Ja bym zaczekal, moja po paru dniach wywietrzala.Dostarczona byla koniec listopada.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiG35 Zobacz post
    Kupiłem wełnę (w grudniu) i strasznie śmierdzi. reklamować czy wysuszyć i poczekać?
    a kto każe się nią inhalować? Przyjdzie folia i płyta i nawet największy smród zniknie! ...a wiesz jak śmierdzi świnia w patyku? ale już jako szynka ma bardzo przyjemny zapach że o smaku nie wspomnę
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Ekspert już się wypalił? Ledwie 13 postów i koniec?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    a kto każe się nią inhalować? Przyjdzie folia i płyta i nawet największy smród zniknie! ...a wiesz jak śmierdzi świnia w patyku? ale już jako szynka ma bardzo przyjemny zapach że o smaku nie wspomnę
    Doceniam poczucie humoru, ale jeżeli miał pan podobny problem to proszę o info. Rom-Kon moja sucha zabudowa nie będzie hermetycznie szczelna. A smród np trupa, przez beton przejdzie.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiG35 Zobacz post
    Doceniam poczucie humoru, ale jeżeli miał pan podobny problem to proszę o info. Rom-Kon moja sucha zabudowa nie będzie hermetycznie szczelna. A smród np trupa, przez beton przejdzie.
    no to teraz bez poczucia humoru... wełna ma lepiszcze czyli klej... są to żywice mocznikowe i jak sama nazwa wskazuje lecą moczem.... jedne bardziej inne mniej ale zawsze mają taki specyficzny zapach... a sucha zabudowa ma być szczelna! i to na 100%!!! do tego używa się folii...

    A smród trupa to przez beton nie przejdzie - zbyt mała wymiana gazowa! Ściana betonowa nie "oddycha"... nieboszczyk za to może przecieknąć pietro niżej ale to już w inny sposób... ale częściej "wychodzi" innymi drogami...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiG35 Zobacz post
    A smród np trupa, przez beton przejdzie.
    Świeżo po obejrzeniu 5 sezonów Dextera wolę nie pytać skąd ta wiedza
    Zębiec SWK 21KW + Unister + KPW + | dom docieplony, pow. 150m2 | spalanie przy temp. zewn. 0°C / wewn. 22°C - 1,2kg/h.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slewin

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich ,
    mam pytanie do eksperta od poddaszy .
    Problem jest następujący : w jednym miejscu pod oknem dachowym na płycie g-k dokładnie na łączeniu pojawił się czarny osad . Więc odsłoniłem część ( około dł.2 m szer. 0,8m ) fragment pod oknem dachowym (między krokwiami) . Paroizolacja była wilgotna , a płyta g-k od spodu miała ciemny osad . Zauważyłem że w miejscach łączenia płyt była przecięta folia paroizolacji i kapie z nich woda .
    Folia była uszkodzona na sporej długości więc nożykiem przeciąłem ją wzdłuż środka i momentalnie na podłogę upadła wełna mineralna . Wełna była zawilgocona ,a deskowanie sine oraz miało biały nalot świadczący o zagrzybieniu , pleśń .

    1. Preparatem grzybobójczym potraktowałem deskowanie w miejscu zagrzybienia , kilkukrotnie . Teraz czekam na wyschnięcie preparatu w celu usunięcia resztek pleśni i znów spryskałem preparatem . Następne miejsce zostawię do osuszenia na kilka dni i znów zastosuje preparat grzybobójczy . Mam nadzieję że po tych zabiegach deskowanie zmieni kolor z czarnego na jasnobrązowy . (wszystko na zdjęciu )



    Teraz mam pytanie co z tym zrobić ?
    1. Zawilgocenie mogło powstać na skutek błędnego montażu okna dachowego . Chociaż to mało prawdopodobne 18 lat i nic nie było .
    2. na skutek dyfuzji pary wodnej w przegrodzie po przez przeciętą paroizolację . to obstawiam
    3. oba przypadki na raz .

    Zawilgocenie zniknie i co dalej ?
    Czy zaizolować ten mały fragment pianką pur
    czy też
    nabić gr.1cm listewkę wzdłuż krokwi od okna dachowego aż do ściany kolankowej , do niej przymocować wiatroizolację , następnie termoizolację (wełna mineralna ) , później paroizolację ( odpowiednio na zakład i skleić łączenia taśmą ) , na koniec to co było czyli płyta g-k.

    Czy takie rozwiązanie będzie dobre ?? Problem występuje tylko w tym wskazanym miejscu .

    PS. przecięcie paroizolacji to moja wina , gdy naprawiałem pęknięcie styku płyt g-k 6 lat temu , przecinałem nożykiem siatkę i pewnie zarazem folię .
    Ostatnio edytowane przez slewin ; 17-03-2011 o 14:39 Powód: by nie było niedomówień skąd albo jak się folia przecięła :P

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slewin

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    probelm dotyczy wiekszej ilosci miejsc. zawilgocenie deskowania spowodowane jest brakiem (wentylacji) droznej na calej dlugosci krokwi szczeliny pomiedzy deskami a izolacja.
    To prawda , czyli trzeba zdjąć starą izolację i wykonać nową pod całym poddaszem ? . Jeszcze mam pytanie : jak wykonać to poprawnie , na nowo ? Warstwy : Blacha , papa x3 , deskowanie ... i teraz mam wykonać szczelinę wentylacyjną , nabić wiatroizolację , ułożyć warstwę wełny skalnej mineralnej , następnie paroizolacja i płyta g-k ?? TAK ???

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slewin

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź ,tak zrobię .Pozdrawiam .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony