dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie PEŁNO MUCH SZOK

    Tylko się nie śmiejcie,ale jak zaświeciło słońce wygrzewają się na elewacji domu dosłownie cała ściana.Niewiem czym to jest spowodowane elewacja jest dość jasna tynk silikatowy na wełnie,zrobiony w tamtym roku.Może miał ktoś podobny przypadek ,to prosze o rade jak się tego dziadostwa pozbyć,pozd
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  2. #2

    Domyślnie Re: PEŁNO MUCH SZOK

    Na czarnym muchy nie widać, jeśli ci o to chodzi.

  3. #3

    Domyślnie

    ziomek
    Jak świat światem to muchy bardzo lubia się wygrzewać w słoneczku na jasnej elewacji
    nic nie poradzisz widać już czas na MUCHOZOL
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #4

    Domyślnie

    poszukaj preparatu do obór i chlewów (serio), są takie specyfiki które się maluje lub rozpyla na ścianę i jest ok. much już na niej niema...

    ... leżą na ziemi pod ścianą

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Pomoże łapka lub gazeta!!!!!!
    Zamiast czarnych plam bedziesz miał czerwono czarne ( o wiele lepij pasują do jasnej elewacji)
    A jak masz urlop to tez tylkow cieniu siedzisz?

  6. #6

    Domyślnie

    Ale sąsiad ma żółtą elewacje , a muchy można policzyć na palcach jednej ręki,gdzie do żółtego pędzi robactwo z całego świata,a może to ten tynk silikatowy ma jakieś specyfiki przyciągające ,bo sąsiad ma tynk akrylowy,pozd
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  7. #7

    Domyślnie

    Fakt brutal ze mnie,biedne muszki,a na noc zapale światełko żeby było im razniej,pa
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek
    Ale sąsiad ma żółtą elewacje , a muchy można policzyć na palcach jednej ręki,gdzie do żółtego pędzi robactwo z całego świata,a może to ten tynk silikatowy ma jakieś specyfiki przyciągające ,bo sąsiad ma tynk akrylowy,pozd
    Zamień się z sąsiadem na chałupy i będzie Ok
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  9. #9

    Domyślnie

    pomalowac na niebiesko - bedą myslały że to woda i nie beda siadać
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Są pewne kolory, które wabią owady. Ta sama fasada po premalowaniu na inny kolor ma szanse być wolna od lokatorów. To znany fakt.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja miałam elewację pistacjową i siedziały masowo.Skutki było widać najbardziej na biłych oknach.Okropne świństwo.Może ktoś poda kolor elewacji na której nie siadają poza czarną.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja sie nie śmieje .Teraz mieszkam w bloku kolor piskowy i pełno much jak sie przez okno wychiliłam ...he he eh eh cos dziwnego pierwszy raz coś takiego widziłam ...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    u nas jest elewaxcja bardzo jasno brzoskwiniowa. Muchy są ale sporadyczne

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kborekk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    koniec swiata
    Kod pocztowy
    19-411
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam
    Ja tez mam pelno much ale jakos narazie mi nie przeszkadzaja Pewnie bedzie gorzej jak sie zaczna wdzierac do domu!!!!
    W Mexyku wszystkie szmaty ktore wisza zamiast drzwi na wejsciu do ich lepianek maja niebieski kolor!! i to podobno dziala
    Pozdrawiam
    Kładziemy z pasją

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał abb
    Może ktoś poda kolor elewacji na której nie siadają poza czarną.
    Dobrze w w tym przypadku spełniają swa rolę zniechęcającą barwy, które nie podobają się również ludziom (czyżby muchy były inteligentne?), to znaczy barwy zimne.
    Na pewno przyciągają owady farby zawierające pigment żółty i czerwony, odbijające trochę więcej promieniowania cieplnego, co akurat muchy wabi, i co uwielbiają.
    Trzeba też uwzględnić, co widzą owady w podczerwieni.
    Wielce prawdopodobnym jest, że dobrze ocieplona ściana (niezależnie od jej barwy), w słoneczne dni kiedy na tę ścianę padają promienie słońca, widziana jest przez owady jako bardziej ciepła niż na przykład ściana żółta, ale przechłodzona lub wilgotna.
    My ludzie też lubimy, aby w naszym otoczeniu było ciepło. To naturalne w naszej strefie klimatycznej.
    Nawet oświetlenie w domu lubimy, aby było barwy żółtej i nie przepadamy za oświetleniem białej, zimnej jarzeniówki/świetlówki.

    Myślę, że pomogłem.

  16. #16

    Domyślnie

    A może są jakieś rośliny,które odstraszają owady typu,chodzi mi konkretnie o zapach
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Jak już tak dobrze idzie, to zagadka ode mnie.
    Przypadek dziwnie powtarzalny, co kilka miesięcy od dwóch lat.
    W kuchni są dwa kanały wentylacyjne w tym samym kominie. Jeden kanał jest ogólny - otwarty na kuchnię. Drugi to wylot okapu nadkuchennego. Okap jest od strony kuchni zamknięty filtrem, a często pojawia się w nim nagle chmara dużych much. Wlecieć mogą tylko kominem. Pytanie: dlaczego w kuchni nie ma much? Jeśli wlatują do okapu, mogą z powodzeniem skorzystać z drugiego, równoległego kanału i dostać się do kuchni.
    Pytanie może mało ważne dla istnienia świata, ale ...
    Jaka piękna katastrofa ...

  19. #19

    Domyślnie

    W okapie czują zapach jedzonka
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  20. #20

    Domyślnie

    Witam
    Trochę podobny temat tylko miejsce nieco inne
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=96080

    pozdr
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony