dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szakal_xxx

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie piecyk naftowy elektroniczny

    Witam wszystkich serdecznie

    przed nami zima, tak więc jak bumerang powraca temat ogrzewania

    będąc w praktikerze po deski, spotkałem ciekawego człowieka kupującego naftę oczyszczoną

    z ciekawości wdałem się z nim w rozmowę o piecykach naftowych i oto co usłyszałem:

    Mówił, że jest to już jego 2 piec na naftę - pierwszy był zwykły kątowy za 600 zł, śmierdział palił nafty jak głupi i był totalnie du du**, ze wzglęgu na starą instalacje elektryczną i potrzeby sterowania ogrzewaniem, kupił nie do końca przekonany (na ubiegły sezon) nowy piec elektroniczny naftowy za 2k zł (tu mi mówił coś o elektronicznym wtrysku nafty i jakichś tam filtrach). Mówił, że rewelacja, ma mieszkanie 50 metrowe, i w tamtym roku spalał w najzimniejszym okresie 3 bańki nafty 20l na miesiąc, a w mieszkaniu chodziło się w podkoszulku.




    Ze względu na fakt, że miałem kupić nowy piec akumulacyjny, zdecydowałem się poszukać informacji o tych nowych piecach, niestety nic ciekawego nie znalazłem :/ (znalazłem same gnioty z których nic nie wynika)

    jeśli ktoś z forumowiczów miał kiedyś kontakt z tymi piecami na naftę nowej generacji, bądź używa, niech napisze swoje odczucia.

    kalkulacja wygląda ciekawie - 3 x 120 zł = 360 zł na miesiąc (tu w opcji 50 metrów, moje mieszkanie ma 32m więc sądzę, że ilość zapotrzebowania na naftę spadnie)

    piec akumulacyjny, który muszę kupić ma moc 5kW = 5 x 28 groszy (koszt kW w 2 taryfie) = 1,4 zł na 1h to x 10h dziennie = 14 zł * 31 dni = 434 zł
    (w moim przypadku dochodzą jeszcze koszta instalacji elektrycznej 3 fazowej - sam enion krzyknoł 1400 zł + kable i projekt 1000 zł, a o kosztach pieca nie wspomnę)

    dlatego jakby okazało się to ciekawą alternatywą - byłbym jak najbardziej za


    z góry dziękuje za wypowiedzi i rady

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez szakal_xxx ; 12-10-2010 o 12:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony