dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie siedlisko porada!!!

    witam!
    zastanawiam sie nad kupnem gruntu rolnego o wielkości 36h,na ten teren nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego,stary muwił o terenach łąk, nowy nie przewiduje zmiany funkcji i jest w fazie opracowania! teren graniczy z natura 2000. moje pytanie jest takie czy gmina może odmuwić mi zgody na siedlisko? dodam że działka ma dostęp do drogi publicznej i jestem rolnikiem!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    W Twoim przypadku raczej brak podstaw do odmowy na budowę dla rolników, czyli zabudowy zagrodowej (dawniej siedlisko).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek0507 Zobacz post
    witam!
    zastanawiam sie nad kupnem gruntu rolnego o wielkości 36h,na ten teren nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego,stary muwił o terenach łąk, nowy nie przewiduje zmiany funkcji i jest w fazie opracowania! teren graniczy z natura 2000. moje pytanie jest takie czy gmina może odmuwić mi zgody na siedlisko? dodam że działka ma dostęp do drogi publicznej i jestem rolnikiem!
    Najlepiej wystąp o warunki zabudowy do gminy. Nie musisz być właścicielem nieruchomości by to uczynić.
    All rights reserved.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dopuser Zobacz post
    Najlepiej wystąp o warunki zabudowy do gminy. Nie musisz być właścicielem nieruchomości by to uczynić.
    Teoretycznie – to racja.
    Teoretycznie, bo w różnych gminach, różnie podchodzą do, akurat tego zagadnienia.

    Tu chodzi o specjalne WZ - czyli na zabudowę zagrodową dla rolnika z danej gminy – czyli z założenia musi w danej gminie być zameldowany i posiadać w tej gminie, areał nie mniejszy, niż średnia wielkość gospodarstwa w tej gminie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    no i własnie tu zaczynają sie schody! w gminie jesli nie jestem włascicielem to nie udzielą mi informacji czy będę mugł postawić siedlisko-tylko tyle ze nie ma planu i że teren graniczy z natura 2000!!!! i jeszcze jedno pani poinformowała mnie ze jeszcze bede musiał zrobic jakies badania jaki wpływ bedzie miało siedlisko na te tereny natura 2000! poronione!!!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    1. Urzędniczka w gminie ewidentnie niedouczona. Aby otrzymać WZ nie trzeba być właścicielem tej działki, tylko spełnić (ewentualnie) wymagania „rolnicze”

    2. Z ta Naturą 2000 też nie jest tak jak twierdzi urzędniczka, bo działka nie znajduje się w obszarze chronionym, a ustawowo nie ma żadnej strefy ochronnej (otuliny) wokół Natura 2000.
    Należy udać się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wziąć wypis z chronionego obszaru lub zaczerpnąć tam informacji.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 13-10-2010 o 10:08
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony