dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 20
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 392
  1. #361

    Domyślnie

    dzięki ale najważniejszego dla mnie nie ma długości całości A i długość otworu B
    pozwoliłam sobie narysować Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rfdfrfr.JPG
Wyświetleń:	559
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	202187
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  2. #362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dłuższej przerwie, zapraszam do głosowania na moją Chatkę, oto link http://www.mgprojekt.com.pl/tomasz-jedras-1399751086_1

  3. #363
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dorotkamakotka

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kopczyn
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zagłosowane!
    Czekamy na aktualne zdjęcia )

  4. #364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dorotkamakotka

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kopczyn
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    10

    Domyślnie projekt domu Chatka

    Zapraszam na mój "dziennik budowy" na : http://lesna-chatka.blogspot.com/

  5. #365
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dorotkamakotka ładnie idzie budowa, co z tarasami? Beda drewniane?

  6. #366
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MICHAŁ_HAZIENDA

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    chodel
    Kod pocztowy
    24-350
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    HELLO
    Witam szanownych...forumowiczów-budowniczych Mam na imię Michał i...zamierzam na wiosnę ruszyć z budową CHATKI II wersja odbicie lustrzane bez garażu. Przeszperałem chyba wszystko w necie co dotyczy budowy CHATKI i, gratuluję TOMO203 - ten dziennik/forum jest najlepszy. Dużo ważnych rzeczy się tu dowiedziałem.Wiem, że niektórzy juz zakończyli budowę, ale może zechcecie podzielić się spostrzeżeniami, radami. Pewnie wiele rzeczy wychodzi w trakcie użytkowania domu. Może kilka info. o mojej koncepcji CHATKI II:
    1. Mieszkam i buduję w lubelskiem
    2. Zamierzam wydłużyć zasadniczą bryłę budynku o 1 m od strony kuchni (żeby powiększyć kuchnię a przede wszystkim ten wąski pokoik na górze)
    3. Poszerzę też budynek (0,5m budynek zasadniczy i 0,5m tą część budynku z wiatrołapem i kotłownią)
    4. Podniosę też budynek o 2 lub 3 pustaki+murłata (nie chcę zakłócić proporcji budynku)
    5. Rezygnuję z kotłowni, w jej miejscu będzie łazienka z wejściem od str. wiatrołapu.
    6. Ogrzewanie- kominek z płaszczem wodnym (aha dom będzie użytkowany przeze mnie całorocznie) - grzanie dmomu + woda bieżąca.
    7. W kuchni chcę zostawić mały kącik o szer. 1m na różne graty
    8. Komin chyba umiejscowię tak jak TOMO czyli zgodnie z projektem CHATKI I.
    9. Zastanawiam się nad tym czy dzielić pokój nad salonem na dwa czy nie (na dzień dzisiejszy - chyba podzielę - ale wyjdzie "w praniu")
    10. Budynek zlokalizowany będzie tak, że taras będzie od strony południowej, więc liczę że nie będzie w domu ciemno, tym bardziej że w CHATCE II jest okno vis a vis drzwi wejściowych no i zamierzam dać okno w kuchni jak TOMO.
    11. Chyba poszerzę schody do 90cm.
    Na początek tyle. Może ktoś zechce się wypowiedzieć na temat tych zmian, coś doradzić, coś odradzić itp. Jest jeszcze wiele znaków ?????? np. jaki balkon? czym kryć? dachówka czy blacha?

  7. #367
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MICHAŁ_HAZIENDA

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    chodel
    Kod pocztowy
    24-350
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	279172

  8. #368
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MICHAŁ_HAZIENDA

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    chodel
    Kod pocztowy
    24-350
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wrzuciłem powyżej rzut parteru ze zmianami (z tym że to jest dla wersji podstawowej - docelowo bedzie to odbicie lustrzane czyli wejście z lewej strony

  9. #369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dorotkamakotka

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kopczyn
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomo203 Zobacz post
    Dorotkamakotka ładnie idzie budowa, co z tarasami? Beda drewniane?
    Nie wiem, jeszcze nie mam koncepcji
    Jak znajdziesz czas, wrzuć chociaż kilka zdjęć, bardzo podobała mi się Twoja koncepcja Chatki

  10. #370
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dorotkamakotka

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kopczyn
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja kryję gontem papowym, robimy to sami z tatą i dziadkiem, jeszcze kilka dni i dach będzie skończony, zapraszam na mojego bloga ze zdjęciami Ja mam lustrzane odbicie Chatki, z jednej strony podnieśliśmy trochę i u góry jest więcej miejsca, nie dzieliłam pokoju nad salonem na dwa ale w razie czego zostawiłam sobie taką możliwość wstawiając dwie pary drzwi na balkon. u góry będe miała łazienkę. Schody 80cm trochę wąsko ale co zrobić..

  11. #371
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Michal nie dziel tego tokoju bo szkoda przestrzeni, zrobisz 2 klitki i trzecia bedziesz miał z tylu. Podnies koniecznie poddasze o 3-4 pustaki i zrob to czego ja nie zrobilem i załuje, przedluz dom o 1-2 metry, wtedy wyjdzie fajny pokoj na gorze, a nie ala "garderoba" z oknem Dom naprawde jest fajny i bardzo przytulny co do ogrzewania to doradze ze kominek 14kW jest az za mocny, w Chatce wystarczy w moim przypadku wrzucic 1-2 szkapy drewna i to wszystko, cieplutko jest bardzo. Ja mam podlogowki plus grzejniki z kotłem Kospela, ale nie uzywam, kominek wystarcza do komfortowej temperatury, tylko jest troche pracochlonny. Fotki zrobie, jak najszybciej

  12. #372
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MICHAŁ_HAZIENDA

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    chodel
    Kod pocztowy
    24-350
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Raczej nie podzielę tego pokoju na górze, myślę że masz rację Tomo. Teraz jestem na etapie wprowadzania zmian w projekcie.
    A teraz ciekawostka: Zwróciłem się do kilku architektów z pytaniem o cenę adaptacji i wprowadzenie zmian w gotowym projekcie. Jedna kobitka oddzwoniła i powiedziała, że zmiany jakie chcę wprowadzić w projekcie (wydłużenie o metr i poszerzenie o metr i podniesienie ściany kolankowej) to całkowita zmiana projektu i wiąże się z tym masa pracy (dla niej). To już lepiej żeby zrobić projekt indywidualny. Koszt? - ok 10 000, a adaptacja gotowego projektu bez zmian - 5 000 - 6 000. Pytam się za co?????!
    W końcu wybrałem takich "dziadków", którzy zgodzili się na cenę do 2 500zł. Można????
    A rysunki ze zmianami sam sobie zrobię. Oni przyłożą tylko swoje pieczątki. Niezła rozbieżność, co?! Dla mnie propozycja przyłożenia pieczątki na gotowym projekcie za 6 000 to złodziejstwo w biały dzień.
    Coś czuję, że trzeba będzie bardzo uważać na " każdym kroku", bo takich sępów co to chętnie podłączą się pod mój portfel przy okazji budowy będzie więcej. Jak ktoś ma jakieś rady praktyczne to...słucham OK, pozdrawiam i zabieram się za frobotę

  13. #373
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dorotkamakotka

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kopczyn
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    U mnie od wczoraj zakładają podłogówkę, jutro prawdopodobnie będą okna Już się nie mogę doczekać

  14. #374

    Domyślnie

    Witam
    dawno tu nie zaglądałem
    jestem na etapie wykańczania Chatki
    zapraszam do obejrzenia mojego bloga z budowy
    http://www.zywiec2010.mojabudowa.pl/
    pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1177.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	283332

  15. #375

    Domyślnie

    Michał zastanów się czy chcesz do łazienki wchodzić przez wiatrołap. Ja drzwi zrobiłem od strony kuchni tak że w przedsionku mam miejsce na szafe przesuwną. od kuchni wchodzi się do zabudowanego z trzech stron prysznicu a potem do pomieszczenia z wc i umywalką. Wydaje mi się że całkiem funkcjonalnie i wygodnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt parteru 5.jpg
Wyświetleń:	585
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	283335
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1159.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	283336

  16. #376

    Domyślnie chatka od drugiej strony

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_0561.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	283338

  17. #377
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dorotkamakotka

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kopczyn
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zywiec2010 Zobacz post
    Michał zastanów się czy chcesz do łazienki wchodzić przez wiatrołap. Ja drzwi zrobiłem od strony kuchni tak że w przedsionku mam miejsce na szafe przesuwną. od kuchni wchodzi się do zabudowanego z trzech stron prysznicu a potem do pomieszczenia z wc i umywalką. Wydaje mi się że całkiem funkcjonalnie i wygodnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt parteru 5.jpg
Wyświetleń:	585
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	283335
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1159.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	283336
    w jakim programie projektowałeś? Szukam własnie odpowiedniego darmowego programu

  18. #378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorotkamakotka Zobacz post
    w jakim programie projektowałeś? Szukam własnie odpowiedniego darmowego programu
    Korzystałem z darmowego programy Sweet Home. Program jest łatwy w obsłudze ale ilość mebli jest ograniczona więc nie można dokładnie zaprojektować tak jak by się chciało.
    tutaj podaje linka
    http://www.sweethome3d.com/download.jsp
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt parteru 1.jpg
Wyświetleń:	584
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	283403
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt parteru 2.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	283404
    Pozdrawiam i powodzenia z programem

  19. #379
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MICHAŁ_HAZIENDA

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    chodel
    Kod pocztowy
    24-350
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie odp. do Żywiec2010

    Pomyślę...a co do Twoich rozwiązań Żywiec i Twojego dziennika to znam wszystkie szczegóły
    Co Ty myślisz o moich zmianach kubatury? Metr na szerokości i długości wystarczy?
    A i ta dachówka u Ciebie wygląda superrrr, ale... nie zdecydowałeś się zrobić załamania, tak jak jest w projekcie. Ja raczej zrobię ze zmianą nachylenia.
    I chyba jednak zastosuję blachodachówkę - myślę, że całkowita różnica w kosztach (materiał, więźba, robocizna) wychodzi na plus dla blachy o ok 5-7 tys.
    Wiem, że to nie to samo co dachówka ceramiczna, ale to chyba trochę za drogo...

  20. #380
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MICHAŁ_HAZIENDA

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    chodel
    Kod pocztowy
    24-350
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie c.d.

    I jeszcze na temat wejścia do łazienki. Niczego nie wykluczam, ale u mnie wiatrołap ma być szerszy o 0,5m, przez co szafa przesuwna ma być od ściany po prawej od wejścia. Zależy mi na tym małym schowku w kuchni, a przy Twojej koncepcji musiałbym z niego zrezygnować.

Strona 19 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony