dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 20
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 392
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, szerokość pokoiku 190cm, długosc 540cm, wyusokość ponad 2 metry (nie mierzyłem. Co do ogrzewania to bedzie kominek Jotula rozprowadzony na góre (zrobiłem taki schowek nad przedsionkiem, tam bedzie szlo ciepło i kratka na pokoje). W takim domku inne ogrzewanie nie ma sensu bo kominek usytuowany jest prawie centralnie pod klatką schodową

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie, oto domek w wersji zimowej


  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KarolZ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tomo, pytam z czystej ciekawosci: nie zastanawiales sie nad budowa piwnicy? Wiem ze to juz nie pora bo domek juz stoi. Myslisz ze ten projekt nadaje sie do budowy z piwnica? Chodzi mi o to czy mialoby to rece i nogi. Za wszelkie info z gory dziekuje

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj karol, powiem Ci ze piwnica to super temat (sam mieszkam w domu podpiwniczonym i nie wyobrażam sobie bez niej życia), Chatka docelowo miła być jako dom letniskowy całoroczny, teren nie pozwolił mi na budowe piwnicy (50m do jeziora), pomysł jest super, tylko trzeba by było się zastanowić gdzie zrobić zejście do piwnicy. Kiedy wpadniesz zobaczyc domek na żywo?

  5. #25

    Domyślnie

    Witam Tomo
    Nie mogę uwierzyć że w końcu udało mi się znaleźć kogoś kto buduje ten dom Od pół roku myślę nad tym projektem. Teraz gdy mogę obejrzeć zdjęcia z budowy utwierdziłem się w przekonaniu że to projekt dla mnie. Budowę chciałbym rozpocząć pod koniec przyszłego roku. Mam nadzieję że koszty do tej pory za bardzo nie podrosną.
    Dom prezentuje się wspaniale Strasznie dziękuję za możliwość zobaczenia domu na zdjęciach zewnątrz i wewnątrz.
    Planuje jednak inaczej wykończyć chatkę. Zamiast słupów betonowych drewniane, strop drewniany i dom częściowo obity drewnem (bardziej w stylu górskim).
    Oto link do mojego profilu na innej stronie:

    http://www.zywiec2010.mojabudowa.pl/

    Wydaje mi się że dom będzie pasował do otoczenia na mojej działce.

    Pozdrawiam serdecznie

  6. #26

    Domyślnie

    Tomo chcialem zapytac ile zaplaciles za adaptacje projektu? Wprowadziles kilka zmian ktore mi sie podobaja. Szczegolnie chodzi mi o przeniesienie lazienki i przez to powiekszenie kuchni.
    Bede wdzieczny o odpowiedz.
    Zamierzam kupic projekt bez garazu z powiekszonym przedsionkiem.
    Na mojej dzialce mam spory spad i zastanawiam sie czy nie trzeba bedzie zrobic podpiwniczenia. Mam nadzieje ze sie bez niego obejdzie.
    Pozdrawiam

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Zywiec2010, powiem CI że ja w necie nie znalazłem nikogo kto wybudował Chatkę hehe zapraszam wiosną na ciąg dalszy budowy, jak byś chciał więcej zdjęć to daj znać, prześle na PW. Co do adaptacji projektu to załatwia wszystko moj kierownik budowy, papierki kosztowały 1200zł. Oglądam Twoją działkę, rzeczywiście miejsce urokliwe, może postaw Chatkę w wersji drewnianej?

  8. #28

    Domyślnie

    Będę wdzięczny za udostępnienie większej ilości zdjęć.
    To mój e-mail: [email protected]
    Myślałem o drewnianym domu ale stwierdziłem że murowany będzie tańszy w budowie bo mogę ją rozplanować w czasie. W przypadku domu z bali lub Kanadyjczyka nie ma za bardzo możliwości podziału robót na etapy.
    Dzięki Twojemu profilowi w końcu podjąłem decyzję i dzisiaj zamierzam zamówić projekt na stronie mg project. Zamierzam dodatkowo zamówić pakiet wentylacja i kominek oraz wersję elektroniczną projektu.
    Zamierzam mieć dużo drewnianych dodatków które mam nadzieje sprawią że będzie pasował do otoczenia (drewniany strop, balustrady, okiennice, częściowa okładzina drewniana itp.)
    Na pewno będę obserwował profil i czekał na dalszą część budowy.
    Pozdrawiam
    Bartek

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KarolZ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    No to za jakis czas bedzie nas juz trzech majacych swoje 'Chatki'
    Tomo mysle ze wpadne na wiosne jak bedzie juz cieplo, jestesmy caly czas w kontakcie jak cos.
    Pozdrawiam,

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zywiec, maila CI przesłałem z fotkami
    Karol zapraszam na wiosne, grila na tarasie zmontujemy hehe

  11. #31

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Tomo za fotki Domek prezentuje się świetnie a do tego wydaje się dużo większy niż przypuszczałem.
    Wczoraj zamówiłem projekt Chatki wersja C Decyzja w końcu zapadła a to dzięki tej stronie
    Karol i Tomo będę na bieżąco obserwować postępy. Ja niestety zacznę budowę prawdopodobnie dopiero na jesień. Najpierw muszę utwardzić drogę na działkę. Dodatkowo sporym utrudnieniem jest to że pracuje w Anglii, a w Polsce jestem tylko w czasie urlopu.
    Znalazłem kilka dodatkowych zdjęć Chatki na stronie:
    http://www.mgprojekt.com.pl/left15.php
    Zdjęcia są ustawione alfabetycznie. Trzeba przewinąć je aż pojawi się Chatka.
    Pozdrawiam

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zywiec, jeszcze wysle Ci zdjęcia chatki jednej, nawiązałem kontakt z kolesiem co juz postawil, ale wydaje sie duzo mniejsza.
    ps. ciekaw jesem tego pakietu kominek, mam juz swoje rozwiazanie, moze mi podeślesz jak dostaniesz projekt. Rozprowadzenie kominka robie przez ścianę na klatce schodowej, do pokoi wejdę "schowkiem", ciekawe jak jest w projekcie kominek i wentylacja

  13. #33

    Domyślnie

    Dzieki Tomo za zdjęcia. Rzeczywiście dom tego gościa wydaje się mniejszy. Podobało mi się rozwiązanie z tarasem. Ja też będę musiał zbudować taras drewniany na słupach lub belkach ze względu na spad na działce.
    Co do Twojego domu to uważam za świetny pomysł przeniesienie łazienki. Zrobię podobnie tyle że drzwi będę chciał wstawić od strony kuchni tak żeby w przedsionku zmieściła się jeszcze szafa do zabudowy.
    Nie ma sprawy jak tylko będę miał ten pakiet wentylacja i kominek to Ci podeśle. Tyle tylko że nie wiem czy będę to miał wcześniej na komputerze bo projekt wysyłają do taty w Polsce a ja przyjadę dopiero pod koniec marca.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja specjalnie przeniosłem drzwi od WC do przedsionka aby uniknąć przykrych zapachów w kuchni i salonie, zastanów się nad tym

  15. #35

    Domyślnie

    Rozumiem. Ja jednak wymyśliłem coś innego. Nie wiem jak to dokładnie opisać.
    Po prostu przesunę nieco ścianę z drzwiami która jest w projekcie tak, żeby powstało miejsce na prysznic zabudowany z trzech stron ścianą i zrobię otwór w nośnej do końca przedsionka gdzie umieszczę wc i umywalkę. W ten sposób oddzielę wc zabudowanym prysznicem. Myślę że wentylacja i okno w łazience zniwelują ewentualne zapachy.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobry pomysł, w projekcie masz tylko 1 cegłę na górze, napewno bedziesz chcial podnieść przynajmniej tak jak u mnie czyli 3 pustaki i murłata.
    Szykam teraz jakiegos programu do projektowania wnętrza, na wiosne zaczynam instalacje, tynki i ocieplenie dachu

  17. #37

    Domyślnie

    Tak z pewnością będę musiał podnieść górę.
    Wiesz również szukam programu do projektowania. Miałem kiedyś super program Arcon w którym mogłeś projektować cały dom razem z wnętrzami. Niestety kiedyś go utraciłem a teraz nic mi nie działa. Znalazłem tylko demo tego programu ale problem polega na tym że nie można niczego zapisać.
    Jeśli chciałbyś zaplanować tylko wnętrza to jest jeden program
    http://legalne.info/SAM-ZAPROJEKTUJ-...,download,2010
    Na tej stronie możesz go darmowo pobrać. Niestety w czasie pracy musisz mieć cały czas połączenie z netem a do tego jest w nim dosyć mało mebli i dodatków.
    Czekam na zdjęcia z kolejnych etapów prac

  18. #38

    Domyślnie

    Sorry Tomo pomyliłem się
    Ten link co podałem jest do innego programu. Jest dosyć dobry ale wersja demo i niestety nie można zapisać. Jedynie można poświęcić cały dzień, zaprojektować wszystko i użyć przycisku PrtScr żeby zrobić zdjęcie.
    Ten darmowy do projektowania wnętrz znajdziesz na stronie:
    http://www.sweethome3d.com/pl/index.jsp
    A może Ty znalazłeś coś lepszego ?

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam ten programik PRO100 ale jakoś nie mogę się w nim odnaleść Przez zimę musze dokładnie zaprojektować łazienke, kuchnie, kominek i salon, na górze nie będzie kłopotów więc narazie zostawiam ja w spokoju
    ps. upatrzyłem sobie dziś kominek http://chrusciany.pl/images/ostroleka6.jpg
    Ostatnio edytowane przez tomo203 ; 22-12-2010 o 23:08

  20. #40

    Domyślnie

    Nie znam nic innego. Ale jak dobrze poszukasz w internecie to możesz znaleźć coś typowo do łazienek czy kuchni. Zajrzyj na stronę Ikea. Tam jest jakiś program do projektowania kuchni.
    Zazdroszczę Ci. Też bym chciał być na tym etapie budowy co Ty.

Strona 2 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony