dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie gazem A-Z + koszty

    Nie mogę spójnej informacji co jest wymagane przy gazie jeżeli chcemy używać go do ogrzewania. A w związku z tym i kosztów. Poniżej o co wydedukowałem do tej pory. Jeżeli czegoś brakuje lub czegoś zapomniałem, proszę dodać. Koszty w Waszym przypadku też poznam.

    1. Przyłącze gazowe ze skrzynką w płocie. Jeżeli gaz "w drodze" ~2000zł
    2. Doprowadzenie rury do budynku wraz z projektem. Zależne od odległości.
    3. Projekt instalacji wewn. w budynku (potrzebne?)
    4. Instalacja wewn. w budynku.
    5. Komin
    6. Opinia kominiarka
    7. Kocioł + zasobnik.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie mogę spójnej informacji co jest wymagane przy gazie jeżeli chcemy używać go do ogrzewania. A w związku z tym i kosztów. Poniżej o co wydedukowałem do tej pory. Jeżeli czegoś brakuje lub czegoś zapomniałem, proszę dodać. Koszty w Waszym przypadku też poznam.

    1. Przyłącze gazowe ze skrzynką w płocie. Jeżeli gaz "w drodze" ~2000zł
    2. Doprowadzenie rury do budynku wraz z projektem. Zależne od odległości.
    3. Projekt instalacji wewn. w budynku (potrzebne?)
    4. Instalacja wewn. w budynku.
    5. Komin
    6. Opinia kominiarka
    7. Kocioł + zasobnik.
    1. Na podstawie wydanych warunków przyłącze gazowe ze skrzynką w płocie. Jeżeli gaz "w drodze" ~2000zł
    2. Doprowadzenie rury do budynku wraz z projektem. Zależne od odległości.
    3. Projekt instalacji wewn. w budynku
    4. Instalacja wewn. w budynku.
    5. Komin
    6. Opinia kominiarska dotycząca wentylacji
    7. Kocioł + zasobnik
    8. Urządzenia dodatkowe (kuchenka, piekarnik itp)
    9. Podłączenie urządzeń wraz z pierwszym uruchomieniem
    10. Złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów na podstawie których następuje odbiór instalacji, wydanie decyzji o odbiorze, podpisanie umowy, ustalenie taryfy i napełnienie układu gazem...eksploatacja.

    Oczywiście w dalszej kolejności naniesienie przez geodetę instalacji na plan zagospodarowania i złożenie wniosku...ale to przy zgłoszeniu budynku do odbioru.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Fajnie gdyby jeszcze ktoś się kosztami podzielił

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Fajnie gdyby jeszcze ktoś się kosztami podzielił
    Tzn? przecież koszty są różne, w różnych miejscach....patrząc w W-wie mogą być dużo wyższe, niż np w Rzeszowie czy Przemyślu.

    Wschodnia Polska 2 lata temu
    1.1350zł
    2. 2500 zł
    3. 450 zł
    4. pkt 2 (wspólnie)
    5. 1200 zł rura kwasowa 6mb
    6. 110 zł
    7. wg wyboru
    8. wg wyboru
    9. 80 zł/urządzenie
    10. 120 zł
    Ostatni punkt konieczny nie dotyczył tylko gazu 700 zł +Vat
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maniek1986

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-991
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przykład dla Warszawy:

    1. Na podstawie wydanych warunków przyłącze gazowe ze skrzynką w płocie - miałem już doprowadzone.
    2. Doprowadzenie rury do budynku wraz z projektem. Zależne od odległości. - miałem już doprowadzone.
    3. Projekt instalacji wewn. w budynku - 750 zł , sąsiad w analogicznym budynku (osiedle bliźniaków) - 1200 zł.
    4. Instalacja wewn. w budynku.:
    - ok. 7000 zł za robociznę całej instalacji (czyli CO+CUW+kanalizacja dla 2 łazienek, salonu, kuchni, 3 sypialni, poddasza, garażu)
    - kaloryfery KFA skręcane w 14 koloryferów o różnej szerokości - 3600 zł (razem 150 żeberek, bo cena była od żeberka) + głowice FERRO po 70 zł na kaloryfer + 500 zł za odpowietrzniki do 14 kaloryferów
    - 2 drabinki łazienkowe - 750 zł
    - 2000-3000 zł (już nie pamiętam dokładnie) za rurę WAVIN do podłogówki (chyba coś ok. 3,5 za metr) + mocowania, rozdzielacze do obiegu, skrzynki rewizyjne itd. dla pomieszczeń - podłogówka dla ok. 25m2 salonu, 2 łazienek - 9 i 4 m2 + 2 halli + kuchni 10m2,
    - wentylacja grawitacyjna, rury, króćce , grzyby, rury ściekowe
    5. Komin - ok. 2000 zł (wysokość 2 parter, piętro i poddasze, czyli 3 kondygnacje) ze złączkami, trójnikiem do kotła itp.
    6. Opinia kominiarska dotycząca wentylacji + opinia gazownika z badaniem szczelności - 200 zł+150 zł
    7. Kocioł + zasobnik - Dietrich MCRII 24 - prosty, ale pracujący już prawie 5 lat bez zastrzeżeń - ok. 6000 z zasobnikiem 150L i sterownikiem ściennym Salus.
    8. Urządzenia dodatkowe (kuchenka, piekarnik itp) - według uznania.
    9. Podłączenie urządzeń wraz z pierwszym uruchomieniem - podłączenie w ramach robocizny z pkt. 4, no i podpicie pieczątki przez Dietrich (pierwszy rozruch kotła) - 300 zł
    10. Złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów na podstawie których następuje odbiór instalacji, wydanie decyzji o odbiorze, podpisanie umowy, ustalenie taryfy i napełnienie układu gazem...eksploatacja. - nie pamiętam czy był dodatkowe koszty.

    Razem mnie to wyszło ok. 25-26 tys. (o ile czegoś nie pominąłem). Jak osiedle się wykańczało, to kręcił się lokalny wykonawca instalacji i robił niektórym sąsiadom analogiczny zestaw, z tym że z kotłem Junkersa, po 35-37 tys. (osiedle bliżniaków, więc te same pomieszczenia i powierzchnie, ewentualnie inaczej poprowadzone rury, więc widać rozbieżność cenową).

    Aaa, no i koszty eksploatacji:
    - średnio 2750-2900 zł za 2014, 2015 i 2016 rok (pierwszy rok był droższy , bo i wygrzewanie domu i jakieś mrozy), ale za CO, CWU i gotowanie (obecnie przy 5 osobach) przy powierzchni ok. 150m2 + poddasze mieszkalne ok. 50m2. Bliźnaik z porotherm, styropian na ścianach 12cm, ocieplenie poddasza 25 cm, podłogi na piętrze 5 cm styro XPS, na dole 7 cm XPS.

    Pozdrawiam, Mariusz.
    Ostatnio edytowane przez maniek1986 ; 31-01-2017 o 14:40

  6. #6

    Domyślnie

    11. koszty serwisowania

    z tego co widzę to zachowanie gwarancji wymaga corocznego serwisowania kotła , 200+ pln / rok
    dotyczy to np. Immergas, Beretta , którzy jeszcze?

  7. #7

    Domyślnie

    W termecie był przegląd w ciągu 18mc od uruchomienia aby była gwarancja na 3 lata,za180zł za kondens.Nie wiem jak jest obecnie .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja miałam wewnętrzną instalację gazową od skrzynki naniesioną na projekt domu, więc ten koszt odpadł. Albo raczej był zawarty w projekcie domu.

    Każdy producent wymaga serwisowania. Junkers również.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony