dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adi199423

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Debrzno
    Kod pocztowy
    77-310
    Posty
    2

    Domyślnie Jakiego dostawce gazu płynnego polecacie

    Witam jestem tu nowy i od razu pytanie jakiego dostawce gazu płynnego polecacie.Mieszkanie ma powierzchnie użytkową 75m2, 6mieszkańców,kocioł kondensacyjny IMMERGAS EOLO STAR 24 3 E.Na razie orientowałem się u dostawcy GASPOL otrzymałem od przedstawiciela firmy GASPOL taką ofertę.
    Wyliczone zapotrzebowanie na gaz 650m3
    zbiornik naziemny 2700l.
    Wykonanie zewnętrznej instalacji gazowej netto:4.558zł, rabat:3400zł Po rabacie:1158zł VAT:22% brutto:1413zł
    cena gazu Do 30.08,2011 wynosi 6,50zł chyba za m3 gazu
    miesięczna opłata telemetryczna 9,76zł

    Umowa na dostawy gazy zawarta na czas nieokreślony.Rozwiązanie przez inwestora umowy na dostawy gazu przed zakupem 3500m3 gazu powodować będzie zwrot rabatu w wysokości 3400zł.
    Dotychczas poprzedni sezon ogrzewam mieszkanie i wodę ciepłą gazem butlowym 30kg propan techniczny zimą np. w styczniu zużyłem takich butli około 10 cena jednej butli to koszt 135zł,zaś latem na ciepłą wodę jedna butla wystarczyła na 3miesiące.Zastanawiam się czy nie skorzystać z oferty GASPOL tylko na jakie pułapki tej firmy będę musiał uważać.Proszę o pomoc ponieważ nie wiem jak mam dalej ogrzewać mieszkanie.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adi199423

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Debrzno
    Kod pocztowy
    77-310
    Posty
    2

    Domyślnie

    Proszę może ktoś napisać kogo polecacie czy mam podpisać umowę z gaspol.Z góry dziękuje.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Nie podpisuj żadnej umowy bo dzisiaj masz taką ofertę a po roku doliczysz koszty dzierżawy za zbiornik plus aktualna cena za gaz 10,41 PLN/m3 . Jeżeli możesz to kup sobie własny zbiornik tankuj u najtańszego w okolicy i wtedy ogrzewanie gazem nie jest już tak bardzo drogie

  4. #4

    Domyślnie

    Po roku dołożą Ci opłatę za dzierżwę zbiornika pewnie ze 60 zł netto miesięcznie. Cena gazu też bęzie większa. Teraz jest ponad 10 zł brutto za m3. Poniesiesz także koszty zabrania zbiornika. Demontaż ok. 200 zł. netto i transport ok. 300 zł. netto.

    Jeśli nie masz szans na gaz ziemny to może zainwestuj we własny zbiornik i kupuj gaz tam, gdzie najtaniej.
    Ja w tym roku przeszedłem na gaz ziemny, jaka ulga. Przez 5 lat miałem umowę z Gaspolem.

  5. #5

    Domyślnie

    Wczoraj rozmawialiśmy z przedstawicielem Dragongazu oferta wygląda o niebo lepiej niż w Gaspolu. umowa na rok bez limitów zużycia Minusy brak telemetrii.Jak zobacze to na papierze to moze i się zdecydujemy
    pozdrawiam dk.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    adi nie zakładaj nowego postu ale poczytaj inne. Było to wałkowane setki razy. Amber radzi Ci dobrze.
    dako: dlaczego brak telemetrii jest minusem? Myślałem, że plusem i to dużym przy tych wszystkich minusach podpisanej umowy. Telemetria to totalna porażka, przynajmniej mnie się tak wydawało. Rozwiń temat dlaczego minusem

  7. #7

    Domyślnie

    [QUOTE=piotrmak;4356823dako: dlaczego brak telemetrii jest minusem? Myślałem, że plusem i to dużym przy tych wszystkich minusach podpisanej umowy. Telemetria to totalna porażka, przynajmniej mnie się tak wydawało. Rozwiń temat dlaczego minusem[/QUOTE]

    To może ja źle myślę,ale wydawało mi się,że lepiej jest płacić za faktycznie zużyty gaz niż płacić jednorazowo za cały zbiornik.
    pozdrawiam dk.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Nikt nie zmusza Ciebie do pojęcia jakiejkolwiek decyzji my pisząc na tym forum informujemy jakie są konsekwencje podpisania umowy z jakimkolwiek dostawcą gazu , Dla przykładu podam swój rejon gaz propan można kupić po ok. 1,50 zł. w telemetrii z gaspola litr kosztuje już 2,80 zł . plus dzierżawa za zbiornik na forum również była podana cena 3 zł/l Jeżeli nie widzisz różnicy to podpisuj Twoja sprawa .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    dako: Ale przy telemetri nie dokupisz na boku tańszego gazu. Telemetria jest dobra dla dostawcy, bo zabezpiecza mu w 100% zbiornik. Wiele osób kupuje np. 1000 litrów w drogiej cenie na odczepne a później dokupuje tańszy byle do wiosny. Przy telemetri masz związane ręce

  10. #10

    Domyślnie

    Koledzy, jak ktoś ma zbiornik z Gaspolu, Dragongazu itp to NIE MOŻE sobie na boku dokupic gazu - niezależnie czy ma telemetrię czy nie - wlewy są plombowane, a zerwana plomba to +- 1000 PLN.

    Sam stoję przed dylematem wyboru ... własny czy dzierżawiony.

    Jakie oprócz zalet (tani gaz) są ryzyka???

    - ryzyko wycieku? koszty cysterny, straży pożarnej???
    - ryzyko jakości gazu???

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    MN-Brzezina: Przy telemetrii to gazu nie dokupisz na 100 %. Przy zwykłej umowie bez telemetrii niekiedy jest niezaplombowany zawór od fazy ciekłej którym można wlać. Ale to loteria. Loteria czy jest plomba oczywiście, bo wlać tym zaworem można.
    Dylemat: własny-dzierżawa. Tylko własny. Przy budowie domu to już nie największy koszt. Lepiej mieć troszkę więcej odsetek ale możliwość sprzedania zbiornika przy przejściu na GZ. Zresztą po ok. 3 latach Ci się zwróci a zostanie później na własność. Przy dzierżawie dojdzie koszt demontażu. Niekiedy jest znaczny i idzie w tysiące zł. Bylo o tym już na forum. O kosztach demontażu przedst. handl. jakoś zapominają, albo mówią o "rzeczywistych". W praktyce może to oznaczać, że zawiozą zbiornik na lokalny skład bardzo blisko i tanio lub w przypadku rozstawania się w złości wywiozą na drugi koniec Polski do rewizji a Ciebie obciążą kosztami. Tak wyglądają "rzeczywiste" koszty Poszperaj trochę. Było o tym już bardzo dużo na forum.
    Ryzyka: wyciek? Tylko w przypadku mechanicznego uszkodzenia. Rada: Nie jeździć po pijaku samochodem po własnej działce. Usuwanie: Zakręcić zawór na butli
    koszt cysterny: nie dotyczy. Płacisz za litr gazu. Jak się komuś nie opłaca to przyjedzie ktoś inny. Nie ma czegoś takiego jak dojazd cysterny
    Straż pożarna: Gaszenie jest bezpłatne Niezależnie czy dzierżawiony czy własny
    Jakość gazu: Niewielka ale istnieje. Nieuczciwym dostawcą mówimy stanowczo NIE. Następnym razem kupujesz u innego. Koniec, kropka. Koncerny również korzystają z wynajętych firm. Tylko wtedy już nic nie możesz zrobić nie płacąc kar umownych.
    Koszty: dozór techniczny + ew. po kilku latach puszka białej farby do zb. naziemnego jak Ci dzieciak czymś zarysuje Nie ma czegoś takiego jak serwis zbiornika. Jedyną rzeczą która może i potrafi walnąć to jest reduktor za ok. 200 zł. Tyle chyba wymienisz sam? Lub serwisant od pieca, lub zwykły hydraulik i troche wody z mydłem do sprawdzenia szczelności. A co zrobisz jak masz dzierżawiony i walnie Ci w piątek o 15? Będziesz czekał aż Ci przyjadą z koncernu za parę dni i wymienią? Jak są mrozy? Nawet jak Ci wymienią reduktor za 200 PLN to pewnie obciążą kosztami dojazdu. I będziesz miał za darmo wymienione
    Jak będziesz miał jakieś problemy lub pytania to napisz Tu lub na priv i podaj nr telefonu
    Ostatnio edytowane przez piotrmak ; 14-11-2010 o 16:19

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar roby2603
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam, też muszę wybrać dostawcę. Otrzymałem ofertę z Gaspolu, Shella (Amerigas) i Dragongazu, czekam jeszcze na Bałtykgaz. Gaspol odpada w przedbiegach. Shell jest bez opłaty dzierżawnej za zbiornik, ale biorą za telemetrię. Dragongaz bez telemetrii, ale z dzierżawą. No i wszyscy mają tak pokręcone umowy, że mogą po okresie promocji robić co zechcą z nami. Ale wybrać coś trzeba tym bardziej że pod koniec budowy nie mam już środków na zakup własnego zbiornika. Tylko która firma jest mniejszym złem?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Żadna , mi nawalił dostawca zbiornika i jak na razie jadę na butlach 11 kg. ale jest to tymczasowe , dodatkowo mam zamontowany piec węglowy także nie ma problemu z ogrzewaniem domu

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Dom to nie samochód, nie mam dzisiaj kasy to nie jadę, pojadę jutro. Ogrzewanie domu to zdecydowanie największa pozycja w późniejszym utrzymaniu domu. Nie da się, dzisiaj grzeje jutro nie Dzisiaj nie masz na zbiornik a jutro nie będziesz miał kasy na zerwanie umowy z dostawca gazu. I na tym polega ten biznes z umowami. Dajemy darmo bo w promocjii. Na meble do kuchni, szambo, duży telewizor musi starczyć. Na zbiornik już nie, bo dają darmo. I negocjować można. Ale tylko na wejściu. Sprubujcie ponegocjować cenę gazu po 2 latach. Roby bierz cokolwiek. Różnice są tak minimalne, że nawet ludzie z branży się gubią w tych umowach. Cena gazu po dwóch latach też będzie bardzo podobna.
    I na koniec: Ładować się swiadomie w 30-40% droższe ogrzewanie to dla mnie brawura ma maxa Widać, że doświadczemia innych niczego nie uczą. Szkoda nawet klawiatury

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Gdyby te 30-40% było jednorazowe to może bym zrozumiał, 30-40 % różnicy w podatku od nieruchomości to niewiele, ale przy stałym i największym koszcie? Odważnym trzeba być

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał roby2603 Zobacz post
    Witam, też muszę wybrać dostawcę. Otrzymałem ofertę z Gaspolu, Shella (Amerigas) i Dragongazu, czekam jeszcze na Bałtykgaz. Gaspol odpada w przedbiegach. Shell jest bez opłaty dzierżawnej za zbiornik, ale biorą za telemetrię. Dragongaz bez telemetrii, ale z dzierżawą. No i wszyscy mają tak pokręcone umowy, że mogą po okresie promocji robić co zechcą z nami. Ale wybrać coś trzeba tym bardziej że pod koniec budowy nie mam już środków na zakup własnego zbiornika. Tylko która firma jest mniejszym złem?
    też muszę wybrać dostawcę....... roby2603 kogo wybrałeś?

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    ja także się zastanawiam nad dostawcą. Co w końcu wybraliście?

  18. #18

    Domyślnie

    serdeczna prośba o pomoc w wyborze
    Szanowni,

    mam 4 oferty dostawców gazu,jednak na tyle słabo jestem biegły w tych kwestiach,że nie potrafię wybrać najkorzystniejszej-operatorzy podaja np.ceny gazu dla różnych polemności(litry,m3,etc).Bardzo proszę o ewentualną pomoc i sugestię.Zainteresowanym poślę też najnowsze oferty,by nie marnowali tyle czasu,co ja.mój adres:[email protected]
    pozdrawiam Forumowiczów

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maziko

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    sporo dostawców, także tych mniejszych można znaleźć tutaj - http://www.e-petrol.pl/index.php/cen...cze/gaz-plynny

    a opinie od aktualnie korzystających z usług różnych firm sam chętnie poznam

  20. #20

    Domyślnie

    Ile płacicie za propan techniczny do butli dostawcy, zastanawiam się nad przepisaniem na siebie umowy po poprzednim właścicielu.
    Stawianie własnej butli poki co chyba nie ma sensu, mam miec gaz miejski w tym roku.
    Czy 3,20 brutto/litr (2,60 netto) plus 30 zł/mies za dzierzawe butki to uczciwa cena ?
    Dodatkowo jeszcze mam płacić UDT 145 zł rocznie i 1440 zł brutto za zabranie butli w przypadku rozwiązania umowy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony