dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie Szafki kuchenne na ścianie z karton-gipsu

    Witam. Zakupiłem szafki kuchenne w Ikei w tym szafki wiszące wysokie na 92cm (ciężar niektórych około 40kg - tak wynika z ciężaru paczek). Jednak teraz zacząłem się zastanawiać, czy nie będzie problemu z montażem, ponieważ ściana na której będą wisieć szafki jest wykonana z płyt gipsowo-kartonowych (podwójne płytowanie, wiec może tragedii nie będzie). Myślałem, że szafki będą montowane na specjalne listwy, jednak okazało się, że Ikea stosuje stary system i nie wiem czy ściana to wytrzyma. Ma ktoś jakieś doświadczenia z mocowaniem takich szafek do karton-gipsu? Lub jakieś wskazówki jak to zrobić, by nie było problemów? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Podwójne płytowanie z tego co czytałem znacznie zwiększa nośność ściany z gk.
    Widziałem bodajże na stronie knaufa sposoby obliczania nośności ściany z gk.
    Chyba oblicza się obciążenie na mb ściany i montuje specjalnymi kołkami i już.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Są dostępne (od lat) specjalne kołki rozprężne (a w zasadzie ściskane) do zamocowań w płytach G-K .
    Kołek wygląda prawie jak klasyczny ale po wciśnięciu do otw. w G-K z tyłu powstaje "rozgwiazda" dociskająca.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja bym powiesił szafki raczej na listwie do montażu szafek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj_system_wieszania_szafek.jpg
Wyświetleń:	2943
Rozmiar:	27,9 KB
ID:	236168
    Z zastosowaniem uchytów jak na zdjęciu.
    Spokojnie możesz to zamontować w szafkach z ikei, tylko trzeba będzie wyciąć mały kwadracik w plecach szafki- zapewne w pilśni a to nie problem.
    Ja wybrałem właśnie taki sposób mocowania szafek z ikea.

    a co do kartongipsu, to faktycznie podwójne płytowanie sporo wzmacnija, listwe przykrecisz tyloma kołkami do pustych przestrzeni ile ma otworów listwa i bedzie dobrze.

    może taki będzie nawet lepszy , ja takie stosowałem jak mocowałem uchwyt tv do płyty kg

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	par1278487127.png
Wyświetleń:	2037
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	236171


    a tu mój montaż w tym przypadku za duży kawałek wyciąłem w pilśni i delikatnie widać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc08158.jpg
Wyświetleń:	8652
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	236173
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

  5. #5

    Domyślnie

    Witam odświeże trochę muszę zrobić przed ściankę w wc i mam pytanie czy jak ja zrobię z profilaktyka ud30 i ud60 czy taka ścianka wytrzyma jak ma niej powieszenia szafkę łazienkowa? Płyta pojedyncza. Czy mam to jakoś wzmocnił w miejscu ewentualnego montażu szafki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony