dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    efej1

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PSZÓW
    Posty
    1

    Domyślnie schody pół okrągle ,betonowe zewnetrzne

    Witam na forum ,mam taki problem mam zamiar wykonać schody zewnetrzne pól okragłe o promieniu 2,20m.Wykonanie szalunkn mam zamiar zrobić z paneli bo dobrze się formują będzie jakieś pieć stopmi czy wykonywac dylatatacje na łączeniu z budynkiem ze styropianu 2cm.Więc poradźcie czy jest to dobry pomysł ,oczywiście wpierw będzie chudziak 40cm,może ktoś ma inny pomysl ,mile widziane jakieś fotki z gory dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    równie dobrą metodą (czasem łatwiejszą) jest wymurowanie takich schodów z bloczka betonowego czy jego połówki
    z szalunkami może być kiepawo jeśli tego nacodzień nie robisz, nie wiem co to za panele ale jest duże ryzyko że ci je wypcha i doopa blada z ładnego promienia
    schody powinny być oddzielna konstrukcja od budynku, posadowione nie na chudziaku tylko na własnej lawie fundamentowej, najlepiej o głębokości poniżej strefy przemarzania

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us

  4. #4

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Mam takie schody, murarze je wyszalowali za pomocą desek nacinanych poprzecznie raz koło razu po wewnętrznej stronie i potem normalnie wygiętych w łuk. Wyszło im nawet całkiem równo, ale ja teraz mam inny problem, przed którym wszystkich planujących łukowe schody muszę przestrzec: jak to cholerstwo teraz wykończyć? Co dać na stopniach, żeby to wyglądało dobrze? Promień łuku rzędu 2m jest na tyle mały, że ot tak po prostu płytek się na tym nie położy, trzeba kombinować.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6

    Domyślnie

    zdjęcie z mojego podwórka, może w czymś pomoże
    przed betonowaniem

    po betonowaniu

    wykonane na fundamecie, dośc płytko, jakies 30cm pod powierzchnią, ale będą jeszcze obsypane ziemią, dylatacja od sciany 15 cm styro, szlunek z płyt OSB
    Ostatnio edytowane przez danielw ; 26-11-2010 o 16:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony