dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 26
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 504
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Dorki i Beńka chatka maleńka

    Witamy, witamy
    Po namowach i zachętach zdecydowaliśmy się wreszcie spisać dla potomności krótką historię naszych budowlańczych zmagań. Troszkę mamy do nadrobienia, jako ze budowa trwa juz dobre 4 miesiące, a jeśli liczyć czas od poszukiwań działeczki to - ho, ho........będzie juz ładne 4 lata!

    Na zachętę coś do obejrzenia (mały test moich umiejętności wrzucania zdjęć, hehe)



    obrazeczki malutkie ale są - czyli pierwszy sukces

    CDN

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    czekamy ciekawi mnie bryła

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    OO!! pierwszy gość - suuper, witamy witamy. Bardzo nas ucieszy każdy komentarz i uwaga!!

    A wracając do rzeczy...najpierw o działce.
    Od początku wiedzieliśmy, że chcemy na wieś - nie do podmiejskiego osiedla 'wolnostojących mieszkań' - działka miała byc w miarę przestronna, z ładnym widokiem, daleko od drogi i koniecznie w otoczeniu łąk (by ją potencjalnie powiększyc kiedyś..) i niedaleko lasu. Ale z drugiej strony - BLISKO - z dobrym dojazdem i koniecznie od południa miasta - bo tam pracujemy, a korki u nas straszne!! No i oczywiście tanio!! Te wymagania zredukowały nam teren poszukiwań do kilku raptem miejsc, ale o dziwo szybko trafilismy na to jedno-jedyne!! Oto ono - jeszcze w stanie nienaruszonym:
    [IMG][/IMG]
    działka 21 arów w pięknej, choć 'międzyrzecznej' wiosce otoczonej lasami z widokiem na stare jabłonie i kościół, wokół gospodarstwa itp. Miejsce prawie idealne - prawie, bo ze względu na położenie czasami zalewa nam dojazd (kilka km do nadrobienia), ale co tam - przygoda!
    (teraz gdy juz budujemy objawiły się inne niedogodnosci działeczki, ale o tym później)

    W kazdym razie działkę nabyliśmy i zabraliśmy się ostro do pracy, by zdobyć fundusze na spełnienie marzeń! ...
    3 lata i kilka miesięcy później na działeczkę wkroczył sprzęt cięzki i nieco naruszył krajobraz..
    HURRA duze zdjęcie! dzięki LIDKA!
    Ostatnio edytowane przez dorben ; 03-01-2011 o 17:01

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Teraz o samym domku
    Nasz projekt powstawał sobie powoli w rodzinnym gronie ( architekt, konstrutor, intalator -ukochany mężyk - wszystko w rodzinie). Priorytety to: NISKOBUDŻETOWY ale
    ŁADNY, FUNKCJONALNY, ZWARTY oraz oczywiście tani w utrzymaniu domek. I kolejne założenie - upchany (wraz z budynkiem gospodarczym) na działce tak, aby zostało jak najwięcej wolnego miejsca.
    W efekcie powstał 125 metrowy domek i nieco mniejszy budynek gospodarczy (z dużym garażem, rekompensującym brak piwnicy). Bryły budynków proste, wręcz stodołowe, połączone daszkiem i pergolą w całość. Układ budynków ma nawiązywać do tradycyjnego gospodarstwa. Dla poglądu wstawiam wizualizację własnej roboty:


    kolory dosc przypadkowe, proporcje ostatecznie też troszkę inne - budynek gospodarczy wyższy o 2 pustaki.
    Ostatnio edytowane przez dorben ; 03-01-2011 o 17:00

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Budowa rozpoczęła się z początkiem lipca i trwa do dzis (choc juz 2 tygodnie po terminie, a konca nie widac...). Większych przebojów nie było ( trafiła nam się fajna, choć baaardzo powolna ekipa), a wyglądało to tak:


    ..wykopki..pokazał się piękny piasek

    .. i zalewanie fundamentów


    potem ścianki fundamentowe, dysperbit i stan 0 gotowy

    niedługo potem urosły nam ściany domku...

    ..i garażu


    potem strop...


    a od niedawna jest juz część poddasza
    teraz czekamy z niecierpliwością na więśbę i zaklinamy pogodę, zeby wstrzymała się ze śniegiem
    Ostatnio edytowane przez dorben ; 20-10-2010 o 19:38

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ech.. chwilowa panika - upatrzony tartak nie zrobi nam więśby -nie przyjmują juz zamowień do konca roku - zaczynam tracić wiarę, ze doemk dostanie czapkę przed sniegami..

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    masz rację jesteśmy na tym samym etapie, to powodzenia życzę i pozdrawiam.i

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lidia_G.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Olsztyna
    Posty
    959

    Domyślnie

    Hej, Dorben Super, że zaczęłaś pisać dziennik! Świetnie, że udało Ci się wstawianie fotek i odnośniki do dziennika, gratuluję, bo to na początku sprawia trochę problemów. Trzymam kciuki za tę więźbę. Miejmy nadzieję, że jednak dach powstanie przed zimą. Pisz, pisz, będę wpadać na podglądanie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Witaj dorben! pozwolisz, że zagoszczę w twoim dzienniku
    Domek (choć prosty) wraz z pomieszczeniem gospodarczym i pergolą bardzo oryginalny.
    Życzę spokojnej dalszej części budowy i ciepłej zimowej czapy dla twoich budynków
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar siobhan1
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie bryła budynku

    Witaj,

    Mamy bardzo podobny projekt Nasz też jest indywidualną pracą oraz zdolności i wizji rodzinnych inżynierów, może z stąd taki podobny.
    Malutkie pytanie, czy budynek gosp jest w jakiś sposób połączony z budynkiem domu (tylko pergola czy fundamentem też)?
    Pytam, bo podatek za budynek gosp wolno stojący płaci się straszne pieniądze, więc zastanawiałam się czy macie to jakoś inaczej rozwiązane?

    J

  11. #11

    Domyślnie

    Witam się i ja.
    Bardzo smakowity domek stawiacie.
    Trzymam kciuki za kolejne prace, ekipy no i przede wszystkim pogodę.
    Pozdrawiam

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witajcie wszyscy komentujący!! Baaardzo się cieszymy z każdych odwiedzin!
    siobhan1 - jeżeli chodzi o budynek gospodarczy i podatek - niestety liczymy sie z wyższą opłatą. O ile sam garaż dałoby się jakoś podciągnąć pod dom mieszkalny, o tyle z typowym budynkiem gospodarskim wolimy nie kombinować - za garażem mamy jeszcze trzy 'pokoje' dla naszych 'braci mniejszych', a na górze składzik na siano i słomę. Może dałoby się uniknąć podatku stawiając wszystko w jednej bryle (nawet była taka koncepcja brana pod uwagę), ale ostatecznie postanowilismy nieco odsunąć zwierzakowe podwórko od części salonowej (nie każdy gość lubi swojskie zapachy, a my lubimy gości..)

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nasz dziennik budowy powinien się nazywać raczej TYGODNIKIEM budowy
    Brak regularnych wpisów mogę usprawiedliwić faktem, ze chwilowo NIC SIĘ NIE DZIEJE, wrrr. Czekając na drewno na więśbę powoli przymierzam się do projektowania wnętrza (wirtualnie oczywiście). Wpadłam na genialny pomysł, aby wyskrobać trochę złotówek i kupic jeszcze w grudniu część materiałów-możnaby rzutem na taśmę skorzystać z łaskawości Państwa Polskiego i odzyskać trochę Vatu..
    Po burzliwej naradzie (ja: popatrz kochanie - tak czy tak, a może tak?; mąż: wszystko jedno, bylebyś mi potem nie płakała, ze brzydko; ja: buuuuuuuuuu nie wiem) określiliśmy styl naszych wielkich wnętrz jako RUSTYKALNO-SCHRONISKOWY
    teraz biegiem do sketch-up'a i zobaczymy co wyjdzie

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzisiaj dwie niespodzianki - jedna dobra, druga zła.
    Dobra: MAMY JUŻ DREWNO!!
    Zła: MAMY JUŻ DREWNO ALE O 1500 ZŁ DROZEJ NIŻ ZAKŁADALIŚMY (wrr)
    ale w sumie i tak się cieszę WRESZCIE COŚ SIĘ RUSZY!!
    Ostatnio edytowane przez dorben ; 05-11-2010 o 10:30

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar OlaiJacek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witaj dorben, bardzo się fajnie zapowiada, niesstety do wiekszych wydatków niż planowane trzeba się przyzwyczaić. Co do rozmów z mężem na tematy o wykończeniówce - schemat rozmów bardzo podobny. Ucząc się całe życie, uczmy się większego zdecydowania!Choć chyba taki nasz urok, co?Kobiety dzielą się na te, które stojąc pod mieszkaniem długo szukają kluczy w torebce i takie, które te klucze zawsze mają we właściwym mejscu. W sumie nie narzekam należąc do tych pierwszych, ale czasem przydałoby się decyzję podjąć szybciej!Tego Tobie i sobie życzę, przynajmniej na czas budowy. Pozdrawiam.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lidia_G.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Olsztyna
    Posty
    959

    Domyślnie

    Hej, dorbenka, super będzie ten Wasz dom!
    Przyłączam się do słów Marty - cały zespół budynków i ta pergola tworzą naprawdę fajny efekt.
    Rozmowy z mężem u mnie wyglądają podobnie, tylko, mój A. po kolejnym moim skamłaniu o głos w sprawie wyboru mówi: po co mnie pytasz, skoro nawet jeśli powiem, to i tak postawisz na swoim? Ja go przekonuję, że tak nie będzie, po czym faktycznie tak się dzieje - na szczęście gusta mamy zbliżone, więc A. nie płacze...

    Pozdrawiam i życzę ładnej pogody

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    i co słychać w sprawie daszku, bo u mnie położyli więźbę na niższym dachu i czekam teraz na poprawę pogody

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Postanowiłam dzisiaj wieczorową porą sprawdzić jak sie ma nasz domeczek.. czy nie zmókł za bardzo tą jesienną porą..
    Wjeżdżam w naszą uliczkę, a tam...........

    TAAAKAAAAAAAAAA NIESPODZIANKAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Czy to już jest czas czas na świętowanie wiechy??

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    oczywiście moja droga, cieszyć się trzeba bo już za chwileczkę, już za momencik i ...daszek będzie skończony. Pozdrowienia.i

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziś od rana męczy mnie taka mysl:
    ... dlaczego jest powszechnie przyjete, ze podczas deszczowej podogy nie stawia się więśby? Czy to aspekty 'techniczne' decydują czy chodzi o komfort Panów budowniczych?
    Moja więśba stanęła w czasie dwóch BARDZO MOKRYCH dni i nie wiem czy mam się cieszyć z poświęcenia Pana cieśli i ekipy, czy martwić...

    eee tam, na razie wybieram opcję 1(za Twoją radą Ilonka!) - CIESZĘ SIĘ!!

Strona 1 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony