dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Połączenie rury plastikowej z metalową

    Witam, ostatnio hydraulicy wymienili mi odcinek uszkodzonej metalowej rury na plasitkową. Załączam zdjęcie jak to zrobili. Czy możecie mi powiedzieć jak takie coś zrobić? Jak to jest zrobione? Jakie narzędzie muszę mieć żeby takie coś zrobić, bo chce zrobić takie samo wyprowadzenie z takiej samej rury która jest obok i nie wiem kompletnie jak się za to zabrać. Czy ta nowa rura to rura PP ? pozdrawiam
    Attached Images

  2. #2

    Domyślnie

    tak, ta plastikowa to PP, do zrobienia czegoś takiego potrzebujesz zgrzewarkę, coś do cięcia rury, z materiałów to już zalezy od tego co i gdzie masz zrobić, jakaś złączka PP z gwintem wewnętrznym czy zewnętrznym żądanej srednicy, rury i kształtki PP i jazda

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli trzeba rure metalową nagwintować żeby na nią nakręcić złączke pp z gwintem? Jesli tak to jak nagwintowac taką rura jak w załączniku(ona jest cała chropowata i lekko przerdzewiała)?
    Czy rure pp się po prostu zgrzewa na rurze metalowej bez żadnego gwintowania?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    romekcall

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    co do gwintowania to sprawa prosta oczyścić i gwintować ręcznie lub mechanicznie
    raczej wygląda to na nakrętkę i chyba się nie zgrzewa bezpośrednio na stalowej rurze

  5. #5

    Domyślnie

    w załączniku to masz wkręconą złączkę z gwintem zewnętrznym w trójnik stalowy, tu nie trzeba było nic gwintować tylko rozkręcić stal i wkręcić kształtkę PP z gwintem, jeżeli chcesz to zrobić też w trójniiku stalowym to dajesz np to: http://allegro.pl/zlaczka-z-gw-zew-p...267111220.html
    a jesli chcesz zrobić przejscie na samej rurze to przecinasz stal, oczyszczasz, gwintujesz i kształtkę np. z gwintem wewnętrznym przechodzisz na PP zgrzewany dalej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony