dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75
  1. #1

    Domyślnie Buderus GB162 i inne kotły buderusa proszę o opinie użytkowników

    Witam,

    Po długich poszukiwaniach postanowiłem kupić kocioł gazowy Buderus GB162. Nie jest tani, ale nowa konstrukcja wydaje się być ciekawym rozwiązaniem.
    Mam prośbę do użytkowników tych kotłów o przesłanie swoich uwag i spostrzeżeń. Czy kocioł się np. zawiesza czy są problemy z regulacją, czy pojawiają się awarie itp. itd.
    Będę wdzięczny również za opinie użytkowników innych kotłów Buderusa np. 112 czy też 022.

    Pozdr,

  2. #2

    Domyślnie

    podciągnę temat

  3. #3

    Domyślnie

    112 to model wycofywany z produkcji, takze mozna go wyrwac w promocji ale ja szedlbym w 162. Do tego sezonu byly dostepne tylko w konfiguracjach 80 i 100KW. Montowalismy kaskade na takich piecach a u siebie w firmie rowniez mamy GB162. Zasadniczo problemow nie bylo zadnych, choc oststnio mialem mala usterke z bezpiecznikiem.
    Wg mojej opini gb162 jest stosunkowo ekonomiczny -byc moze ze wzgledu na nowe rozwiazanie komory spalania - nie spotykane w innych konstrukcjach.
    Po oststanich doswiadczeniach z pewnoscia wolabym wybrac gb162 niz Vitodensa z serii 200 czy 300.
    Mozesz jeszcze pomyslec nad Brotje WGB - bardzo fajne piece a nieco tansze od konkurencji.

    Mowimy tutaj o piecach raczej z wyzszej polki. Mozna jeszcze by pomyslec na De Dietrich Inovens ale ostatnio mam wrazenie ze firma zaczela schodzic na psy. Niesetety MCRy nie sa zbyt udanymi modelami.

    Moim zdaniem GB162 nie bedziesz zawiedziony...

    Pzdr

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za opinie zobaczymy jak się będzie sprawdzal mam nadzieję, że właśnie ta konstrukcja sprawi ze bedzie oszczedny

  5. #5

    Domyślnie

    Mam od dwóch sezonów Gb152 16kW., sterownik RC35, właściwie jak raz ustawiłem to chodzi bez zastrzeżeń, można zapomnieć że jest w kotłowni . W mojej instalacji we współpracy z kominkiem z p.w. ma jeden lekko upierdliwy mankament, ale można się przyzwyczaić.
    Pozdrawiam
    CzarekT

  6. #6

    Domyślnie

    a jaki to mankament?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja posiadam GBO22 +zasobnik 120l+RC30, jednofunkcyjny ma już 4 lata,chodzi bez problemu.polecił bym kazdemu a w dodatku to chyba najtańszy kondensat na rynku.Jesienią instalator wymienił w ramach akcji serwisowej palnik modulacyjny, pomimo że stary był OK.

  8. #8

    Domyślnie

    CzarekT, newadec jakie macie zużycie gazu i oczywiście powierzchnie grzewcze domów?
    Czy macie zainstalowane sterowanie pogodowe?

  9. #9

    Domyślnie

    Również jestem zainteresowany opniami użytkowników, ponieważ w przyszłym tygodniu będzie
    montowany u mnie GB 162- 15 kw z RC 35 (pogdówka) i zasobnikiem 120 l. Z opini znajomych użytkowników
    Budeusa (starszych modeli) wiem, że są to konstrukcje solidne i ekonomiczne. Nie sprawiają praktycznie żadnych kłopotów.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch Zobacz post
    CzarekT, newadec jakie macie zużycie gazu i oczywiście powierzchnie grzewcze domów?
    Czy macie zainstalowane sterowanie pogodowe?
    Może kondensat Buderus GB022+120l+RC35 taki zestaw kosztuje ok.5500 PLN może nie najnowszya,ale sprawdzony. Ja posiadam taki piec już 4 sezon.Dom budowany w sezonie 2006/2007 w okolicach Bydgoszczy o powierzchni 160m2 (105m2 na parterze i 54m2 na piętrze + antresola nad salonem,pomieszczenia wysokie 2.85 m,) - kubatura ok 750m3.Dom użytkowany od 2007 roku, Sciany porotherm 25cm +17cm styropianu, posadzki 15cm styropianu,poddasze 25cm wełny,"czapa 45cm wełny.Okna na profilach Veka Perfectline, szyby 1.0.Piec kotłownia Buderus-kondensat,jednofunkcyjny GBO22( 6,7-28kw)+120 litrowy zasobnik do CWU+sterownik RC30.Zbiornik gazu wkopany w ziemie.Na dole 72m2 podłogówki- 5 układów z podtynkowymi sterownikami pokojowymi (Siemens) obsługującymi listwe rozdzielacza za pomocą siłowników elektrycznych (Heimeier),Instalacja niskotemperaturowa,9 grzejników odpowiednio przewymiarowanych , na listwie od podłogówki założone RTL-e( Heimeier),bo instalacja bez mieszacza.Zasilanie na wyjściu- podłogówka 38 C ,wysoka,bo mam dechy,grzejniki 40 C - 42 C ( krzywa grzewcza mocno spłaszczona,max temp grzania zblokowana max na 42 C) sterowana pogodówką..Ustawiony własny program grzania.Zapotrzebowanie cieplne domu ok 8 KW,piec mocno przewymiarowany, pracuje z mocą 25-34% (funkcja monitoring ster.RC 30),max. zużycie gazu(przy 100% mocy) , i przy max sprawności 107% z temp. wody w układzie 40/30- 3,34 L/h.Temperatura zadana w części dziennej 21.5 st.C,w pokojach 21.5 st C,łazienki 23 st. C.Przed sezonem odświerzałem ściany i przy okazji wyrzuciłem piec kominkowy-zużycie gazu LPG (CO,CWU,kuchenka),bez dodatkowego żródła ogrzewania.Zuzycie LPG od momentu grzania tj. 10.09.2010-09.01.2011r- 1000 L,odpowiednio IX-110L,X-220L,XI-250,XII-320L,I.2011-100L.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch Zobacz post
    a jaki to mankament?
    Jeżeli kocioł po wyłączeniu swojego palnika "wyczuje" w instalacji wodę o wyższej temperaturze (podgrzewaną przez kominek) to nie wyłączy pompy obiegowej - powoduje to skrócenie obiegu c.o. i chłodzenie wody przez wymiennik kotła pracujący w "drugą stronę". Muszę przestawić pokrętła na 0, później można wrócić do pozycji automat i jak ogień w kominku wygaśnie to kocioł rusza normalnie.
    Pozdrawiam
    CzarekT

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch Zobacz post
    CzarekT, newadec jakie macie zużycie gazu i oczywiście powierzchnie grzewcze domów?
    Czy macie zainstalowane sterowanie pogodowe?
    około 180m2, ocieplenie 15 cm styropian, tylko podłogówka i dwie drabinki w łazienkach, brak regulatorów, temperatura ustawiona tylko na RC35 prawie całą dobę 22stopnie, tylko od 4.00 do 7.00 na 24 stopnie.
    Poprzedni sezon (od czerwca do czerwca) 850m3 gazu + 9m3 drewna
    Teraz paź. i list. po 75 m3, grudz. - 180m3 i ze 3 m3 drewna, gaz z sieci
    Pozdrawiam
    CzarekT

  13. #13

    Domyślnie Buderus GB162

    Mam zainstalowanego od tygodnia Buderusa GB162 15 KW z RC36 i zasobnikiem 120 l. Dom w budowie, ogrzewanie włączone by kontynuować prace wykończeniowe.
    Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Co prawda instalator na rozruchu ustawil zbyt wysoką temperaturę pracy kotła (45 stopni) bez włączenia sterownika, no poszło 100 m3 gazu w ciągu czterech dni. W domu było za ciepło (20 stopni) Po ustawieniach na RC35 temperatury 13 w dzień i 12 w nocy, kociołek sprawuje się świetnie. Bierze około 8-10 m3 na ddobę, a w środku są jedne drzwi wewnętrzne oddzielające garaże od części mieszkalnej.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    faffa2, ile płaciłeś za swój zestaw?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    faffa2, ile płaciłeś za swój zestaw?

    Nie mam w tym momencie dostępu do faktur, aler pamiętam, że za kocioł 7 tys+ RC 35 i zasobnik 120 l. Co do całości kotłowni to chyba między 12 a 13 tys.
    Na pewno kociołek wart polecenia. Serwisant (nie tylko Buderusa) uznał go za najlepszą konstrukcję na rynku spośród ogólnie dostępnych marek. STwierdził, że obecnie Viessmanom zdarzają się problemy z wentylatorami i elektroniką, natomiast do Buderusów jeździ tylkoi na przeglądy.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    dzięki

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja również skłaniam się do zakupu tego pieca

  18. #18

    Domyślnie

    my mamy ten piec ze sterownikiem RC35 i zasobnikiem 120 l. dla mnie okej.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bulwa
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice w-wy
    Posty
    178

    Domyślnie

    Posiadam taki piec Buderus GB162 15kw ze sterownikiem pogodowym RC35 roku zamontowany w dom około 350 m2 przywieziony był z Niemiec i kosztował majątek, ale zakup zwraca się jak na razie w 100% zimą chodzi tylko na ogrzewanie instalacja podłogowa około pół na pół z grzejnikami, ocieplenie bardzo dobre, dom długo trzyma ciepło klasa energooszczędny temp 21-22°C rachunek za gaz ziemny łącznie od października do marca to około 1600 zł Jak najbardziej polecam zakup tego modelu pieca Ja jestem zadowolony.

  20. #20

    Domyślnie

    kolego wiem ze gb162 to jeden z lepszych kotlow na rynku, jesli nawet nie najlepsza i najnowoczesniejsza konstrukcja ale aplanie gazu w budynku 350m2 na poziomie powiedzmy 400zł miesiecznie (liczę listopad, grudzien, styczen, luty) jest chyba zbyt optymistyczne. No i te 15kw na 350m2 to musisz miec super docieplony budynek. Nie twierdze ze to niemozliwe ale podane przez Ciebie koszty sa bardzo zaskakujace

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony