dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Użytkownicy GB162 - jakie macie ustawienia temperatury na swoim piecu? Największą sprawność osiąga się przy 40/30 C, ale za to 1,6l/h kondensatu wtedy trzeba odprowadzić. "Pochwalcie" się swoimi instalacjami. Wyboru pieca dokonałem, będzie to GB162 + zasobnik 160l, w całym domu podłogówka+2 drabinki w łazienkach. Interesują mnie pozostałe elementy instalacji, mieszacze, RTL-e, temperatury na piecu itp. Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia, aby dobrze zaplanować instalację z "sanitarnikiem".

  2. #22

    Domyślnie

    no aleco chcesz konkretnie wiedziec? Wybór pieca bardzo dobry - top półka

  3. #23

    Domyślnie

    Konkretnie: czytałem, że mając w całym domu podłogówkę nie ma potrzeby instalowania mieszaczy. Czy faktycznie tak jest? Jak rozwiązać problem podgrzewania wody użytkowej np. do 60C i podłogówki 40/30? Jeżeli kilka osób pokusi się o krótki opis własnej instalacji, będę miał o czym dyskutować z moim "sanitarnikiem". Jakie odstępy dawaliście pomiędzy rurami podłogówki dla temp 40/30 C? U mnie z nomogramu wychodzi co 225 mm, a "sanitarnik" nie znając zapotrzebowania W/m sugeruje co 125 mm. Takie dylematy....

  4. #24

    Domyślnie

    W opcjach sterownika RC35 wybierasz "ogrzewanie podłogowe", natomiast w opcjach CWU ustawiasz pożądaną temperaturę w zasobniku w trybie automatycznym i po kłopocie.
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź oraz za wszystkie informacje wysłane na priv. Rozstawienie rurek już policzyłem - z nomogramów.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziemstj

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat przezbrojenia pieca BUDERUS GB172 na propan-butan. Otóż posiadam ten piec, został on przezbrojony przez hydraulika co u mnie robił całe ogrzewanie. Mieszkanie 80m2, w zabudowie szeregowej, mieszkanie wewnętrzne. Ciepła mało co ucieka. Jednakże, czy to możliwe, że muszę wymieniać butlę 11kg co 3-4 dni?
    Hydraulik przezbrajając przełożył ten panel przedni na piecu. To tylko wystarczyło? Nie wiem, ale mam dziwne wrażenie, że za dużo gazu "pije" mi ten piec...

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    japriv

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Nadarzyn Strzeniówka
    Posty
    52

    Domyślnie

    witajcie,równiezplanujemy zakup tegopieca 9Buderus GB162+RC35)....jednak, chciałabym się zapytac o piec (bo tu nie mam wątpliwosi)aleozasobnik.
    mam 3-osobowa rodzinę, domekma 300m, myjemy się regulatnie rano i wieczorem (hihihi )ale raczejnie sa to długie kąpielea krótkieprysznice.

    zastanawiam sie czy zainwestowac w 160l czy też 120 w zupełności wystarczy.

    strasznie będę wdzięczna za wasze poraktyczne rady - szczególnie użytkowników120l -

    z opini jakie słyszalam to:
    120 l - jest OKalemoże byc problem jakzjedziesie rodzinka na weekend
    160 l - zdecydowanie za duży dla 3 osób na codzień ale za to nie zawiedziejakbęda goście

    róznica w cenie took 1000 zł
    jednakmnie bardziej interesuje oszczędności na codzięń,czy mająć 120l - znaczy że będe zuzywalamniej gazu na podgrzanie mniejszej ilościwody, czy też wręcz więcej bo piec będziesię cześciej właczał ?????

    wiele pytań - ciekawe czy jest jedna odpowiedź ?

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,

    Ja finalnie nie zakupiłem Buderusa z uwagi na fakt przywiązania do jednego serwisanta. Poszedłem w Junkersa choć wiadomo, że to jedna firma o różnej polityce.

    Jeśli chodzi o zasobnik mamy 120l i w zupełności wystarcza. Jestesmy modelem 2+1 będzie pewnie 2+2 niebawem

    U nas zasobnik ładuje się dwa razy w ciągu dnia. Pierwsze ładowanie jest od 5.30 do 9.00 drugie od 16.00 do 21.00. W weekendy jest jeszcze pośrednie pomiędzy 12.00 a 13.00. Takie ustawienie ładowania zasobnika wprowadziło u nas bardzo dużą oszczędność zużycia gazu (wcześniej zasobnik ładowany był 24h/7dni) wybralismy bowiem godziny w taki sposób, aby zapewnić sobie optymalnie ciepłą wodę.
    Dom około 280m z ogrzewanym podpiwniczeniem.

    Dodam jeszcze, że mój znajomy ma immergasa z zasobnikiem wbudowanym 45l i dzięki temu, że piec automatycznie wchodzi na maks. obroty w przypadku zużycia wody z zasobnika nigdy nie nażekał na brak ciepłej wody (model rodziny 2+2).

    Teraz trochę, żałuję, że nie poszedłem w immergasa gdyż miejsca dużo mniej zajmuje i ma 5 letnią gwarancję.

  9. #29

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób posiadających piec kondensacyjny z ustawioną krzywą grzewczą pod ogrzewanie podłogowe. Mianowicie, jakie przesunięcie równoległe i jaką wartość tłumienia temperatury zewnętrznej zastosowaliście?
    Mam RC35 z GB162 i wątpliwości, jaki rodzaj budynku wprowadzić (suporek + 16 cm "ciepłego" styro)?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co tam koledzy , jak pracują wasze kotły?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #31

    Domyślnie

    Przymierzasz się do Buderusa?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie wykluczam. Jak on ci chodzi? Widzę, że w stajni buderusa nie ma niczego lepszego.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #33

    Domyślnie

    GB 162 w połączeniu z RC35 jest w moim mniemaniu spełnieniem oczekiwań każdego użytkownika. Proponuje zassać instrukcję i zapoznać się z możliwościami.
    W domu, gdzie w tej chwili utrzymuję 16*C (prace wykończeniowe) RC steruje wg temperatury zewnętrznej. Kiedy zaglądam do kotłowni, gdzie mam sterownik, najczęściej widzę modulowanie palnikiem w granicach 20% - 35%. Przy ustawieniu pomp (parter i piętro) na pierwszym biegu, ogrzewanie trwa długo (100% podłogówka), ale przy niskich parametrach zasilania - czyli oscyluje w granicach max efektywności pieca. Takie miałem założenie.Do regulowania temperatury w domu służą mi dwa bezprzewodowe eurostery, które sterują pracą pomp.
    W Twoim przypadku, gdybyś nie potrzebował sterowania na piętrze może wystarczyła by jedna pompa wbudowana w piec i sam sterownik RC35 umiejscowiony w odpowiednim miejscu.
    Moje średnie zużycie gazu w grudniu przy pow. 175m2 i temp. w domu 16*C wynosi 4,55m3/doba. Ostatnia doba przy -15*C na zewnątrz to 5,50m3.
    Widzę tylko jeden minus - nie można ustawić, aby pompa w piecu działała inaczej, aniżeli na 100%, ale ja mam sprzęgło hydrauliczne innej marki. Pewnie gdybym poszedł w zestaw, a RC35 ma w ustawieniach podłączenie sprzęgła, pompa również modulowałaby.
    Ostatnio edytowane przez Karlsen ; 29-12-2012 o 20:07

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to fajnie, czytałem jeszcze o sterowniku rc20.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #35

    Domyślnie

    Nie chodzi o to, że w samej stajni buderusa jest to TOP Kocioł wiszący, ale i na rynku ma może tylko z 1 konkurenta.

    Sprzęgło nie musi być Buderusa aby działało z kotłem - tylko czujnik

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jakiego jeżeli można spytać?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    Nie chodzi o to, że w samej stajni buderusa jest to TOP Kocioł wiszący, ale i na rynku ma może tylko z 1 konkurenta.

    Sprzęgło nie musi być Buderusa aby działało z kotłem - tylko czujnik
    A jaki czujnik zaproponujesz do sprzęgła Giacomini?

  18. #38

    Domyślnie

    czujnik temp sprzęgła jest w zestawiem z modułem obsługi sprzęgła WM10. Jeśli chodzi o konkurenta dla GB162 to nowy Innovens wydaje się być ciekawą konstrukcją i ewentualnie jeszcze Vitodens 300 - ale to bardziej w kwestii modulacji palnika i obsługi sterownika Vitotronic

  19. #39

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam się nad instalacją tego pieca, dom 160 m i garaż lekko ogrzewany, 30% podłogówki, reszta grzejniki, dom 7 letni, dobrze ocieplony w nowej technologii, opcja gb 162-15 KW wchodzi w grę, boję się trochę serwisu i czy nie będzie problemu z częściami, jest to kocioł mało znany i mało popularny (pewnie chodzi o cenę) Jak sprawują się wasze piece i czy warto wchodzić w buderusa. Inna opcja dla mnie to wolf cgb 20 ale nie wiem. Ceny są porównywalne Buderus moduluje od niższych mocy i to jest zaleta ale czy między 2,7 a 5 KW minimalnej mocy to jest aż taka różnica??Pomóżcie.
    Instalator, który prawdopodobnie będzie montował kocioł ma serwis autoryzowany i na wolfa i buderusa

  20. #40

    Domyślnie

    Jesli chodzi o popularnosc i dostepnosc czesci to lepiej bedzie z Buderusem. Tyle ze z gb 162 nie sadze abys przez kilka pierwszych lat mial jakiekolwiek problemy

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony