dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61

    Domyślnie

    Pytanie do fachowców:
    Dom 190m2 powierzchni użytkowej ( dobrze ocieplony - prognozowane zapotrzebowanie około 11kW). Podłogówka - 100m2 na dole i 150m2 na poddaszu. Dwa rozdzielacze po 9 obwodów. W sumie około 1800m pex 18x2. Czy pompa w GB162 poradzi sobie z taką ilością rury czy trzeba zamontować dodatkowe pompki przy rozdzielaczach?

  2. #62

  3. #63

    Domyślnie

    Nie wiem jeszcze co to znaczy prognozowane zapotrzebowanie ale raczej nie bedziesz potrzebowal stalej mocy do ogrzewania wiekszej niz 3,5kw. Tzn kociolek dzialajac z moca 3,5kw grzejac 24 h na dobe ogrzeje ten dom zima. 11kw to moc ktorej nie bedziesz potrzebowal

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam,potrzebuję pomocy w ustawach kotła buderus gb 162 15kw
    obieg grzewczy grzejniki sterowane przez RC 35 temperaturą pomieszczenia obieg grzewczy podłogówka sterowane RC35 przez czujnik zewnętrzny fa.
    Jakie nastawy zastosować ;mianowicie max temperatura zasilania obiegu grzewczego 1 i to samo z obiegiem 2 czy takie sterowanie jest O.K,ustawienie krzywej grzewczej ,offset.Wyposażenie kotłowni kocioł,pompa ciepła WPT 270 A/S sprzęgło rozdzielacz HKV 2/25 ,grupa pompowa HSM 25 z mieszaczem,grupa pompowa hs 25,moduł mm10,moduł wm 10.Na dzień piec pochłania w granicach 6-7 m3 gazu na dobę przy temperaturze nastawy 11 stopni i przy wyłączonej wodzie dom dobrze ocieplony nowy powierzchnia 130m2 powierzchni użytkowej
    proszę o pomoc

  5. #65

    Domyślnie

    przeczytaj instrukcję wszystko jest w niej napisane. Tylko w jakim celu taka komplikacja?

  6. #66
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Może ktoś w krótkich słowach napisać co to jest modulacja pompy? Mam ustawione na 4.

  7. #67

    Domyślnie

    prawdopodobnie szybkość biegu pompy

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam,zwracam się z pytaniem do fachowców lub użytkowników kotła buderus gb 162 15kw czy pompy chodzą przez cały czas 2 pompy w dwóch obiegach grzewczych grzejniki i podłogówka

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar basior122
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    A co myślicie o "lodówce" Logamax plus GB172TV2? Opłaca się zamiast np. GB 072 lub gb 162 15kw. Czy jest korzyść z rozwiązania "all-in"?

  10. #70

    Domyślnie

    GB162 to lepszy kocioł od GB072 i GB172. 072 i 172 to te same kotły tyle że 172 ma zasobnik. Korzyść w stosunku do kotła i osobnego zasobnika, to zajmuje mniej miejsca i . Porównaj sobie ile musiałbys zapłacić za osobny kocioł i zasobnik a ile za lodówkę. Pewnie oodówka wyjdzie drożej ze 2000zł, a tyle więcej wydasz na osprzęt i montaż. Na jedno wychodzi

  11. #71
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jn13

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Też mam oko na 072 lub 162. Mam pytanie czy poremoncie starej stalacji (będą tylko grzejniki ) pakować się w zestaw z RC300 czy wystarczy RC200. Róznica w cenie chyba spora.

  12. #72

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    W związku z dotarciem nitki gazowej na moją ulicę planuję rozbudować instalację CO/CWU o kocioł gazowy. Nie mogę jednak zdecydować się pomiędzy GB162-15V3 a nowym maleństwem GB062-14V2 -cyferki w tabeli ma nawet lepsze niż weteran, różnica w cenie znaczna, ale pewnie jest coś za coś? Tylko co?
    A może trzeci skorzysta, czyli Vitodens 200W 13kW? Możecie coś doradzić bo zgłupiałem, zwłaszcza, że o GB062 prawie nic nie można znaleźć.

  13. #73
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jn13

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czyżby to forum zostało zamknięte.
    Wszędzie cisza.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkret Zobacz post
    Witajcie, odświeżę wątek bo ostatnio kupiłem gazowy kocioł kondensacyjny stojący ze zintegrowanym podgrzewaczem pojemnościowym z marki Buderus. Ma funkcję Booster, zwiększającą moc grzewczą na cele c.w.u Przyznam szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczył ten kocioł. Zdecydowanie lepsza opcja niż węglowy.
    uwaga spamer! probuje robić z ludzi idiotów

  15. #75

    Domyślnie Buderus

    Witam posiadam piec gazowy Buderus GB022-20KDH i mam problem poniewaz wyskakuje mi błąd 2951 (zbyt wiele zerwań plomienia) co może być nie tak? Komin jest drożny
    Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony