dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 47
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 929
  1. #1

    Lightbulb Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21

    Hej,
    Otóż moj reczny plan. Nie mam dostępu do wizualizacji łazienki.
    Dom jest remontowany i stąd bardzo ograniczone możliwości przestawienia ubikacji i wanny [chciałabym ewent narożną z szybą pod prysznic.] Ale rzucam na tapetę moj obecny projekt. Proszęo uwagi i ewent powiedzcie czy da się tam wstawic wanne narożna z szybą, cobyśmy i prysznic mieli.

    Długość to 2,7m, szerokość 2,13.
    Drzwi to 80tka, okno ma szerokość 1,4m.
    Opis planu. Otóż główny prostokąt jest rzutem z góry, natomiast tam gdzie "coś się dzieje" dorysowałam ściany. I tak, idąc od lewej strony. Obecnie grzejnik jest pod oknem, ale zastanawiam się nad umiesczeniem go za drzwiami.
    Jeszcze muszę domierzyć dokładnie, ale zgodnie z planem między ścianą a drzwiami powinno byc jakies 20cm odstępu. czy to wystarczy? Kolejna opcja grzejnika – tam gdzie teraz, czyli pod oknem. Jest trzecia najbardziej preferowana opcja – ogrzewanie podłogowe, ale nie wiem czy uda nam się aż tak zagłębić żeby mieć odpowiednią grubość do ogrzewania i potem wylewki. Powiedziano nam ze to ok. 9cm potrzeba.

    Potem szafka wisząca, chyba jej standardowa szerokość to 40cm. Potem szafka wisząca i umywalka - raczej taka na jej całą szerokość, Mam problem ze znalezieniem czegoś takiego w szerokości 80cm, bo albo 60 albo 100 albo więcej.
    Teraz - co to są te kółeczka tu i ówdzie. Otóż - dekor, białe otoczaki. Jeden pasek ma iść tuż przy ścianie, na podłodze.
    Potem za umywalka i wbudowanym lusterkiem ma iść pionowy na ścianie.
    potem okno.
    ubikacja z zabudowanym stelażem, a obok murek na ok 1m wysokości aby zasłonić wc. Na tej ściance albo na obudowie stelaża będzie dekor pionowy, ale nie na wysokośćcałej ściany, ale tylko na tyle na ile zabudowa stelaża będzie. Na rysunku jest on poziomy, ale zmieniłam koncepcje i będzie w pionie
    Potem wanna.
    otóż tak, bo tutaj największy dylemat. Chcielibyśmy wanne narożna, ale nie wiem czy wystarczy miejsca tutaj koło drzwi. Otóż szerokość sciany to 2,13, drzwi to 80cm, i te 20 cm za drzwiami. Czyli zostaje jakis 1,10m szerokości. Zastanawiam się nad deszczownicą w naszym rozwiązaniu. Czy warto? bo na pewno będzie zwykły kran i zwykły prysznic... czy warto inwestowac w deszczownicę? I jak to połączyć ze zwykłym kranem?
    Osobne włączanie wody w deszczownicy i osobne w „zwykłym” prysznicu? Czy może deszczownica plus prysznic i zwykły kran bez prysznica?
    I jak w ogóle sprawa wygląda z wycinaniem dziur w wannie? Chyba raczej to robi fachowiec instalujący sprzęt? Czy są jakieś prikazy gdzie to zrobić?
    Dzięki za komentarze i sugestie!

    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 24-10-2010 o 18:35 Powód: większe zdjęcie

  2. #2

    Domyślnie

    moim zdaniem taki układ jest bardzo sensowny i ma duże szanse powodzenia.

    w kwestii wanny - nie ma problemu z tym parawanem. jest wiele modeli, które mają parawan proponowany do konkretnej wanny, a jeśli wybierzecie wannę z prostym brzegiem - byle szklarz wam dorobi przeszklenie. jeśli wanna ma brzeg lekko zaoblony, to też ponoć nie jest problem, ale tu się nie wypowiem, bo sama jeszcze rozeznania w temacie nie mam.
    (a swoją drogą - bardzo polecam moją wannę, koło: clarissa 170 - bardzo mi się podoba od strony wzornictwa, a jeśli chodzi o rozmiar, to jest gigantyczna. myślę, że by i u was ładnie wyglądała, a że w najszerszym miejscu ma 105 cm...)

    zwróćcie uwagę na miejsce, gdzie ta wasza wanna ma "plecy". jeśli byłoby tak, jak na szkicu - wyciągasz się wygodnie i... walisz głową w prysznic. (z wycinaniem kółek w wannach nie ma problemu - fachowcy robią to na miejscu ew. można zawieść wannę do marketów budowlanych i zrobić to w zasadzie od ręki). może warto zamontować wlewkę wannowo-prysznicowa i przenieść krany na ścianę vis-a-vis grzejnika? jeśli będzie parawan, to opłukanie się nie będzie problemowe, a komfort korzystania z wanny poprawi się znacznie.
    osobiście, deszczownię polecam ;] lubię jak wola leci z góry :] sama wybrałam raindance z hansgrohe, żeby połączyć funkcję wlewki do wanny i prysznica z deszczownią.

    jeśli nie znajdziesz szafki - zrób ją na zamówienie. to też nie jest wielki problem, a jeśli jej konstrukcja żadna wymyślna nie jets, to i koszt będzie znośny.

    w kwestii kamyczków - o ile pas na podłodze nie razi, to nie podoba mi się, że koło lustra jest pasek w pionie, a ten na kibelku w poziomie. moim zdaniem lepiej wyglądałoby to konsekwentnie stosowane (tj. 2x w pionie).
    Ostatnio edytowane przez duś ; 24-10-2010 o 20:19

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki dus, zaiste pasek dekoru bedzei w pionie rowniez na kibelku, doszlam do tego wniosku troche czytajac forum, ogladajac zdjecia ale juz po tym to bylo jak zeskanowalam rysunek. w originale rysunku juz zostalo zamienione na poziom.
    wanna - fajna, fajna, musze ja zobaczyc na zywo. napisze priv na temat cen. z tego co widze jest ona z akrylu, a ktos nam ostatnio polecal quaryl czy jakos tak.
    a czy Twoj hansgrohe to taka deszczownica jak na foci?
    mozesz mi prosze podac cene na priv? bo az się boje. a ta ze zdjęcia wygląda suuuuuuuuuuuper. i wtedy by chyba pasowało do kanciastej umywalki i baterii takich jak te ostatnie kanciaste Rocca.




    a w ogole mam dylemat - tzn jeszcze nie rozkminialam za bardzo tematu, ale podobaja mi sie bardzo takie baterie.
    ta jest boooska, ale raczej do niej wanna powinna byc na zaokrąglonych kształtach - tak mi się wydaje, że taka kanciasta aż tak bardzo do niej pasować nie będzie.



    kolejna ładna to


    albo kanciasta


    a jeszcze jakies poglady/doswiadczenia macie na temat akryl vs quaryl? co myslicie/jakie macie doswiadczenia z bateriami Roca?

    a czy ktos może mi powiedziec co to za model wanny Riho ?



    pewnei znalazlam na tym forum gdzies, obczaiłam ze Riho ale modelu to juz nie dopisalam. a wygląda bardzo interesująco.
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 24-10-2010 o 21:24

  4. #4

    Domyślnie

    nie, ja mam takiego klasycznego ecosmarta - z talerzykiem, no i przede wszystkim instalację nakaflową (system podtynkowy groziłby przekłuciem się do sąsiada ). wynalazłam w internecie bardzo dobrą cenę, ale i tak kosztował wówczas nieco ponad 3.000 pln

    podobają mi się takie kanciaste baterie, chyba nawet bardziej niż te wodospadowe. niby bajer, ale jednak - czy ja wiem...

  5. #5

    Domyślnie

    hej duś,
    dzieki!
    wczoraj znalazlam cos na necie - tak jak pierwsze zdjecia powyzej i to cos kosztowalo jakies 7k pln... no jednak to duzo za drogo i niemożliwym byłoby przekonanie mojej połówki do takiego wydatku.
    co do tej gladkiej wylewki to sie boje ze tam wylew jest dosc waski i wszystko bedzie ladnie i pieknie dopoki kamien sie tam nie osadzi...
    przedyskutuje i postaram sie odnalezc to cos w sklepie zey ocenic szerokosc wylewu. no a potem pozostanie kwestia teog jaka wanna, umywalka - czy krągłości czy kanty

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Witam sie

    Podpisuje sie pod przedmowcami. Uklad tez wydaje mi sie sensowny i nareszcie pierwsza osoba na jaka trafilam, ktora koniecznie nie chce miec w nieduzej lazience 2 umywalek, wielkiego blatu i murowanego prysznica
    Parawan nawannowy to bardzo dobre rozwiazanie - miala sasiadka i bardzo sobie chwalila.
    Co do baterii to ta pierwsza okragla to bateria z rodzaju kaskadowych, nazwa ze wzgledu na strumien wody. Jest wielkie baterii kaskadowych o bardziej kubistycznym ksztalcie, niestety ich cena jest adekwatnie wyzsza od tych zwyklych

    Czy kafelki do lazienki sa juz wybrane? I kiedy startujesz?
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  7. #7

    Domyślnie

    Projekt bardzo fajny i sensowny. Raczej nie powinno być problemów ze zmieszczeniem tego wszystkiego.

    Natomiast jeśli chodzi o deszczownicę, to faktycznie te, które przedstawiłaś na 1. zdjęciu są bardzo ładne. Moim zdaniem jednak ta druga bateria jest ciekawsza, taka chyba trochę bardziej futurystyczna, jednak masz rację, wtedy kanciasta wanna nie będzie za bardzo pasować.

  8. #8

    Domyślnie

    hej, dzieki wielkie za pozytywne opinie. zaraz przedstawie mojej drugiej polowce
    zdaje sobei sprawe z tego ze miejsca nie ma i wole miec 2w1 niz zero miejsca w lazience.
    plytki... beda szare, rozjasniac je bedzie bialy dekor. kolor plytek wybrala druga polowa, a ja dekor dekor to beda biale otoczaki. co do koloru szarych kafli to jeszcze nie zostaly wybrane, ale na sciany raczej takie wieksze tafle, bo chyab plytkami tego juz nazwac nie mozna.
    startujemy z remontem jak sie nam lokatorzy wyprowadza, a to moze trwac do 6mies. potem remont i elektryki i hydrauliki. ale pewnei bede sie chwalic na bierząco.

    to w takim razie pociagne temat i pomowie o kolorystyce mebli. otoz, ciemy szary na podlodze i scianach, bialy dekor. a jakie meble- bo chcialabym wenge, ale to bedzie za ciemno. wiec mysle - bialy na polysk [blyszczace tez beda w kuchni - taka dygresja tylko] czy moze jakies jasne drzewo?
    co Wy na to? bo tak mysle ze jesli dam biale meble i bialy dekor to moze jedno i drugie zginac.
    co do dodatkow to w przyszlosci chcialabym albo taka zielen jak ma oliwka albo limonka albo bordo .wiem ze szare i bordo to oklepane... ale co tam.
    i nie wiem czy tyle kolorow w lazience sie pogodzi?!?
    potem dorzuce moze jakies focie z tego o czym mysle

    otoz kolor plytek o jakim mysle to np
    albo cos bardzo podobnego
    albo

    dekor to cos takiego
    albo ewent
    mebelki to np. cos w stylu

    albo

    umywalke chcialabym taka: tylko ze 80cm a nie 100 :/

    zdjęcia zapożyczone z tego forum jak i ze stron sprzedawców.
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 25-10-2010 o 18:52 Powód: zdjecia dodano

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym zdecydowanie do szarości dała ciepły, miodowy odcień drewna (sorry, ale na gatunkach nie znam się zupełnie )
    ocieplą trochę szarości, nadadzą naturalnego wykończenia (takie delikatne nawiązanie do białych otoczaków) i nie będą tak surowe jak lakierowane białe (mimo tej samej proistej, kanciastej formy)

    nawet nieco jaśniejsze niż te (znalezione na chybił trafił, o kolor chodzi )

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    lub coś w tym stylu
    bardzo podoba mi się zestaw kolorystyczny jaki planujesz i ten dekor z kamyczków będzie super

  11. #11

    Domyślnie

    dzieki KamaG - zaiste te kolorki, ktore pokazalas sa o niebo fajniejsze niz te moje wyblakle. mam nadzieje, ze znajde cos w takim cieplym kolorze wyglądowo podobnym do tego co pokazałam wyżej, bo mi się to podoba. Jedyne co mnie martwi to czy ewent umywalka na 100cm nie bedzie za duza? bo jesli nie znajde 80cm to 60tka wydaje mi sie za mała jednak.... a myslicie ze szafka/umywalka 100cm na tej scianie, plus slupek 40cm to za duzo? ma długości 2,,70, ale jakies 90cm trzeba na drzwi otwierane na nia odliczyc.
    bo chcialabym miec moze z 20cm odstepu między szafka wiszącą a umywalką, tymbardziej jesli mysle zeby dac umywalkę po lewej stronie, czyli od strony szafki a tą półkę dac od strony okna.
    Problem jest taki, że ja jestem prawo a mój luby leworęczny i widzę teraz że ja odkłaam rzeczy innaczej niż on...ja na prawo właśnie, ale ja mam ich więcej więc dlatego myślę o prawej umywalce
    ale czy nie bedzie za ciasno?

    a jeszcze jedna rzecz o ktorej mysle - zeby ten dekor ktory bedzie kolo lustra na scianie byl równoległy do tego pionowego na kibelku.... co Wy na to?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Nicol ja proponuje bys wrzucila swoje wymiary do programu pro100 i to zwizualizowala, bo gdybanie na sucho to co innego. Lepiej zobaczyc i sie wypowiedziec

    Ja u siebie w dolnej lazience, ktora mam nadzieje niebawem bedziemy wykanczac, bo wylewka schnie planuje szare plytki PAradyz Amanda/Alex + jasne drewno jakie pokazal/a KamaG + sciana betonowa.

    Oczywiscie do czasu kiedy bedziesz wyknczac lazienke moze wejsc kupa nowych fajnych plytek. Nie wiem tez czy ograniczasz sie tylko do polskich producentow czy zagraniczni tez moga byc.

    Moim zdaniem zarowno bialy lakier mebli jak i jasne drewno pasuja do szarosci. Musisz tylko wybrac co dla Ciebie lepsze. Jestem milosnikiem drewna wiec sklaniam sie do wiadomo czego i tak jak jedna z przedmowczyn uwazam, ze zbalansuje to skrajnosc miedzy surowoscia kafli i kamieni. Dodatkowo pomysl czy tych kamykow, ktore chcesz pociagnac na podlodze nie warto byloby "nakryc" szklem. To wyglada super - jak dla mnie, jednak nie wiem jak wyglada to cenowo - ale wszystko przed Toba
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    nikol, a dlaczego u Ciebie w łazience drzwi otwierają się do środka? Powinny na zewnątrz.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    nikol, a dlaczego u Ciebie w łazience drzwi otwierają się do środka? Powinny na zewnątrz.
    wiedziałam, że coś mi nie gra heh
    zastanawiałam się, jak to u mnie jest (za drzwiami jest grzejnik) i już się sama niemal przekonałam, że przecież ten mój grzejnik jest bardzo płaski i drzwi nie mają szansy go dotknąć hehehe

  15. #15

    Domyślnie

    hmmm... bo tak jest teraz, to jedna opcja, druga opcja - bo przedpokoj jest mini-mini, kolejna opcja bo gdyby owieraly sie na zewnatrz to by zaslanialy drzwi do pokoju. i kolejna opcja - ktos mi powiedzial ze drzwi do lazienki otwieraja sie do wewntarz - bo takie latwiej wywarzyc gdyby ktos kto sie tam zamknal zaslabl i trzeba bylo by mu pomoc.... pozatym, wszystkie w pokojach na tym pietrze beda sie otwierac do wewnatrz.....
    ale jak pomysle, to u mnie w domu [u rodzicow] drzwi do lazienki jako jedyne otwieraja sie na zewnatrz lazienki....
    sama nie wiem!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Nikol, przepisy prawa budowlanego mówią o kierunku otwierania drzwi łazienkowych na zewnątrz. Mnie to osobiście nie przeszkadza, zapytałam, bo te drzwi zajmują miejsce w łazience

    A może nie kombinować z asymetryczną wanną tylko zwykła,prosta





    Jeśli chodzi o umywalkę o szer. 80 cm to duravit ma taką w swojej ofercie:
    http://www.duravit.pl/produkty/kateg...seo6ptmar.html
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  17. #17

    Domyślnie

    dzięki Magda 34

    to nawet good news jest
    o ile tytuaj gdzie jestem są takie same przepisy [nie mieszkam w Polsce] i szczerze mówiąc tutaj chyba nie ma konkretnego przepisu - bo drzwi do łazienki widziałam i dowewnątrz i na zewnątrz.... no i zgryzik mam - zanim coś zrobimy to się zorientuję w przepisach.

    a nawet dobra wiadomość bo wtedy mogłabym bez stresu ładny grzejnik myknąc na ścianie obok wejscia i spokojnie chyba wrzucić umywalke nawet 100cm
    moje kryteria na umywalke to :
    naszafkowa, taka która nie pokazuje góry szafki - czyli tak jak na moich zdjęciach cała szafka jest "pokryta" umywalka
    trochę miejsca na umywalce gdzie można postawic pastę, szczoteczke etc, jako że nie planuję półki pod lustrem.... nie wiem jescze czy to rozsądny wybór! dajcie znać jeśli się mylę.

  18. #18

    Domyślnie

    a co do wanny jeszcze, to chyba chę taką lekko rozszerzaną - chyba ot wygodniej w dwójkę w niej

    plus podoba mi się
    i jeśli ktoś wie co to za model wanny Riho pokazany powyżej to będę wdzięczna baaaardzo za podanie jego nazwy

    i DZIĘKUJE BARDZO ZA PROJEKT! jedyne co to ewentualna deszczownica jest planowana na ścianie gdzie są drzwi,a ta ścianka między wc a wanną to wysoka tylko na jakis 1 metr coby piękne wc zasłonić

    Nikt nie podjął tematu wanny z Quaryl 'u. Otóż fachowiec nam polecił quaryl właśnie, że niby jeszcze lepszy niż akryl i mniej pracuje.... no i luby się dość uparł. Póki co jedyną firmą która znalazłam na necie to Villeroy&Boch, ale szału nie ma we wzorach/kształtach.... cena rozsądna, więc nie wytłumaczę mu że przecież nie wydamy 10k pln na wannę.... ehhh poszukam jeszcze, ale jakby ktoś coś wiedział to też będę wdzięczna!
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 26-10-2010 o 17:52

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest z drzwiami łazienkowymi w innych krajach. Pewnie różnie. Przepis dotyczy Polski.


    nikol, czy to nie jest ta wanna?

    http://www.elazienki.com/wanna-asyme...?attrs=109_794
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  20. #20

    Domyślnie

    dzięki, tak to chyba będzie ta wanna. dziwnie tania.... choc moze ja sie dziwnie podejrzliwa robie!

Strona 1 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony