dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Napisał nodan Zobacz post
    nie ma obrazków czy zdjec w dzienniku

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał oresund Zobacz post
    nie ma obrazków czy zdjec w dzienniku
    Ze zdjęciami czekam do wiosny i do rozpoczecia budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Witam was z Jakiego materiału bedziecie budować??
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  5. #5

    Domyślnie

    Beton komórkowy biały solbet na zaprawę. Na zaprawę zawsze trochę taniej, a i murarz ma większą wprawę w tej technice. przy 20cm ocieplenia coś takiego jak przemarzanie nadproży nie będzie występować

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, bardzo ładny domek. Jaka firma robiła Wam wiązary dachowe, i jaką macie powierzchnię dachu?
    Aha, zapomniałbym jeszcze, jeśli możecie, napiszcie jakie są koszty tych wiązarów? Mój domek również będzie parterowy bez użytkowego pddasza (bardzo zbliżony wymiarami do Waszego) i też się zastanawiam nad gotową więźbą.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania.I dodatkowo: czy wnęka wejściowa jest u was taka jak w projekcie? Bo wygląda na dosyć małą?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaell Zobacz post
    Witam, bardzo ładny domek. Jaka firma robiła Wam wiązary dachowe, i jaką macie powierzchnię dachu?
    Aha, zapomniałbym jeszcze, jeśli możecie, napiszcie jakie są koszty tych wiązarów? Mój domek również będzie parterowy bez użytkowego pddasza (bardzo zbliżony wymiarami do Waszego) i też się zastanawiam nad gotową więźbą.
    Pozdrawiam.

    Eraga z chojnic - 13 tys brutto z montazem- montaz 6-7h, jak zalezy na czasie to polecam, drewno szwedzkie, aby miec je na czasi nie miec przestojow najlepiej zamowic wczesniej odpowiednio. Powichrzenia dachu 174m2

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Podłączam się do pytania.I dodatkowo: czy wnęka wejściowa jest u was taka jak w projekcie? Bo wygląda na dosyć małą?
    Po zastosowaniu 20cm steropianu jest ok 1m, niby malo , ale jak nie widzialem zeby drzwi byly mokre jeszcze czyba ze leje i wiatr bylby straszny to pewnie zawsze poleci

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź

    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Jak idzie budowa? pochwalisz się postępami?
    Bardzo nam się ten projekt podoba.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroowka Zobacz post
    Jak idzie budowa? pochwalisz się postępami?
    Bardzo nam się ten projekt podoba.
    No opuściłem się , ale co nieco dodałem, Aktualne zdjęcia za 2 tygodnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Nooo i bardzo się cieszę, że Cię zmotywowałam
    Szczegóły techniczne to na pewno zainteresuję moją drugą połówkę, a ja sie cieszę z pierwszych wnętrz Łazienka jest taka jak w projekcie? Całkiem fajnie rozplanowana. Mi pasowało ją trochę poszerzyć, niestety kosztem najmniejszego pokoju, ale to czysto marzycielsko-teoretyczne rozważania były
    Bryła tez mi się podoba, nie wygląda jak jamnik, całkiem zgrabna jest. A teraz pewnie jeszcze lepiej wygląda.
    Trzymam kciuki za Waszą wykończeniową trójkę, na pewno dacie radę!
    Czekam niecierpliwie na dalsze relacje. A jest szansa na uzupełnienie kosztorysu?

  14. #14

    Domyślnie

    Łazienkę , lekko powiększyłem włąśnie kosztem pokoju małego, przesunęliśmy ścianę o chyba 40-50cm, także teraz ma 8,8m2. Kosztorys jest na tą chwilę w miarę aktualny . Mam tylko do uregulowanie ok 5 tyś zł u jednego instalatora i w hurtowni.

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki za informację
    Będziemy śledzić postępy.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    projekt lazienki ma typowy blad: brak miejsca na przechowywanie:
    papieru, domestosa,...etc, takze reczniki w sypialni wylądują?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał oresund Zobacz post
    projekt lazienki ma typowy blad: brak miejsca na przechowywanie:
    papieru, domestosa,...etc, takze reczniki w sypialni wylądują?
    Pod blatem jest ponad dwu metrowej dlugosci szsfka z glebokimi szufladami

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy domek co do kuchenki to u nas właśnie z oszczędności będzie indukcja, ze względu na duże koszty przylącza gazu, całkowicie z niego zrezygnowaliśmy ( bo miał być tylko do kuchenki więc bezsensu) a jak mi się za parę lat odwidzi to sobie kupie butlę, chociaż szczerze w to wątpię

    Jak rozplanowaliście kolejne prace?
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  19. #19

    Domyślnie

    Byłam, widziałam Postępy spore. Chyba zabieracie się już za wykończeniówkę? Na to czekam jestem ciekawa zagospodarowania tej całkiem fajnej i sporej przestrzeni.
    Bryła budynku nadal bardzo mi się podoba. Zaintrygował mnie komin, czy jest on zgodny z projektem? Czy trzeba go było podwyższyć z jakichś względów? Jakiś wysoki mi się wydał.
    Fajnie, że dałeś zdjęcia stryszku. Myślisz że da się go choć trochę wykorzystać jako miejsce na magazynowanie gratów?

    Co do łazienki, to każda ilość miejsca na magazynowanie "potrzebnych" rzeczy jest cenna, więc może pomyślcie o zamknięciu półek nad i obok wc. Zamknięte, to zawsze większy porządek. Kosz na pranie przewidziany jest obok wanny?

  20. #20

    Domyślnie

    Wykończeniówkę, zaczynamy od łazienek, zamówiona już jest zabudowa kuchni. Na rzełomie roku zabieramy się za wykończenie ścian i sufitów. Potem podłogi. Komin miał być niższy o ok 30cm, bo murarz nie zwrócił uwagi na projekt przy stawianiu i go nie skrocil, a po sklejeniu ceramiki to juz prawie niemożliwe. Troszkę drażni widok, ale ja się przyzwyczaiłem już, też inaczej będzie jak juz elewacja będzie i nie będzie się się tak wyróżniał jak teraz na tle szarego.

    Ta szafka w projekcie łazienki ma ponad 2metry długości pod umywalką, a kosz na bieliznę na pewno się znajdzie w prawym rogu. Stryszek jeszcze do dopracowania i do powiększenia, bo do teraz zrobiłem połowę środkowej części około 30m2.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony