dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Czy z wyników badań które zlinkowałem wynika że profile Drutexu w 2007 roku miały Uf= 1,37 a w 2010 ten parametr spadł do 1,1?

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Test, nie zarzucam Ci kłamstwa. Jedynie bezkrytyczne przytaczanie wątpliwych wyników.
    Pokazałeś swój tok rozumowania, prawnika czystej wody Przykład myślenia prawnika; ważność dokumentu stwierdzającego że Uf drutowego profilu wynosi 1,37 wygasła więc nieuzasadnione jest podważanie twierdzenia że owo Uf tego samego profilu wynosi teraz 1,1. Jako prawnik w tej chwili masz rację, to ja powinienem udowodnić że na przestrzeni czasu te parametry nie uległy zmianie. Jako prawnik miał też rację ktoś inny komu nikt nie mógł dowieść że przypadłość pewnego osobnika to nachlanie się a nie pomroczność jasna.
    Wracamy do tematu;
    1. Ustalono w Zlinie badając profil że Uf wynosi 1,37. Metodą badawczą, dokładniejszą. Odważę się twierdzić że mimo wygaśnięcia ważności potwierdzającego to certyfikatu profile Drutexu nadal charakteryzuje ten współczynnik.
    2. Okno do badań w 2008 oszklono pakietem 4/10/4/10/4 na ramce stalowej, najkorzystniejsze jakie można przyjąć dla tego szkła parametry to Ug=0,8, Psi przy stali to 0,05
    3. Wzór znamy wszyscy, podstawiamy( zakładam, bo tego nie podano, że mamy też 1500x1500) i wynik otrzymujemy 1,08. Gdyby badano konstrukcję mniejszą byłby jeszcze gorszy.Odbiega trochę od przedstawionego 0,99 ale to nic. Podstawiamy do wzoru Uf =1,1(fakt, niedopuszczalne bo jeszcze nie wygasła ważność dokumentu stwierdzającego żeten parametr ma wartość 1,37) i otrzymujemy wynik bardzo zblizony.
    4. w 2010 w ten sam profil wstawiono pakiet o U=0,7, na Swisspacerze tym razem Psi =0,034. Ciągle podtrzymuję moje odważne twierdzenie z pkt.1 o niezmienności Uf pomimo wygaśnięcia certyfikatu.
    5. Znowu wzór, wynik tym razem 0.973. Jakoś nie chce się zgodzić z chwalebnym 0,89.
    6. Do znanego nam wzoru podstawiamy zamiast Uf 1,37 nową wartość Uf 1,1 (tego samego profilu, a co, niemożliwe? niech ktoś to dowiedzie, wszak certyfikat wygasł )
    7. Uzyskaliśmy w końcu upragniony wynik.

    Czas na wnioski;
    1. Tak jak Falandysz nie przekonał mnie kiedyś tak i teraz żonglerka metodami i terminami ważności badań tego samego profilu nie przekona mnie że 1,37 może zmienić się w 1,1.
    2. Producenci tyczek do pomidorów mogą się z Polski zwijać, nikt już nie kupi Alfy, Si82, Bluevolution czy Eforte. Zbójecko drogie w stosunku do Iglo a parametry niemal identyczne. Jeśli nie widać różnicy to po co pzrepłacać? Pociąć drogi chłam i zrobić z niego rzeczone tyczki. W akcie desperacji można poczekać na wygaśnięcie ważności badań określających Uf tych profili, wysłać profile do Zlina i ogłosić triumfalnie nowe Uf równe ......hmm..0,7, a co, nikt nie dowiedzie że to niemożliwe.


    p.s. Jeśli komuś będzie się chciało proszę zweryfikować moje obliczenia, powierzchnia okna 2,25, szkła 1,5876, ramy 0,6624, długość obwodu szyby 5,04.

    Pozdrawiam

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    IVO i to jest właśnie to. To nie branżowe media są od prowadzenia realnej walki konkurencyjnej, od tropienia, ścigania i czego tam jeszcze! Ja podszedłem do informacji od strony formalnej (moje prawo, a reakcja spodziewana). Ty jak prawdziwy rynkowy konkurent. Napisałeś, że wcześniej nie zauważyłeś innych publikacji o wynikach tych badań. No, no. Jeśli to moje pisanie w jakikolwiek sposób przyczynia się do aktywniejszej rynkowej postawy producentów i sprzedawców okien, to... dobrze. Nic mnie tak nie ucieszy jak przeniesienie ciężaru walki konkurencyjnej z mielenia cen, na poziom właściwości produktu, jego parametrów technicznych i jakości świadczonych usług. Taka konkurencja ma sens, przede wszystkim dla nas konsumentów, nabywców okien. Przyznam, że trochę żałuję, iż nasza debata odbywa się na forum, bo firmy jakoś nie przejmują się tym, co tu się pisze. Nie reagują ani na głosy krytyki, ani na pochwały, nie odpowiadają na pytania i nie rozwiewają wątpliwości. Może gdyby ktoś pokusił się o dobrą polemikę, o artykuł, który można by opublikować na naszej stronie, ech... może jeszcze kiedyś tak będzie.

    IVO dziękuję i pozdrawiam
    PRO QUALITY

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    . Nic mnie tak nie ucieszy jak przeniesienie ciężaru walki konkurencyjnej z mielenia cen, na poziom właściwości produktu, jego parametrów technicznych i jakości świadczonych usług. Taka konkurencja ma sens, przede wszystkim dla nas konsumentów, nabywców okien.
    IVO dziękuję i pozdrawiam
    A mnie nic tak nie wkurza jak używanie w walce konkurencyjnej kłamstwa, nawet podpartego czyimś tam podpisem i pieczęcią.
    Można tak jak Drutex, a można i inaczej. Nasz dostawca ma certyfikat na okno ze szkłem 4/16/4/16/4 stwierdzający Ug tego zespolenia na 0,5. Ponieważ jednak przy odpowiedniej metodologii można dowieść że to zespolenie ma ten parametr wyższy zmienił je na 4/18/4/18/4. Żeby uniknąć jakichkolwiek niejasności.
    Nie idzie drogą Druta certyfikując jak największą konstrukcję, z ciekawości więc podstawiłem jego dane do dyskutowanej tu 1500x1500 i wyszło 0,709.
    Nie podejrzewam jednak żeby roztrąbił to zaraz wszem i wobec.

    I nadal czekam na wyjaśnienie przez kogokolwiek jak to możliwe że złożenie profili jest w stanie na przestrzeni czasu zmienić swoje U o 0,27. Według mnie nie jest to możliwe, aczkolwiek jeśli ktoś mi udowodni coś przeciwnego jestem w stanie w ramach pokuty wyrzec się na jakiś miesiąc zażywania płynnych halucynogenów

    Pozdrawiam

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Nasz dostawca ma certyfikat na okno[...] Nie podejrzewam jednak żeby roztrąbił to zaraz wszem i wobec.
    Nie wiem, kto jest Twoim "dostawcą", ale być może właśnie brak z jego strony "trąbienia" o konkretach jest przyczyną zjawisk, które Ciebie tak irytują. Mnie to specjalnie nie dziwi, szczególnie jak patrzę i widzę, że najpoważniejsze firmy systemowe wynajmują do trąbienia o sobie agencje PR, które o okiennej nucie pojęcia nie mają. Potem w e-mailach czytam takie PR -owe kwiaty, że gdybym miał każdemu wytknąć, od każdego żądać wyjaśnień, to atramentu w sklepach by zabrakło. A z prasowych reklam dowiaduję się z kolei, że poprawiony ideał sprzedawany jest przez handlowców z takim rabatem, że księgowi mają o to do nich pretensje. Znaczy, że co? W normalnej cenie się nie sprzeda? Promocja nie uzgodniona z pionem finansowym? Cóż za niespójna polityka inwestycyjno-handlowa. A może właśnie o to na rynku okiennym idzie, żeby jakiekolwiek ideały stawały się coraz tańsze?

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony