dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie MS czy Oknoplast

    Witam
    Mam na oku 3 rodzaje okien. MS TytanoweTermo, Oknoplast PlatiniumEvolution, Oknoplast Thermic 90. Co bardziej polecacie? Czy wzmocnienie termiczne MS jest sztywniejsze od stalowego?
    A może jeszcze coś innego możecie polecić?

  2. #2

    Domyślnie

    to sprawdź jeszcze Oknoplus , tam masz wzmocnienie stalowe termiczne...

  3. #3

    Domyślnie

    W Pomorskiem nie ma przedstawiciela Oknoplus, więc odpada.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Widzę jakiś zmasowany atak marketingowy firmy Oknoplus na forum, poniżej to "ekstra docieplenie stali" , z pewnością kawałek styropianu wewnątrz kształtownika stalowego poprawi izolacyjność
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknoplus_rama.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	26083   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknoplus_skrzydlo.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	26084  

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Jeśli tak ma wyglądać stalowe wzmocnienie termiczne, to ja się poddaję
    Może zamiast ciąć styropian da się tam wpechać niesprzedany towar ze sklepu z używaną odzieżą?

  6. #6

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was może odpowiedzieć na mojego pierwszego post'a? Oknoplus-owi dziękuję

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmax Zobacz post
    Widzę jakiś zmasowany atak marketingowy firmy Oknoplus na forum, poniżej to "ekstra docieplenie stali" , z pewnością kawałek styropianu wewnątrz kształtownika stalowego poprawi izolacyjność
    Skąd pochodzą te zdjęcia? Na stronie oknoplusa wypełnienie jest znacznie lepiej wykonane co nie zmienia faktu, że g...o daje.

    Natomiast ostatnio Oknoplus zaproponował coś innego:

    Ale zastosowanie niesystemowego wzmocnienia nie dopasowanego kształtem do komory w profilu jest wg mnie "niebezpieczną zabawą".

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchosmacias Zobacz post
    A czy ktoś z Was może odpowiedzieć na mojego pierwszego post'a? Oknoplus-owi dziękuję
    A co jest dla ciebie najbardziej istotne w oknie?
    Czy wzmocnienie termiczne MS jest sztywniejsze od stalowego?
    Wg producenta wzmocnienie termoizolacyjne jest odpowiednikiem stali systemowej o grubości 1,5mm. Produkt jest na rynku już ponad 5 lat (na forum ktoś z MS pisał dokładnie od kiedy) i jakoś prawdziwych złych opinii od klientów nie czytałem.
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 08-10-2010 o 17:36

  9. #9

    Domyślnie

    Chcę żeby było bardzo ciepłe, ale i też solidne. Moje pytanie jest czy wkładka termiczna w oknach MS spełnia swoją funkcję i czy jest dostatecznie sztywna dla okien z pakietem 3 szybowym?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchosmacias Zobacz post
    Chcę żeby było bardzo ciepłe, ale i też solidne. Moje pytanie jest czy wkładka termiczna w oknach MS spełnia swoją funkcję i czy jest dostatecznie sztywna dla okien z pakietem 3 szybowym?
    Firma tej wielkości co MS produkuje rocznie dziesiątki (setki?) tysięcy okien. Skoro produkują to wzmocnienie >5 lat i nie zbankrutowali na obsłudze reklamacji to chyba sprawa jest jasna?

  11. #11

    Domyślnie

    dzięki za wyjaśnienie

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    ... Na stronie oknoplusa wypełnienie jest znacznie lepiej wykonane co nie zmienia faktu, że g...o daje.
    W McDonald's też burgery wyglądają super na zdjęciach, marketing to ogromna machina i nikt o zdrowym rozsądku nie da na stronie internetowej zdjęcia przekroju tak wykonanego bo to jak strzał w kolano.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmax Zobacz post
    Widzę jakiś zmasowany atak marketingowy firmy Oknoplus na forum, poniżej to "ekstra docieplenie stali" , z pewnością kawałek styropianu wewnątrz kształtownika stalowego poprawi izolacyjność
    Heh wszystko pięknie ładnie tyle, że ... to nie są zdjęcia produktu Oknoplus , co prawda profil ten sam ale wzmocnienie i wypełnienie styropianowe już ktoś próbował nieudolnie podrobić... Powyżej są oryginalne fotki , nawet laik zauważy różnicę. Co do tego czy zwykły styropian w futrynie coś daje czy nie nie ma sensu sie spierać z tego co wiem to producent daje to gratis więc nawet jeśli tylko poprawi to współczynnik tłumienia dzwięku to chyba warto. Co do skrzydła to już sprawa inaczej wygląda bo tam jest zbrojenie otwarte więc wypełnienie skrzydła styropianem w takim przypadku poprawia parametry termiczne między innymi poprzez zastrzymanie zjawiska konwekcji powietrza, które się tam znajduje. A zjawisko to występuje już od 2-3cm szerokości komory (między innymi dlatego ramki dystansowe pomiedzy szybami nie sa szersze niż 16-20mm). Co do wzmocnienia termicznego to nie ma tu co dyskutować , jest świadectwo badań na to które mówi jasno : Uf okna referencyjnego = 1,0 , psi = 0,028 więc lipy nie ma , konkurować parametrami mogą z tym produktem tylko wzasadzie grube, kanciaste klocki o szer ramy 90 mm. Z tym, że tu mamy sprawdzone parametry mechaniczne i szeroką gamę kolorów a w 'klockach" już nie koniecznie. Co do marketingu to wiadomo , Oknoplus jak każda firma ma pewnie taki dział i widać, że ostatnio dość mocno się pokazuje ale do Oknoplsatu im jeszcze daleko pod tym względem.
    Ostatnio edytowane przez lolek30 ; 09-10-2010 o 09:19

  14. #14

    Domyślnie

    A brałeś wycenę swoich okien w tych firmach. Jak wygląda to cenowo? Chyba Oknoplast jest dosyć drogi.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    looseblus

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wwy
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Moim zdaniem jeżeli zależy ci na energooszczędności to THERMIC 90 Oknoplastu. Bardzo podoba mi się też to Platinium ale tylko w kolorze obustronnym bo białe średnio. Co do tych wkładów termicznych wydaje mi się to marketingową ściemą. Okno to nie wszystko montaż też jest bardzo ważny przy wyborze produktu energooszczędnego więc radzę zapytać jak robią to poszczególne firmy i zadecydować.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchosmacias Zobacz post
    Witam
    Mam na oku 3 rodzaje okien. MS TytanoweTermo, Oknoplast PlatiniumEvolution, Oknoplast Thermic 90. Co bardziej polecacie?
    Polecacie pod jakim względem? Ceny, estetyki, izolacyjności ceplnej, wygody w użytkowaniu... ? Jaką wartość może mieć nasze polecenie dla ciebie? Chyba ne sądzisz, że znajdziesz tu kogoś, kto użytkuje te trzy okna jednoczesnie? A jeśli pytasz producentów lub sprzedawców, to nie sądzisz chyba, że nie mają swoich "sympatii"? Takie polecanie to ścieżka donikąd...
    Sięgnj do sierpniowego Muratora - tam jest wytłumaczone czym się kierować przy wyborze okna. Weź kartę wyrobu każdego z interesujących cię okien - porównaj parametry techniczne, a potem nałóż na to ceny - i spokojnie sam dokonaj wyboru. W końcu to twoje pieniądze..

    Czy wzmocnienie termiczne MS jest sztywniejsze od stalowego?
    A po co ci to wiedzieć ? Jako przyszłego użytkownika powinna cię interesować sztywność okna, a nie wzmocnienia. A tą informację znajdziesz na karcie wyrobu dołączonej do każdego (markowego) okna.

  17. #17

    Domyślnie

    blokno a to markowe okno w nawiasie to nie nawiazanie do jezierskiego:>??
    platinium ładnie moze wyglada ale okno niedopracowane ,niby mówia ze poprawili ideał ale nie oszukujmy sie ideału po 2-3 latach nie trzeba zmieniac
    MS a oknoplast?
    bierz oknoplast ale nie platinium idz do salonu porównaj skrzydła platinium i thermic 90 i sam zobaczysz róznice
    nie ma jezierskiego tez na pomorzu wiec wez oknoplast

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    blokno a to markowe okno w nawiasie to nie nawiazanie do jezierskiego:>??
    platinium ładnie moze wyglada ale okno niedopracowane ,niby mówia ze poprawili ideał ale nie oszukujmy sie ideału po 2-3 latach nie trzeba zmieniac
    MS a oknoplast?
    bierz oknoplast ale nie platinium idz do salonu porównaj skrzydła platinium i thermic 90 i sam zobaczysz róznice
    nie ma jezierskiego tez na pomorzu wiec wez oknoplast
    Podobno od niedawna jesteś posiadaczem okien Jezierskiego. Na jakiej więc podstawie oceniasz wyroby Oknoplastu i MS? Jesteś "z branży"? Masz szeroką wiedzę o oknach? Czy piszesz po prostu "jak się tobie wydaje"?

  19. #19

    Domyślnie

    okna jezierskiego od niedawna .
    a z oknami oknoplastu 5 lat miałem doczynienia
    pozatym w innych tematach jeest napisane ze nowe platinium nie jest szałem wiec chyba moge tak powiedziec?czy nie?
    a M&S w moim regionie ma dramatycznych montazystów i dlatego bede na nie tej firmy i chyba tez mam takie prawo?czy nie?
    a co ty bys inaczej doradził ?

  20. #20

    Domyślnie

    Ja wziąłbym w ciemno okna Jezierskiego,ale niestety nie można schować rolet pod tynk przy szerokich oknach. W Oknoplaście zgodzili się to zrobić z gwarancją. Gdyby Jezierski mógł mi zrobić rolety nadstawne przy przesuwce 3 m napewno wziąłbym Jezierskiego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony