dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 353 z 353
  1. #341
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post

    @andriuss
    Czyżbyś radził zostać rolnikiem małorolnym, czy mi się wydawało? Nieprzemysłowe jajka mam od teścia, warzywka żona uprawia - ale to bardziej hobby niż filozofia życiowa.

    Odnośnie samowystarczalnego życia na wsi, polecam wątek "Ucieczka na wieś - fakty i mity" http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=1643

    Co do zgazowarki, fajna sprawa ale nie taka prosta jak by się chciało
    http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/f...azem-t181.html
    Urodzony i wychowany na podwórkach Warszawy kilka lat misternie przygotowywałem biogazownię 200 kW. Zrobiłem nawet podyplomowe rolnictwo na SGGW. Wszystko poszło w pi... wraz z Pawlakiem i jego wersją ustawy o OZE. Plan na życie był prosty - żegnajcie korporacje i korpoludki, mam pewny biznes, który polega głównie na doglądaniu generatora. Obok mam dom, a w nim wszystko czego do szczęścia potrzeba, w tym basen, stół bilardowy i worek bokserski, a obok pas startowy dla motolotni i porządny warsztat. W takim układzie odniesienia własne warzywka, chleb, masło, sery, wódka, nawet biodiesel, itd. to czysta przyjemność i miłe urozmaicenie. No ale, poszło w ch..., trzeba znaleźć nowego króliczka.

    Nie pamiętam niestety czy to było na elektrodzie i jakie są słowa kluczowe, ale było 100+ stron gościa, który instalację holzgazową zrobił własnymi ręcami i był zadowolony z efektów. Na pewno nie on jeden. Kwestia motywacji.

  2. #342
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post

    Z resztą - taki mamy wątek, do pogadania, pozastanawiania się. Dzięki niemu jeden się lepiej przygotuje na powódź, inny na śnieżyce, trzeci na brak prądu trwający 2 tygodnie a czwarty lepiej obmyśli domek letniskowy na zadupiu bez podłączonych mediów.

    A i tak większość ma to w głębokim poważaniu ładuje oszczędbności życia + bierze kredyt na 30 lat i buduje sobie taki przykładowy
    wymarzony domek nad Odrą i czeka spokojnie aż się wydaży

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    A i tak większość ma to w głębokim poważaniu ładuje oszczędbności życia + bierze kredyt na 30 lat i buduje sobie taki przykładowy
    wymarzony domek nad Odrą i czeka spokojnie aż się wydaży
    WOW!!! Z takim żywiołem za płotem ja pierdziuuu....
    Tu jest jeszcze mocniej:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5231997

  4. #344
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    WOW!!! Z takim żywiołem za płotem ja pierdziuuu....
    Tu jest jeszcze mocniej:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5231997
    Się właściciel zabezpieczył na wypadek W ma:
    1. Wody pod dostatkiem (więcej niż mu potrzeba)
    2. Co roku dostawa świeżego lodu na działkę
    3. Ryby można łowić z piętra po roztopach.

    Do tego jeszcze gromnica i jakiś mały agregacik by odebrać radio z Torunia. Chociaż w sumie w TESCO widziałem radio nakręcane więc można jeszcze taniej.

  5. #345

    Domyślnie

    Radio spokojnie może działać bez baterii. Co prawda może sygnał z ukaefów może być przysłaby, ale jak byłem dzieciak to zbudowałem z kilku drucików, diody, słuchaweczki i kondensatorka radyjko i grało samo bez baterii można było lata z radiem posłuchać na długich falach. Hi fi to nie było ale dawało radę całkiem nieźle.

  6. #346

    Domyślnie

    Wspominaliśmy o ogniwach NiFe. Jest jakaś nadzieja na ulepszenie tej technologii
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...ndensator.html

  7. #347
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Na razie udaje się wyprodukować kilkunasto centymetrowe placki grafenu - więc to przesada co napisali
    Szkoda, że amerykanie - zabronili produkcji KONARKI . Folie produkujące prąd - rozkładane wszędzie...

  8. #348

  9. #349
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Pojawił się w Stanach gaz głupkowy i nawet grafen stracił dotacje.

  10. #350
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Tydzień, po bankructwie miałem wyznaczone spotkanie z Irma Melo i odpowiedzialną za Europę wschodnią ... został tyko telefon
    00 49 911 /217835
    i mail :
    [email protected]

  11. #351
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Tydzień, po bankructwie miałem wyznaczone spotkanie z Irma Melo i odpowiedzialną za Europę wschodnią ... został tyko telefon
    00 49 911 /217835
    i mail :
    [email protected]

  12. #352
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    samowystarczalni

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-811
    Posty
    1

    Domyślnie dom pasywny

    Cytat Napisał ba***l Zobacz post
    Czy ktoś z obecnych próbował już budowy domu autonomicznego. Chodzi mi taka myśl po głowie- prąd, ścieki, wszystko drożeje.
    Myślałem żeby uniezależnić się chociaż częściowo od tego kiedy będę budował dom. Ale po kolei -mam trochę ziemi pod budowę graniczącej ze sporą rzeką- średni przepływ do 20m3/s -wykorzystał bym więc ją do produkcji prądu i częściowego dogrzewania wody. Korzystał bym z gminnego wodociągu, zainstalował bym gruntową oczyszczalnię ścieków. Do ogrzewania domu użył bym kominka z DGP bez wymuszonego obiegu do ogrzewania wody wykorzystał bym wężownicę nawiniętą na rurę odprowadzającą spaliny- w lecie kolektor słoneczny położony na zewnątrz poniżej poziomu zbiornika tak żeby wykorzystać grawitację a nie pompy obiegowe. co o tym myślicie -jest to realne?
    Ja zbudowałem płacę 0zł na miesiąc a koszt budowy mieszkania w bloku dla potwierdzenia https://www.youtube.com/watch?v=MhW11N8woDw

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał samowystarczalni Zobacz post
    Ja zbudowałem płacę 0zł na miesiąc a koszt budowy mieszkania w bloku dla potwierdzenia https://www.youtube.com/watch?v=MhW11N8woDw
    Pewnie ze jesteśmy ciekawi. Takie domy to jednak rzadkość. Jeśli moglbys cos wiecej, powierzchnia, technologia, zapotrzebowanie, co tymi rencami a co ekipy. Chociaż jak znam życie to wszystko tymi rencami. Pomyliłem się?

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony