dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 301
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    2MMACIEJ

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Czosnów
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    2

    Domyślnie projekt WILLA NA BOROWEJ pracownia MGPROJEKT

    Witam

    Czy ktoś wybrał projekt Willa na borowej MGProjekt. Podoba mi się ten dom, chcę taki wybudować i może ktoś buduje taki dom w okolicach Warszawy?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    molka

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, mnie też się projekt podoba jednakże mam zastrzeżenia do wąskiego poziomego okna w jednej z sypialni na piętrze. Gdyby była możliwość zmiany na pełnowymiarowe okno, to pewnie bym się zdecydowała na ten projekt.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Smile Ja już wybudowałem!

    Witam,

    Właśnie kończymy budowę domu na Borowej! W dosłownym tego słowa znaczeniu. Stąd pochodzi nazwa tego projektu. Chętnie podzielę się doświadczeniami. Cieszę się, że projekt się podoba. O które okno chodzi?
    J.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy mógłbym prosić o jakieś zdjęcia z budowy? Jakie były koszty budowy na poszczególnych etapach i jakich materiałów używałeś? Pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Roger1111

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Józefów
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Buduję w Józefowie k/Otwocka dom "Willa na Borowej".
    Kilka rzeczy w nim zmieniliśmy podczas adaptacji.
    W tej chwili mam surowy stan, obecnie jest kryty.
    W razie pytań, chętnie odpowiem/wymienię doświadczenia.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Roger1111

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Józefów
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Zainteresowanym mogę podesłać zdjęcia z poszczególnych etapów.

  7. #7

    Domyślnie

    Witamy ,
    bardzo nam się spodobał ten projekt i już mamy go w domu .
    Teraz trwa burza mózgów nt. adaptacji, zmian itd.
    Liczymy na wszelkie sugestie, uwagi, informacje, zdjęcia. Prosimy na maila.

    Z góry dziękujemy!

    Pozdrawiamy
    kjb

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gremcia

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    My też postanowiliśmy budować ten dom, ale póki co nikt z wypowiadających się w temacie nie przesłał mi żadnej wiadomości. W każdym razie - czekam dalej
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gremcia Zobacz post
    My też postanowiliśmy budować ten dom, ale póki co nikt z wypowiadających się w temacie nie przesłał mi żadnej wiadomości. W każdym razie - czekam dalej
    Pozdrawiam
    Witaj Gremcia,
    my też nadal czekamy niestety bez odzewu....
    A na jakim etapie Wy jesteście?
    Pozdrawiamy

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gremcia

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Póki co nie mamy nawet jeszcze działki, ale to tylko kwestia czasu Na ten dom jesteśmy zdecydowani w 100%, jest przepiekny. Na wszelkie wiadomości z niecierpliwością czekam, bo wiadomo, jak już człowiek się na coś zapali, to chce wiedzieć odrazu jak najwięcej
    Pozdrawiam

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Fani Willi na Borowej

    Hej,

    czy mógłbym prosić o zdjęcia z budowy?
    Swoją drogą chyba wsiądę jutro w autko i podjadę do Pabianic (mam rzut berem od siebie) na Borową i poszukam tego domku na żywo. Rozkład odpowiada mi idealnie, jedynie koszt budowy podawany przez pracownię trochę mnie przeraża...

  12. #12

    Domyślnie

    Witaj elcukro,
    w temacie zdjęć oraz kosztów - nie mamy, bo jesteśmy dopiero na etapie....adaptacji projektu.Wprowadzamy kilka zmian.
    Ale ale..... dobry pomysł z tą wycieczką do Pabianic (!) szczególnie, że masz blisko
    Jedz i zrób zdjęcia a potem podziel się z nami - fanami a może spotkasz jarkaborowa, dla którego ten projekt powstał? Jeśli będziesz miał okazję, to pozdrów go od nas i przekaż, że jest trochę osób na FM zainteresowanych tym projektem i byłoby super gdyby zechciał podzielić się z nami zdjęciami i doświadczeniem

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał KJB Zobacz post
    Witaj elcukro,
    w temacie zdjęć oraz kosztów - nie mamy, bo jesteśmy dopiero na etapie....adaptacji projektu.Wprowadzamy kilka zmian.
    Ale ale..... dobry pomysł z tą wycieczką do Pabianic (!) szczególnie, że masz blisko
    Jedz i zrób zdjęcia a potem podziel się z nami - fanami a może spotkasz jarkaborowa, dla którego ten projekt powstał? Jeśli będziesz miał okazję, to pozdrów go od nas i przekaż, że jest trochę osób na FM zainteresowanych tym projektem i byłoby super gdyby zechciał podzielić się z nami zdjęciami i doświadczeniem
    Hej, to podziel się zmianami! Mi brakuje np. pralni, a sauna z kolei średnio jest mi potrzebna.
    Jak siebie znam to pewnie pojadę dzisiaj lub jutro (chociaż dzisiaj walentynki - może być problem ))

    Jeśli będzie zgoda właściciela to wrzucę parę fotek, a na pewno opiszę jak się dom prezentuje z zewnątrz.

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    hej,
    ten projekt najlepiej spełnia nasze oczekiwania z tysięcy dostępnych projektów i nie jest na szczęście dwuspadowy i nie ma skosów (których nie lubimy), choć robimy zmiany tak aby był dla nas jak najbardziej dostosowany, przy czym okazuje się, że nie można mieć wszystkiego )
    m.in.
    - odwracamy bryłę domu o 90 s.
    - wjazd do dwustanowiskowego garażu (dwie bramy a nie jedna) będzie na tej ścianie obok ściany z wejściem do domu, będzie on powiększony względem tego w projekcie, ale przez to uzyskamy dodatkową przestrzeń
    - zamieniamy miejscami kuchnię z gabinetem a tak powstałą kuchnię wydłużamy kosztem sauny (którą przenosimy w inne miejsce);
    - tu gdzie sauna, będzie również spiżarnia,
    - patrząc od strony "nowej"kuchni- za spiżarnią będzie kotłownia właśnie z pralnią i suszarnią, a na końcu toaleta; natomiast sauna z prysznicem będzie już w pozyskanej powierzchni garażu
    - zmieniamy trochę rozmiary okien, tam gdzie naszym zdaniem są za małe albo za duże (np. w łazienkach naszym zdaniem okna są za małe)
    - robimy schody ze spocznikiem (w projekcie są zabiegowe - moim zdaniem mało wygodne)
    - obok mniejszej łazienki na górze robimy małą garderobę/schowek...
    - i jeszcze kilka mniejszych zmian
    Jak już wszystkie zmiany będą naniesione to się podzielę, o ile wcześniej nie wybierzesz innego projektu ). Jak widzisz żaden problem zrobić pralnię, czy przenieść saunę To są ściany działowe, więc możesz sobie poprzestawiać na etapie adaptacji projektu

    Czekamy na relację z wycieczki ) i liczę cicho na to, że jarekborowa również sam nam opisze swój dom, a może nawet pokaże kilka zdjęć
    Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gremcia

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał elcukro Zobacz post
    Hej,

    czy mógłbym prosić o zdjęcia z budowy?
    Swoją drogą chyba wsiądę jutro w autko i podjadę do Pabianic (mam rzut berem od siebie) na Borową i poszukam tego domku na żywo. Rozkład odpowiada mi idealnie, jedynie koszt budowy podawany przez pracownię trochę mnie przeraża...
    Witamy
    Udało się dojechać do Pabianic i znaleźć Borową?? W każdym razie prosimy ładnie o wszelkie informacje, o ile się takie pojawią.
    Pozdrawiamy

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gremcia Zobacz post
    Witamy
    Udało się dojechać do Pabianic i znaleźć Borową?? W każdym razie prosimy ładnie o wszelkie informacje, o ile się takie pojawią.
    Pozdrawiamy
    Witam,

    byłem (nawet ciasto ze sobą wziąłem ), no ale Pana domu nie było, była tylko Pani. Poprosiła o zostawienie namiarów w skrytce, więc zostawiłem i mam nadzieję że będzie kontakt i możliwość spotkania.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Talking

    Witam, Dawno tu nie zaglądałem. a wątek jak widze się rozrasta. Cieszę się , że dom ma tylu sympatyków. Przesyłam zdjęcie chociaż chciałem poczekać na zagospodarowanie terenu... Z tym ciastem to prawda?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110213206..jpg
Wyświetleń:	2154
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	44422  

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekborowa Zobacz post
    Witam, Dawno tu nie zaglądałem. a wątek jak widze się rozrasta. Cieszę się , że dom ma tylu sympatyków. Przesyłam zdjęcie chociaż chciałem poczekać na zagospodarowanie terenu... Z tym ciastem to prawda?
    Szczera zjedlismy ale chetnie jeszcze raz przywioze Kontakt zostawilem w skrytce, no i jest forum. Musze przekonac źonkę ze daszek nad tarasem nie będzie zaslaniał słoneczka

  19. #19

    Domyślnie

    Witaj Jarekborowa! :)
    jak miło Cię "widzieć", no i Twój dom :)
    Cieszymy się, że zajrzałeś na FM, bo może wreszcie ten wątek ożyje, bo póki co - w porównaniu z wątkami dotyczącymi innych projektów - jest dość ubogi ;) a faktycznie, grono miłośników tego domu się powiększa. Zresztą ten wątek to jedyne miejsce w necie (oprócz stron oferujących sprzedaż projektu) gdzie w ogóle cokolwiek na temat tego domu i jego realizacji można przeczytać :) z wiadomych względów jesteś pierwszy, który ten dom wybudował, więc wszyscy jesteśmy żądni wszelkich informacji nt. temat :))
    Nieraz pisałam osobom zainteresowanym, że napewno rozkoszujesz się swoim pięknym domem i pewnie już tu nie zajrzysz, bo i po co :) całe szczęście, że pojawił się elcukro, który ma chyba z nas najbliżej do Ciebie i podjął się zadania :) ... bo już planowaliśmy wyjazd celem dokonania chociaż oględzin z daleka, choć mamy 250 km....:)) ...i jeśli będzie to możliwe, to z przyjemnością odbędziemy tę podróż. Ciasto też przywieziemy ;) a co! :)

    Zdjęcie Twojego domu potwierdziło nasz wybór :) dom jest piękny :) mamy już od grudnia projekt u siebie w domu, wprowadzamy kilka zmian i w zasadzie finalizujemy papierologię niezbędną do otrzymania pozwolenia na budowę. Chętnie porozmawialibyśmy z Tobą jeśli można nt. tego projektu, zmian, które planujemy, bo widzę, że i Ty wprowadziłeś kilka zmian :) no i wreszcie widzę jak będzie ewentualnie wyglądał antracytowy komin, bo dokładnie taki sam od samego początku planuję, rzecz jasna dlatego, że oczywiście dach również będzie antracytowy :) Projekt znam już na wylot ;))
    Czy mógłbyś pokazać więcej zdjęć lub przesłać na priv? Będziemy bardzo wdzięczni.
    Jak sprawdza się okno w pokoju nad garażem (w/g projektu 210x80 hp=150)? u nas będzie 160x80, bo robimy garderobę, ale i tak martwi mnie ta wysokość aż 150...niestety ze względu na konstrukcję daszka nad garażem nic się z tym nie da zrobić. U nas ten pokój wypadnie od zachodu.
    Przyłączam się również do uwagi elcukro nt. daszka i słoneczka - u nas taras wypadnie od strony wschodnio - południowej a wykusz jadalniany od południa. Napisz proszę jak sytuacja wygląda w praktyce.
    Mamy oczywiście więcej pytań odnośnie projektu, choć pewnie nie my jedni ;) ale w tej chwili więcej nie zadam, żebyś znowu nie zniknął ;)))

    Pozdrawiamy i czekamy na Twoją odpowiedz. A może zdecydujesz się założyć dziennik na FM? Myślę, że wielu osobom by pomógł.

    p.s. ...... piękny dom... ach! ....

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gremcia

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ahhh jaki piękny dom!
    Dokładnie taki jaki sobie wyobrażamy
    W miarę możliwości prosimy o wstawienie większej ilości zdjęć, najlepiej tu, na forum, żeby przyszli "Borowcy" mieli co podpatrywać.
    Pozdrawiamy serdecznie i gratulujemy !

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony