dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 301
  1. #21

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    My już zakupiliśmy działkę i ten cudny projekt domku i jesteśmy na etapie drobnych zmian kosmetycznych projektu. Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami domu to BARDZO BARDZO proszę o przesłanie.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mona347

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roger1111 Zobacz post
    Witam,

    Buduję w Józefowie k/Otwocka dom "Willa na Borowej".
    Kilka rzeczy w nim zmieniliśmy podczas adaptacji.
    W tej chwili mam surowy stan, obecnie jest kryty.
    W razie pytań, chętnie odpowiem/wymienię doświadczenia.
    Witam, my również jesteśmy zainteresowani kupnem projektu willa na borowej, strasznie nam się podoba jednak chcielibysmy zobaczyć wiecej zdjęć. proszę zamieść jakieś fotki swojego domu Jeżeli byłaby taka możliwość zobaczenia Twojego domu na żywo to my bardzo chętnie, tym bardziej że mamy blisko, jesteśmy z Otwocka
    Pozdrowienia.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam miłośników Willi.
    Przepraszam, że nie jestem zbyt częstym gościem, na tej stronie ale to niestety brak czasu. A TP nie podłączyła mi do dzisiaj Internetu mimo, iż na posesji jest słup z linią telefoniczną!!!
    Ale wracając do tematu. Willa na Borowej to nasz drugi dom a ponieważ mieliśmy dość sprecyzowane oczekiwania co do projektu, dlatego też zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny . Wiedzieliśmy czego nie chcemy mieć a co chcemy mieć na pewno. Jedną z takich rzeczy był zadaszony taras (teraz dodatkowo z kominkiem, który wydłuży okres korzystania z tarasu). Bardzo lubimy na nim przebywać niezależnie od pogody. Przedłużony daszek to zamierzony efekt architektoniczny ,ale też ochrona przed nadmierną ekspozycją słońca latem. W okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny nie ogranicza on w żaden sposób dopływu słońca do domu. Dom mamy zorientowany tak jak KJB czyli wjazd do garażu od strony zachodniej.
    Jeśli chodzi o wysokość okna nad garażem, to mimo iż wymuszona, powoduje większe możliwości zagospodarowania pokoju. Z kolei jego brak prowadziłby do zbytniego zaciemnienia pokoju. KJB mogę Ci przesłać zdjęcia na priv.
    Przesyłam kilka kolejnych zdjęć elewacji.
    Pozdrawiam wszystkich
    jarek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110213203..jpg
Wyświetleń:	1550
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	45624   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110213207..jpg
Wyświetleń:	1440
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	45625  

  4. #24

    Domyślnie

    Witaj Jarku,
    bardzo dziękujemy za odpowiedz. Będziemy również wdzięczni za przesłanie zdjęć na priv.
    Serdecznie pozdrawiamy!

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gremcia

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja też bardzo proszę o zdjęcia

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szymon Koszi

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    WARSZAWA
    Kod pocztowy
    03-044
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,


    my zamierzamy się budować na białołęc jetesmy w trakci załatwiania mediów. Strasznie podoba Nam się projekt willa na borowej, ale od zanjomych dostaliśmy namiar na architekta który stara się namówić na projekt indywidualny. Argumntuje to że taki projekt zwroci się w trakcie budowy i twierdzi ze w tym projekcie jest mnóstwo błędów tkich jak: komin wychodzi w złym miejscu , to że jest na zewnętrznej stronie budynku a nie w srodku, przez co traci się dużo ciepła... Zastanawiamy się z żoną ile w tym prawdy, będzie to nasz pierwszy dom więc jestemy laikami. Projekt indywidualny u architekta to koszt 24 tyś zł, za dom rozmiarami identycznymi jak willa na borowej. Dlatego chcieliśmy się was poradzić jak Wy to widzicie. Koszt gotowego porjektu jest duzo mniejszy , nie wiemy także jaki jest orientacyjny koszt przerobienia gotowego projektu. Jeżeli jest taka możliwość to byli byśmy także bardzo wdzięczni jeżeli ktoś podełał by nam na priva więcej zdjęć, i koszty jakie będziemy musieli ponieść na poszczegołnych etapach budowy. Stan surowy otwarty, zamkniety koszt ekipy jakie sa w stanie wybudować cos takiego przy obcnych cenach rynkowych. Będziemy wdzięczni za każde spostrzeżenie.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
    Pozdrawiam Szymon

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymon Koszi Zobacz post
    Witam,


    my zamierzamy się budować na białołęc jetesmy w trakci załatwiania mediów. Strasznie podoba Nam się projekt willa na borowej, ale od zanjomych dostaliśmy namiar na architekta który stara się namówić na projekt indywidualny. Argumntuje to że taki projekt zwroci się w trakcie budowy i twierdzi ze w tym projekcie jest mnóstwo błędów tkich jak: komin wychodzi w złym miejscu , to że jest na zewnętrznej stronie budynku a nie w srodku, przez co traci się dużo ciepła... Zastanawiamy się z żoną ile w tym prawdy, będzie to nasz pierwszy dom więc jestemy laikami. Projekt indywidualny u architekta to koszt 24 tyś zł, za dom rozmiarami identycznymi jak willa na borowej. Dlatego chcieliśmy się was poradzić jak Wy to widzicie. Koszt gotowego porjektu jest duzo mniejszy , nie wiemy także jaki jest orientacyjny koszt przerobienia gotowego projektu. Jeżeli jest taka możliwość to byli byśmy także bardzo wdzięczni jeżeli ktoś podełał by nam na priva więcej zdjęć, i koszty jakie będziemy musieli ponieść na poszczegołnych etapach budowy. Stan surowy otwarty, zamkniety koszt ekipy jakie sa w stanie wybudować cos takiego przy obcnych cenach rynkowych. Będziemy wdzięczni za każde spostrzeżenie.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
    Pozdrawiam Szymon
    Witam Szymonie,
    Projekt "Willa nna Borowej" jest projektem indywidualnym realizowanym na nasze zlecenie przez pracownie MGProjekt, a teraz dystrybuowany jako projekt gotowy. Odpowiedź na pytanie czy adoptować projekt gotowy pod swoje potrzeby czy zleceć nowy ,zależy od tego na ile dany projekt odpowiada naszym oczekiwaniom i ile zmian chcielibyście w nim zrobić. Jeśli projekt wam odpowiada a zmiany w projekcie są niewielkie i dotyczą ścian działowych czy nawet wielkości i położenia okien to ma sens adaptacja, Jeśli jednak zmiany są istotne to wtedy polecałbym projekt indywidualny. Adaptacja to koszt ok 2 do 3 tys. w zależności od miejsca i stopnia zmian. Jeśli chodzi o błędy w projekcie. Ja ten dom wybudowałem w oparciu właśnie o ten projekt (jak widać na zdjęciu). Mimo, iż był to projekt na nasze zamówienie to i tak dokonaliśmy w nim kilku zmian w trakcie budowy co jest rzeczą normalną i na to każdy musi być gotowy. Nie ma na świecie architekta, który by wszystko przewidział i nie ma projektu, którego nie można poprawić!!! To zdanie dotyczy również Pan architekta z którym rozmawialiście. Ciekawe jakie to inne błędy zauważył, bo jeśli chodzi o komin to jest to akurat bzdura. Komin zewnętrzny to komin wspólny dla dwóch kominków, zewnętrznego i wewnętrznego. Więc po pierwsze trudno tu mówić o stratach ciepła. Kominek w tym przypadku służy głownie jako ozdoba a nie podstawowe źródło ciepła. Tak na marginesie postawienie go w tym miejscu pozwoliło na jego wspaniałą ekspozycje, można cieszyć się widokiem ognia praktycznie z każdego miejsca w salonie, jadalni czy kuchni!! Postaram się zamieścić zdjęcie. Bardzo często w projektach widać jak kominek umiejscowiony jest w środku domu ale tyłem do siedzących na sofie czy przy stole co zaprzecza jego roli. Podobnie jest z miejscem na telewizor. W wielu projektach ten element jest pomijany i prezentowany jak 14" monitor CRT na tle okna lub umiejscawia się go na ścianach wewnętrznych skazując siedących przed nim na oglądanie ściany! tyłem do ogrodu!!! W willni na borowej siedząc na sofie widzimy telewizor (lub obraz z projektora 100"), kominek jak również ogród z trzech dużych okien!! To są elementy na które może nie zwraca się uwagi wybierając projekt ale w praktyce dają naprawdę wiele zadowolenia z życia.

    Pozdrawiam
    Jarek

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szymon Koszi

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    WARSZAWA
    Kod pocztowy
    03-044
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Jarku,
    dziękuje bardzo za twoje spostrzeżenia, projekt pasuje Nam, może jak by była możliwość to chcieli byśmy zrobić jescze antresole ale narazie nic pewnego i nie wiemy czy będą to duże zmiany i możliwe do wprowadzenia. Dom jest naprawde fantastyczny, po obejrzeniu Twoich zdjęć jeszcze bardziej nam się spodobał niż na wizualizacji, i projektach gotowych w gazetach. Jeżeli była by możliwość przesłanai większej ilości zdjęć to byli byśmy bardzo wdzięczni. Mamy jeszcz jedno pytanie związane z kosztami budowy. Jeżeli to nie jest tajemnica i była by możliwość to także będziemy zobowiązani za każdą informacje z jakimi kosztami mamy się liczyć.
    Pozdrawiam Szymon

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    upfoto

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Pana Jarka, Szymona i innych,
    A my się miotamy między projektem "Opal" i Willa na Borowej" głównie z powodu różnicy cen, interesuje mnie dlaczego mimo iż "Willa na Borowej" jest niewiele większa to koszty budowy są większe o około 100tys. Jestem w stanie odwiedzić zarówno Pabianice jak i Józefów koło Otwocka lub okolice Warszawy celem obejrzenie domu na żywo. Oczywiście Ciasto (oraz wino) zapewnione. Obiecuję że nie będę zanudzał. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie mnie zaprosić na małą godzinkę?

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Froggy

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Milośników form prostych i eleganckich,

    Mam pytanie do osób budujących Willę. Na ile realne są koszty przedstawione w projekcie, tzn. ok 300 tyś stan surowy? Jeśli chodzi o wykończenie, to wiem, że limitu nie ma...

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max123max

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przyłączam się do powyższego pytania, może ktoś jest już po zakończeniu kolejnych etapów i policzył ich koszty?

    Sam za 2-3 miesiące rozpocznę budowę WnB pod Warszawą.

    Może ktoś jest chętny podzielić się swoimi doświadczeniami, chętnie podjadę na jego budowę.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie koszty

    Witam wszystkich,

    NIe chciałbym się wypowiadać zbyt szeroko na temat kosztów, ale podane na stronie MG Projakt są nieco noedoszacowane.
    Jeśli chodzi o koszt stanu surowego zamkniętego, to również zależy od materiałów, naszych kosztów z dachówką ceramiczną i oknami PCV z roletami i napędem elektrycznym nie udało się zamknąć w 300.000 PLN brutto...

    AWCA gorąco namawiam na spiżarnię bezpośrednio przy kuchni!!W praktyce jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, trzymamy w nim większość produktów spożywczych (bez ogrzewania i izolacji podłogowej jest tam wystarczająco chłodno). Wygodny dostęp i wszystko pod ręką.
    Jeśli chodzi o pokój na piętrze to oczywiście zależy od potrzeb dla nas jest niezbędny (mamy dużo gości).

    Pozdrawiam
    jarek

  13. #33

    Domyślnie

    Jarek przekonałes mnie co do spizarki. Ja chcialem ja zrobic w miejscu sauny. Pisales wczesniej o drobnych zmianach w projekcie. Ciekaw jestem co zmieniles, moze instalowales rekuperacje? Ja bede ja montowal i chetnie skorzystam z twoich doswiadczen.

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez awca ; 23-09-2012 o 18:46

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WOJCIECH111

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, wszystkich wielbicieli projektu Willa na Borowej. Własnie kupiłem projekt i szukam wykonawcy. Projekt dla mnie idealny. Jedyną przeróbką a raczej kosmetyczną zmianą jest powiększenie gabinetu kosztem sauny. W związku z tym, iż permanentnie brakuje mi czasu zdecydowałem się na firmy budujące od początku do końca. Proszę o informacje od osób budujących dotyczące kosztów budowy. Jak na razie kosztorysy przedstawiane mi przez firmy budowlane oscylują w granicach około 550 tys za stan dewoloperski. Dużo drożej niż kosztorys przygotowany przez MG. Rozumiem, że kompleksowa oferta zawsze będzie droższa niż budowa systemem gospodarczym ale różnica jest kolosalna. Dodam, że będę budował w okolicy Piaseczna i dodałem rekuperator i odkurzacz centralny.

    pozdrawiam Wojtek

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max123max

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych, otrzymałem kilka ofert na budowę (okolice wa-wy):

    firma 1: SSO - 187tyś Deweloperski 374tyś
    firma 2: SSO - 230tyś Dew. 432tyś
    firma 3: SSO - 274tyś
    firma 4: SSO - 250tyś
    firma 5: SSO - 216tyś, Dew. 410tyś
    firma 6: SSO - 144tyś
    firma 7: SS0 - 295tyś, Dew 495tyś

    Jak widać rozpiętość dość spora

    Dostałem też kilka ofert na sama robociznę za SSO: 145, 200, 220, 240, 360, 390zł za metr pow. użytkowej. - wersja dla osób posiadających czas na załatwianie materiałów.
    Niektórzy z nich podawali materiały na SSO w cenie ~100 000zł

    Umówiłem się na obejrzenie kilku wykonanych projektów i rozmowy z właścicielami i mam nadzieje kogoś wybrać.

    Po rozmowach i obejrzeniu domów znajomych w stanie SSO, za ich radami doszedłem do wniosku że warto zapłacić więcej za Kierownika Bud. żeby wszystkiego dobrze pilnował, i wybrać raczej tańszą ekipę gdyż knocą tak samo jak dobre a płaci się mniej

    Czas potrzebny do SSO to max 90dni.

    Czy może ktoś kto juz coś wybudował dysponuje rzeczywista kalkulacją poniesionych kosztów?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Przemek H

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    1

    Domyślnie Willa na Borowej

    Witam, ja również jestem zainteresowany tym projektem.Bardzo proszę wszystkich o przesłanie zdjęć, a także informacji jakie były koszty budowy na poszczególnych etapach.Z góry dziękuję i pozdrawiam.


    Mój mail: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    wraz z mężem będziemy budować dom wg tego projektu. Jest on śliczny, a szczególnie zachwycił nas tym, że ma w środku praktyczny rozkład. Również proszę o zdjęcia zewnątrz/środka plus mniej więcej koszt budowy na poszczególnych etapach. Zdaję sobie sprawę, że koszt może się różnić w zależności od doboru materiałów i ekip remontowych, ale chciałabym mniej więcej wiedzieć jak to wygląda.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    pozdrawiam serdecznie,
    Agnieszka
    e-mail: [email protected]

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    antomsz

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Też zastanawiamy się nad tym domem, ale koszty podane są bardzo duże. Chętnie obejrzę zdjęcia z budowy, szczególnie ze środka: jak wygląda rozmieszczenie pokoi i schodów. Czy koszty faktycznie są takie duże? Pozdrawiam.
    Mój email: [email protected]

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur_wawa

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-480
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich wielbicieli willi na Borowej

    jestem na etapie wyboru projektu, działka czeka gotowa, właśnie będę robił badania geotechniczne gruntu a ja od kilku lat czytuję Muratora.

    w tej chwili zostały mi dwa projekty które biorę pod uwgę - "willa na Borowej" - lustrzane odbicie gdyż wjazd mam od wschodu oraz "Andromeda" z domoweklimaty.pl z Białegostoku. Borowa zdecydowanie najbardziej pasuje mi jeśli chodzi o układ funkcjonalny wnętrza, mam w sumie tylko kilka pomysłów na drobne zmiany
    to co nie do końca mi się podoba to opisywane wcześniej poziome okno w sypialni od ulicy oraz zastanawiam się nad opisanym również kominem zewnętrznym. Z tego co wiem komin posadowiony za zewnątrz budynku będzie wychładzał się zdecydowanie szybciej a co za tym idzie miał gorszy "ciąg". Ponieważ zamierzam zastasować kominek wewnętrzny z płaszczem wodnym a więc w domyśle co jakiś czas (bo mam gaz przy dziace więc nei będzie mi się chciało robic tego codziennie) zamierzam ogrzewać caly dom tym źródłem. I stąd moja watpliwośc co do jego efektywności.

    W "Andromedzie", która wizualnie z zewnątrz podoba mi się bardziej musiałbym zastosować nieco więcej zmian włącznie z dodatkowym pokojem w miejscu tarasu na piętrze - potrzebuję na górze 3 sypialni dla dzieci oprócz sypialni rodziców. Opócz tego nie jest tak przestronna jak "Borowa"

    czy ktoś, najlepiej Jarek mógłby się wypowiedzieć się na temat ciągu w tym kominie od strony praktycznego użytkowania.

    wiele rozwiązań jest naprawdę bardzo ciekawych, dom jest przestronny (może nawet się okazać nadmiernie duży???). Bo trzeba pamiętać, że koszt domu to nie tylko budowa, wykończenie w zależności od upodobań i finansów ale potem dochodzi jego utrzymanie, ogrzanie i .....sprzątanie
    Jakie zastosowaliście źródła ogrzewania i inne rozwiązania techniczne jeśli można wiedzieć?

    pozdrawiam
    Artur

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur_wawa

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-480
    Posty
    6

    Domyślnie

    jeszcze jeśli chodzi o koszty budowy...zależą one od miejsca budowy, przyjętego charakteru (syst. gospodarczym czy z full opcją) i czasu na budowę a również w bardzo dużym zakresie jeśli chodzi o wykończenie i przyjęte rozwiązania instalacji ale zorientowani znajomi twierdzą, że w okolicy Warszawy a tu zamierzam się budować budowa oraz wykończenie domu w dobrym stylu ale bez nadmeirnych ekstrawagancji to koszt ok 3000 - 3500 pln za każdy metr domu tak więc przy dość dużym domu jakim jest willa na Borowej zakładam konieczność znalezienia finasowania na ok 700 tys. do momentu wprowadzenia się.
    Jest też jeszcze gorsza wiadomość - inny zorientowany twierdzi, że jesli zakładasz jakieś koszty na budowę domu to z góry powiększ je o 10% ((
    oczywiście można zastosować nieco tańsze materiały, wybrać najtańszą ekipe i stać jej 24 godz/ na dobę nad głową a potem najtanszą armaturę i kafelki ale trzeba myślę znaleźć ten złoty środek pomiędzy jakością a ceną bo nadmierne obniżanie kosztów może się potem odbijać czkawką podczas eksploatacji

    pozdrawiam @All

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony