dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 301
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur_wawa

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-480
    Posty
    6

    Domyślnie

    jeszcze pytanie do Jarka oraz wszystkich którzy posiadają już ten projekt w domu na ile szczegółowe i dokładne są rysunki w projekcie
    chodzi mi o to, żeby było dokąłdnie rozrysowane co i gdzie wykonawca ma zrobić, żeby potem mógł punktować wszelkie fuszerki pod tytułem: a bo nie jest dokładnie narysowane to zrobiliśmy tak żeby było "lepiej"
    np izolacja przciwwilgociowa i ocieplenie czy w opisanej spiżarce przy kuchni jest dokładnei narysowane gdzie ma byś izolacja od podłoża a gdzie nie...

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zulka88

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-425
    Posty
    36

    Domyślnie

    witam,
    czy wrzucił by ktoś zdjęcia (może być stan surowy) miejsca wokół schodów, ponieważ chciałabym mieć rozeznanie jak wygląda przestrzeń pod schodami?

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max123max

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    Projekt jest bardzo szczegółowy i wszelkie izolacje są poprawnie oznaczone, na życzenie mogę przesłać na e-mail.
    Co do schodów to, jest tam ciasno, dolna część musi mieć krótsze stopnie bo inaczej trzeba by zaczynać w przedsionku, a pod schodami schowek jest raczej symboliczny.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Panie max123max to ja poproszę info na maila: [email protected]

    pozdrawiam,
    Agnieszka



    Cytat Napisał max123max Zobacz post
    Projekt jest bardzo szczegółowy i wszelkie izolacje są poprawnie oznaczone, na życzenie mogę przesłać na e-mail.
    Co do schodów to, jest tam ciasno, dolna część musi mieć krótsze stopnie bo inaczej trzeba by zaczynać w przedsionku, a pod schodami schowek jest raczej symboliczny.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ardjan

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-481
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Czy orientujecie się może jaki klinkier jest najbardziej zbliżony do tego , który jest w wizualizacjach domu?
    Jestem właśnie na etapie poszukiwań ale nie mam umiejętności wyobrażenia sobie jak dana cegła będzie wyglądała finalnie.

    pozdrawiam
    Adrian

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur_wawa

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-480
    Posty
    6

    Domyślnie

    i jeszcze pytania do Jarka (o ile można) jako jedynego póki co użytkownika tego domu:
    1. czy ten garaż o szerokosci ok 5.70 z bramą garażową 5.00 jest wystarczająco szeroki na dwa średnie auta i czy coś jeszcze z boków można postawić czy tylko pod koniec garażu w tej obszernej wnęce?
    2. rozumiem, że strop nad piętrem masz drewniany z wypełnieniem z waty; czy to celowe zamierzenie czy potrzeba architektoniczna a jesli celowe to czy miało to na celu odprowadzenie wilgoci z pomieszczeń na strych czy jakieś inne założenia?
    3. czy jako budowniczy drugiego domu a wiec z większym doświadczeniem niż my tu obecni zastanawiałeś się nad wprowadzeniem instalacji typu rekuperator albo panele słoneczne do podgrzania CWU?
    4. czy kominek wewnętrzny ma wkład tylko dla ozdoby a więc sporadycznego używania, wkład z rozprowadzeniem ciepła czy płaszcz wodny?
    przepraszam za zawracanie głowy i tyle pytań ale na etapie wyboru projektu i jego adaptacji warto uwzględnić maksymalnie dużo parametrów o ile sie chce je zastosować

    pozdrawiam
    Artur

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur_wawa

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-480
    Posty
    6

    Domyślnie

    przepraszam za zawracanie głowy ale mam kolejne pytanie: czy rolety zewnętrzne są bardziej jako antywłamaniowe czy energochłonne - latem wystudzają a zimą grzeją? i jak takie rozwiązanie się sprawdza w rzeczywistości

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zulka88

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-425
    Posty
    36

    Domyślnie

    do osób, kóre mają już rozeznanie jak wygląda góra domu itd czy myślicie, że dałoby sie zrobić ten projekt z pustką nad salonem?

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zulka88

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-425
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulka88 Zobacz post
    do osób, kóre mają już rozeznanie jak wygląda góra domu itd czy myślicie, że dałoby sie zrobić ten projekt z pustką nad salonem?
    albo np pustka bylaby nad jadalnia zamiast tego malego pokoju

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max123max

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    Większość ścian piętra stoi na podciągach a że strop jest z "Terivy" to nieułożenie go np. nad jadalnie nie powinno stanowić problemu i powstała by wymagana przestrzeń, nad salonem też dało by się to zrobić, tylko problem był by z dostaniem sie do łazienki.

  11. #51

    Domyślnie

    Gdzie umieścilibyście w tym projekcie ekran projektora? Potrzeba na to z głośnikami stojącymi obok około 3,2m, więc przy zabudowie z k-g jedyny sposób to chyba ściana naprzeciwko kominka (co niestety powoduje że siedzi się do niego tyłem)...

    Pozdrawiam

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    [QUOTE=impressa;4808764]Gdzie umieścilibyście w tym projekcie ekran projektora? Potrzeba na to z głośnikami stojącymi obok około 3,2m, więc przy zabudowie z k-g jedyny sposób to chyba ściana naprzeciwko kominka (co niestety powoduje że siedzi się do niego tyłem)...

    Witam,

    Na telewizor jest przewidziana wnęka w ścianie od tarasu. tak więc siedząc przodem do telewizora widać jednocześnie ogród i kominek.
    Nad wnęką do sufitu mam przymocowany ekran do projektora (pamiętajcie o zasilaniu!).
    Głosniki stoja na skraju wnęki.

    Pozdrawiam

    Jarek

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_wawa Zobacz post
    przepraszam za zawracanie głowy ale mam kolejne pytanie: czy rolety zewnętrzne są bardziej jako antywłamaniowe czy energochłonne - latem wystudzają a zimą grzeją? i jak takie rozwiązanie się sprawdza w rzeczywistości
    Witam,

    Rolety pełnią kilka funkcji:
    - zasłaniają słońce latem - prz tej ilości okien dom bardzo szybko się nagrzewa
    - dodatkowo izolują zimą przed wiatrem i zimnem
    - pełnią rolę zasłon w nocy (to szczególnie potrzebne kobietom), chyba, że ktoś woli zasłony...
    - umożliwiają oglądanie kina w czasie dnia (szczególnie z projektora)
    - utrudniają włamanie ale to nie jest ich podstawowa rola, nie ma co przepłacać za rolety antywłamamniowe jak i tak najsłabszym ogniwem będzie brama i drzwi, chyba, że ktoś założy pancerne...
    Wiem, że rolety to koszt prawie taki jak okna, ale z doświadczeń z pierwszego domu nawet przez chwile nie mieliśmy wątpliwości co do ich zamontowania.

    Pozdrawiam

    Jarek

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_wawa Zobacz post
    i jeszcze pytania do Jarka (o ile można) jako jedynego póki co użytkownika tego domu:
    1. czy ten garaż o szerokosci ok 5.70 z bramą garażową 5.00 jest wystarczająco szeroki na dwa średnie auta i czy coś jeszcze z boków można postawić czy tylko pod koniec garażu w tej obszernej wnęce?
    2. rozumiem, że strop nad piętrem masz drewniany z wypełnieniem z waty; czy to celowe zamierzenie czy potrzeba architektoniczna a jesli celowe to czy miało to na celu odprowadzenie wilgoci z pomieszczeń na strych czy jakieś inne założenia?
    3. czy jako budowniczy drugiego domu a wiec z większym doświadczeniem niż my tu obecni zastanawiałeś się nad wprowadzeniem instalacji typu rekuperator albo panele słoneczne do podgrzania CWU?
    4. czy kominek wewnętrzny ma wkład tylko dla ozdoby a więc sporadycznego używania, wkład z rozprowadzeniem ciepła czy płaszcz wodny?
    przepraszam za zawracanie głowy i tyle pytań ale na etapie wyboru projektu i jego adaptacji warto uwzględnić maksymalnie dużo parametrów o ile sie chce je zastosować

    pozdrawiam
    Artur
    Witam,

    1.Garaż szerszy nieukrywam byłby wygodniejszy, ale wtedy jego dach sięgałby jeszcze wyżej i nie byłoby miejsca na okno na piętrze. Mieszczą sie w nim swobodnie dwa samochody jeden średni, drugi większy. Nie ma wtedy miejsca z boku, ale dużo jest z tyłu. Rowery wieszam na ścianie bo to jest najwygodniejsze.
    2, Strop drewniany to chyba najtańsze rozwiązanie i jednocześnie najcieplejsze. Najważniejsze są izolacje poziome posadzki i piętra, dlatego nie żałujcie tam izolacji!!! Na zaizolowanie podłogi parteru kupiłem najlepszy styropian na rynku.
    3.Rekuperację miałem już w pierwszym domu i uważam to za tak niezbędną instalację jak instalacja kanalizacyjna. Jeśli ktoś nie może sfinansować całej wentylacji, nich przynajmniej położy rury. Na etapie budowy to naprawdę niewielki koszt a centralę można zamontować poźniej. Podobnie z odkurzaczem centralnym. Paneli słonacznych nie mam, źródłem gorącej wody jest powietrzna pompa ciepła.
    4.Kominek nie ma rozprowadzenia, służy bardziej jako ozdoba. Bardzo lubimy w jesienne i zimowe wieczory patrzeć na ogień. Z drugiej strony w okresie w którym jeszcze nie ogrzewa się całkowicie domu doskonale zmienia klimat. Podstawowym ogrzewaniem jest pompa ciepła, tak więc rozprowadzenie nie byłoby wielką oszczędnością. W pierwszym domu miałem rozprowadzenie powietrzem i ne byłem do końca zadowolony. Dym, który zawsze wydobywa się w trakcie otwieranie drzwiczek przedmuchiwany był do ostatniego pomieszczenia. Nie było to zbyt komfortowe... Z płaszczem wodnym nie mam doświadczenia. Obawiam się jednak, że połącznie sterowania pompą ciepła z płaszcem wodnym byłoby niemożliwe. Są to skrajnie różne paramery grzewcze.

    Pozdrawiam

    Jarek
    4

  15. #55

    Domyślnie

    [QUOTE=jarekborowa;4811514]
    Cytat Napisał impressa Zobacz post
    Gdzie umieścilibyście w tym projekcie ekran projektora? Potrzeba na to z głośnikami stojącymi obok około 3,2m, więc przy zabudowie z k-g jedyny sposób to chyba ściana naprzeciwko kominka (co niestety powoduje że siedzi się do niego tyłem)...

    Witam,

    Na telewizor jest przewidziana wnęka w ścianie od tarasu. tak więc siedząc przodem do telewizora widać jednocześnie ogród i kominek.
    Nad wnęką do sufitu mam przymocowany ekran do projektora (pamiętajcie o zasilaniu!).
    Głosniki stoja na skraju wnęki.

    Pozdrawiam

    Jarek
    Dzięki za odpowiedź - a w tym wypadku czy masz też miejsce na głośniki z tyłu? .. no i ile osób tak naprawdę mieści się na 'seansie' bo z tego co widzę na rysunku tech., przewidziana sofa jest dwuosobowa...

    Drugie pytanie - jak rozwiązałeś problem akustyki w tak dużej otwartej przestrzeni na parterze? Czy masz jakieś wyciszenie z wełny w suficie podwieszanym lub pod K-G na ścianach?

    Trzecie pytanie - też 'akustyczne' - czy cienkie ściany działowe z ceramiki na piętrze dają wystarczające wygłuszenie czy warto dorzucić cienką warstwę wełny? Czy w Twoim projekcie płyty K-G są przymocowane do cegieł klejem, czy stoją na stelażach?

    I czwarte, ostatnie - w przypadku instalacji wentylacji mechanicznej, które szyby wentylacyjne pozostawiłeś z oryginalnego projektu?

    Pozdrawiam,
    Imp.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andzela123

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-911
    Posty
    1

    Domyślnie Moja rodzina tez zastanawią sie nad tym projektem

    Witam,

    Poważnie zastanawiamy się z mężem nad tym projektem. Mamy działkę 60 km za Warszawą w lesie nad rzęką. Kominek na tarasie to jedno z moich marzeń
    Będę wdzięczna za przesłanie mi kilka zdjęć na andzela 123 @ op. pl (oczywiście bez spacji). Szczególnie interesuje mnie wnętrze (widok na salon z kuchni, kominek, taras ...)

    Z góry serdecznie dziękuję
    Ania

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Goth

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    01-903
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam Jarka i pozostałych "borowików" i przede wszystkim gratuluję Jarkowi i firmie MG projektu domu.Wybraliśmy go bez żadnych zmian( za wyjątkiem dodania okna w garażu przy wejściu do domu), przejżawszy wcześniej kilka setek innych. Budujemy w okol Warszawy od września.
    Dziękuję również Jarku że odwiedzasz to forum i służysz swoimi doświadczeniami z budowy i eksploatacji budynku.

    Uzgadniając ostatnio projekt przyłącza wody projektant wod-kan zwrócił uwagę na błąd w projekcie c.o.
    Błąd polega na tym że parametry pracy grzejników i ogrzewania podłogowego są identyczne (temperatura podłogówki powinna pracować na niższych temp. wody). Wg niego przy takiej konfiguracji podłogi będą parzyć w pięty.
    Pytania do Jarka :
    - czy wykonałeś instalację co wg projektu, czy coś było zmieniane np. na etapie wykonania ?
    - czy temperatura podłóg nie jest za wysoka w dość chłodne dni, kiedy pracuje kocioł ?
    - W projekcie temperatura przewidziana do garażu wynosi 20o C - to chyba dużo za dużo. Za tym idą dwa potężne grzejniki ulokowane na bocznych ścianach garażu. Wydaje mi się, że ogrzewanie np. do 10 stopni byłoby wystarczające!? Ogrzewanie non stop 60m2 pomieszczenia z samochodami to chyba trochę przesada. Jak to wygląda w praktyce u Ciebie?

    Zdaniem projektanta instalacja nie jest dopracowana, jedynie schematyczna i wymaga rozbudowania.
    Będę wdzięczny za informacje n/t temat
    pozdrawiam

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur_wawa

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-480
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jarku, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
    postaram się przemyśleć wszystko dokładnie bo każda uwaga od praktyka jest niezwykle cenna
    ja póki co nie jestem przekonany do rolet zewnętrznych nie tylko z uwagi na koszty ale i ewentualny wygląd bo zawsze jednak ciut widać kasetę ale rzeczywiście rozumiem, że jest również wiele niezaprzeczalnych zalet
    pozdrawiam wszystkich "Borówkowców"

  19. #59

    Domyślnie

    Pytanie na dziś: jakie okna

    Ponieważ Willa NB jest projektem ładnie, hmm, doświetlonym, zastanawiam się na ile mocno warto dać się ponieść fali energooszczędności - czyli innymi słowy misja 'w poszukiwaniu złotego środka'..

    Podzielcie się Waszymi wyborami i uzasadnieniem a tym, którzy drogę mają jeszcze przed sobą rozjaśni się trochę na zakrętach Dajcie też znać jak rozwiązaliście temat rolet - jakie zastosowaliście i ile zajęły miejsca z rozmiarówki otworów okiennych w projekcie.

    Pozdrowienia i miłego weekendu!
    Ostatnio edytowane przez impressa ; 24-07-2011 o 23:39

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goth Zobacz post
    Witam Jarka i pozostałych "borowików" i przede wszystkim gratuluję Jarkowi i firmie MG projektu domu.Wybraliśmy go bez żadnych zmian( za wyjątkiem dodania okna w garażu przy wejściu do domu), przejżawszy wcześniej kilka setek innych. Budujemy w okol Warszawy od września.
    Dziękuję również Jarku że odwiedzasz to forum i służysz swoimi doświadczeniami z budowy i eksploatacji budynku.

    Uzgadniając ostatnio projekt przyłącza wody projektant wod-kan zwrócił uwagę na błąd w projekcie c.o.
    Błąd polega na tym że parametry pracy grzejników i ogrzewania podłogowego są identyczne (temperatura podłogówki powinna pracować na niższych temp. wody). Wg niego przy takiej konfiguracji podłogi będą parzyć w pięty.
    Pytania do Jarka :
    - czy wykonałeś instalację co wg projektu, czy coś było zmieniane np. na etapie wykonania ?
    - czy temperatura podłóg nie jest za wysoka w dość chłodne dni, kiedy pracuje kocioł ?
    - W projekcie temperatura przewidziana do garażu wynosi 20o C - to chyba dużo za dużo. Za tym idą dwa potężne grzejniki ulokowane na bocznych ścianach garażu. Wydaje mi się, że ogrzewanie np. do 10 stopni byłoby wystarczające!? Ogrzewanie non stop 60m2 pomieszczenia z samochodami to chyba trochę przesada. Jak to wygląda w praktyce u Ciebie?

    Zdaniem projektanta instalacja nie jest dopracowana, jedynie schematyczna i wymaga rozbudowania.
    Będę wdzięczny za informacje n/t temat
    pozdrawiam
    Witam,

    Trudno mi się wypowiedzieć na temat projektu co, ponieważ zdecydowałem sie na pompę ciepła. Tak więc z definicji projekt musiał być zmieniony.
    Zastosowałem wszędzie podłogówkę aby pompa pracowała jak nejefektywniej. W tym wypadku nie ma mowy o tym, żeby temperatura podłóg była za wysoka.
    Jeśli chodzi o garaż to rzeczywiście zimą utrzymuję temperaturę ok 10 stopni.

    Pozdrawiam
    Jarek

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony