dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 58
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1147
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie Komentarze do Jankowa

    MaEmi
    Wysłany: Wto, 20 Luty 2007 12:52
    Renka
    to tak ładnie cichaczem dziennik zakładać???
    powodzonka

    Renka Grabow
    Wysłany: Wto, 20 Luty 2007 14:03
    Dzięki za czujność Nie cichaczem, tylko z wrodzonej skromności, bo na razie nic tam interesującego nie ma, tylko zapiski "ku pamięci".
    Ale poprawię się i założę komentarze, bo to przeciez FORUM, a więc miejsce rozmowy
    _________________
    Renka

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Przywołana do porządku założyłam "komentarze" i proszę od razu o wyrozumiałość dla umiejetości kronikarskich. Będę pracowała nad tym, aby relacja z budowy była treściwa i konkretna, bo sama wiele dowiedziałam się o budowaniu z dzienników właśnie...
    Pozdrawiam,

  3. #3

    Domyślnie

    To powodzonka w pracy i gratulację za odwagę
    ps posprzątałam po sobie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    witam,
    MaEmi, jak już wyczaiłaś dziennik było szybciutko otworzyć wątek na komentarze dla koleżanki.

    Zauważyłam, że wśród gigantów tego forum miłym gestem jest założenie komentarzy dla znajomego forumowicza. Nawet się scigają, kto będzie szybszy.

    Renka Grabow,
    Powodzenia!
    My zaczynamy w maju, pozwolenie jest, materiały basic kupione!
    marta

  5. #5

    Domyślnie

    Ale ja nie lubię odbierać przyjemności zaczynania nowego wątku
    i ja niestety nie należę do "gigantów"

    kurcze ale ja dużo w życiu straciłam nawet na pożądnym gigancie nie byłam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Dziękuję za słowa zachęty My zaczniemy MAM NADZIEJĘ pod koniec marca, początek kwietnia, ale jeszcze tyle do załatwienia
    A propo's gigantów forum to obydwie drogie kolezanki dość mocno się udzielacie a na pewno w śledzonych przeze mnie wątkach, więc jestescie rozpoznawalne od dawna

    pozdrowionka

  7. #7

    Domyślnie

    Hej!
    A dlaczego mnie nikt nie zawiadomił, że tutaj powstaje nowa literatura piękna ! Teraz ja życżę powodzenia!
    ...i trochę się obawiam, że wszyscy ci, którzy zaczynają budowę na wiosnę już mają materiały , które czekają z utęsknieniem na pierwsze odtajanie śniegu ... a my wiemy z czego ale skąd?... z tym już gorzej.
    Renka szukaliście działki w Sulejówku? ja tam przez 20 lat mieszkałam a teraz co weekend tam jeździmy i też tam początkowo szukaliśmy kawałka ziemi. W końcu wylądowaliśmy na pograniczu Piastów / Pruszków .
    Pozdrawiam i życzę powodzenia (sobie też bo zaczynamy chyba w tym samym czasie - 7 kwietnia ).

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Witaj Mikopiko po dłuższej przerwie ,
    Tak oczywiście ogladaliśmy działki również w Sulejówku, ale było już bardzo drogo. To była już wiosna 2006. W Halinowie 4 lata temu mozna było kupić działkę za 35 000. W ubiegłym roku pokazywano nam jakiś spłachetek koło drutów wysokiego napięcia za 70 000. Z resztą ten młyn dotyczy wszystkich terenów podwarszawskich... Kupując 3 lata temu z całą pewnością zrobiliście interes życia My ockneliśmy się w ostatniej chwili... i mamy małą ale piekną działeczkę w gminie Czosnów (25 km od W-wy trasą gdańską)
    Dopiero szukamy materiałów, ale rzeczywiście trzeba się pospieszyc. Z czego chcecie budowac, ze to trudne do zdobycia? Juz nie moge sie doczekac wiosny

  9. #9

    Domyślnie

    No hej!
    Co do tej transakcji życia (kupno działki) nie byłabym taka pewna! Na

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Co do Maxa to zgadzam, się że trudno go dostać, chociaż dość trudno to zrozumieć - w końcu są lepsze materiały... My mamy Maxa w projekcie, ale po tym jak usłyszałam z wielu źródeł ile kosztuje, zdecydowaliśmysie na keramzytobeton. Otóż cegła Max jest w tej chwili do dostania za 3,37 pln x 22 to daje 74,14 za m2. Czytałam, że komuś na forum porotherm wyszedł taniej!!!!! Nie chcemy porothermu bo ten obecny podobno nie ma takiej jakości jak kilka lat temu, gdy Winerberger wchodził na rynek. Cegła jest krócej wypiekana, bardziej się kruszy i nie trzyma już tych standardów na które ma certyfikaty... Suporexu nie chcieliśmy od początku, na ytong nas nie stać... więc sprawdzilismy jak wyglada sytuacja z keramzytobetonem i okazało się, że inne materiały dogoniły go bo podwyżki keramzytobetonu nie były tak dramatyczne i za pustaka Leier na sciane dwuwarstwowa zapłacimy 6,72 brutto za sztukę x 8.5 to 57,12 za m2.
    Jesli chodzi o architekta wnetrz to na razie nawet sie nad tym nie zastanawiam, bo jestem bardzo zachłanna i właczam się (teoretycznie oczywiście) w każdy etap budowy - na razie fundamenty i ściany do urządzania wnętrz jeszcze daleko, ale na pewno rozważę taka mozliwość...
    Co do działki to jeśli masz takie możliwości transportowe to na pewno było warto, nam pozostaje tylko samochód i to jeden bo dojazdy na dwa samochody do W-wy puszczą nas z torbami...
    Jak się czuje twój chory maluszek?

  11. #11

    Domyślnie

    No hej!
    My nastawiliśmy się na maxa i będziemy drążyć temat, choć właśnie obdzwaniamy cegielnie i ... guzik albo nie ma albo jeszcze nie mają (bo suszarnie są pod gołym niebem). A gdzie mają tego maxa za 3.37 ? daj namiary!!! Porotherm jest kruchy i jak chcesz potem wbić gwóźdź to możesz całą ścianę stracić - to z doświadczenia znajomych.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Skład Budochem Czosnów 022 713 31 37 - dostają Maxa z cegielni Łężany - przyjmują zamówienia, bo cegły nie ma na składzie i trzeba czekać...

  13. #13

    Domyślnie

    Thank you! Zadzwoniliśmy !
    Ale ... trzeba poczekać do czwartku. Będzie sprowadzona z Litwy i wtedy będzie wiadomo jaki koszt (prawdopodobna cena to jednak ok. 4 zł )!

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    W sobotę byliśmy w innym składzie budowlanym i zapytaliśmy tak z głupia frant skąd ta galopada cen Maxa. Otóż młody człowiek, właściciel składu pofilozofował, że pomijając boom budowlany duże znaczenie ma tradycja budowlana, a na Mazowszu tradycyjna zabudowa to właśnie ceramika. Dlatego beton komórkowy tez podrożał ale można go kupic a z Maxem to gdyby miał Maxa to sprzedałby go nawet za 5 zł...
    Czyli przy zakupach materiałów budowlanych zachowujemy sie podobnie jak wtedy gdy kupujemy jakiś drobiazg - niech to będzie znane, swojskie i popularne bo przecież większość się nie myli (z pewnymi wyjątkami, patrz ostatnie wybory)
    Im dalej od W-wy powinno być taniej, ciekawe czy to się sprawdzi w praktyce...

  15. #15

    Domyślnie

    Im dalej od Warszawy tym mniejsze ceny dowozu materiałów za km (60km- 600 zł, 200km- 600zł), z cenami materiałów bywa różnie. A to, że na rynku nie ma max to rzeczywiście wina bumu (za miesiąc zaczynają się budowy)ale też sprawa Winerbergera, który zaprzestał produkcji max dając w zamian inne
    droższe produkty.
    A tak naprawdę to każdy rodzaj materiałów ma swoje zalety i wady , plusy i minusy i nie można mówić, że coś jest złe a coś dobre bo dla każdego coś innego jest ważne, ma inne priorytety.
    Ale zostawmy już to w spokoju! Jedno jest pewne wszyscy dostaniemy ostro w d... Trochę nas to wszystko będzie drożej kosztowało

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dlatego beton komórkowy tez podrożał ale można go kupić
    Beton komórkowy też nie występuje w nadmiarze. A z tradycją budowania z ceramiki na Mazowszu to naprawdę ciekawostka.
    marta

  17. #17

    Domyślnie

    MS masz rację! niczego nie ma w nadmiarze!!! Chyba się wszystkim coś poprzestawiało w głowach

  18. #18

    Domyślnie

    Hej! mam do ciebie pytanko Renia .

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Cześć Mikopiko,

    Jeśli chodzi o kredyt to nie jesteśmy miarodajni. Składalismy wnioski w połowie lipca, kiedy banki były zarzucone wnioskami osób, które chciały zdążyć przed zmianami w sposobie naliczania zdolności kredytowej. Czekaliśmy niestety aż dwa miesiące. W GE nasz konsultant poszedł sobie na długi urlop a innym widocznie nie za bardzo zalezało... w PKO BP też wszystko trwało długo, bo tam chcieliśmy dostać lepsze niż standardowe warunki. Poza tym od razu ubiegalismy sie o kredyt na działkę i budowę, więc byc może to też wydłuzało proces... Wy będziecie w innej sytuacji - działka już jest, budowa rozpoczęta... Na pewno dużo czasu potrzeba na znalezienie najlepszej oferty. My zaczeliśmy od doradców kredytowych, ale potem sami chodziliśmy do banków, aby zapoznac sie z ofertą, po prostu chcielismy mieć pewność, że dostajemy najlepsze możliwe wówczas warunki...

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięx za informacje!

Strona 1 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony