dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 44
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 879

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"

    tu można pisać - pytać - komentować - gadać
    i co tam jeszcze

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Ja odnośnie wentylacji mechanicznej. Nam architekt też powiedział, że jeśli się uprzemy to nam zrobi ale on stanowczo odradza i sam u siebie nigdy by nie zrobił. A ja myślałam, że przy nowych domach wszyscy już teraz montują rekuperatory.
    Cały czas jeszcze się waham czy dobrze robie rezygnując z tej rekuperacji. Ale jeśli kolejny architekt oradza to rozwiązanie w domach jednorodzinnych, to coś w tym musi być.

    A i bardzo fajne elewacje. Domek nowoczesny, biały, szary + drewno. Moje klimaty

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    witaj
    my się długo wahaliśmy na tą rekuperacją i stanęło jednak na grawitacyjnej

    a ile kominów masz w swoim projekcie? bo u nas aż trzy w związku z wentylacją własnie

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    wiesz, też nas nurtowała kwestia mechanicznej, bo w pierwszej chwili chcieliśmy mieć taka właśnie. Do dziś mam wątpliwości w związku z nawiewnikami (będą w oknach). Ale zdecydowaliśmy i teraz będziemy czekać na weryfikację Mam nadzieję - pozytywną dla nas jednak
    Natomiast na komin w ogóle nie zwróciliśmy uwagi - cholerka, zmartwiłes mnie i zaraz zapytam, dlaczego wchodzi w tę ściankę pożarową. Może w ostatecznej wersji projektu jest inaczej - zaraz sobie sprawdzę w cadzie jak to wygląda.
    Dzięki za podpowiedź!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    Moje zdanie:
    Okna na elewacji frontowej coś nie pasują estetycznie, dlaczego okno z podziałem a nie bez podziału? to samo okna na przeciwnej el.

    Wentylacja mechaniczna - mam w biurze - porażka, nigdy!
    Ja bym widział wzdłuż garażu taką wiatę nad drugie auto jak pergola nad tarasem.
    W domu z 1 autem nie da się praktycznie funkcjonować, no może że tramwaj blisko.

    A publiczność dzienniczka czeka na rzuty!
    bo zagadką są choćby az 3 kominy...
    Ostatnio edytowane przez oresund ; 02-02-2011 o 16:10 Powód: .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał oresund Zobacz post
    Ja bym widział wzdłuż garażu taką wiatę nad drugie auto jak pergola nad tarasem.
    W domu z 1 autem nie da się praktycznie funkcjonować, no może że tramwaj blisko.
    .
    gdyby nie finansowe ograniczenia, byłoby znacznie więcej wszystkiego - jeśli kasy starczy, będzie jakaś wiatka
    a jak nie styknie, to pod sosenką będą goście parkować, co robić

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    okno z podziałem, bo chcę je otwierać czasem

    rzuty zaraz dam do wnikliwej analizy

  8. #8

    Domyślnie

    Witam Gratulacje podjęcia decyzji o budowie domu widze ze jestescie na tym samym etapie co i ja, tyle ze ja juz czekam na PnB ze Starostwa, ruszam na wiosnę.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    cześć, Balzak311 - to będziemy się ścigać właściwie
    jak długo planujesz budować? my się chcemy sprężać maksymalnie i postawić go w rok

    nie wyobrażam sobie przeciągania budowy

  10. #10

    Domyślnie

    Witaj
    Fajny rozkład parteru, my coś podobnego będziemy chcieli stworzyć. Gdzie będziecie się budować?

    W wolnej chwili zapraszam też do mnie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Witaj
    Fajny rozkład parteru, my coś podobnego będziemy chcieli stworzyć. Gdzie będziecie się budować?
    Zielona Góra - ale taka maleńka, pod Łodzią

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    No proszę, a do tego wszystkiego sąsiad (ka?)
    Pozdrawiam krajana (kę).
    -ka!

    a Ty, ProStasiu, skąd?

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    sylwerson pozwól, że wejdę w komentarze jako sąsiad. My w Zielonce jesteśmy na pięknie brzmiącej ulicy Wiesława, której w zasadzie nie ma jeszcze na mapach ani w planach oznakowania - odbiega od ulicy Malowniczej, a ta od Głównej

    Podpowiem coś w kwestii materiałów i reku - okoliczne składy do tanich nie należą, ale mają tę zaletę, że są obok i zawsze wszystko masz pod ręką. My jednak zamawialiśmy większość materiałów (90%) przez internet - allegro, i nawet jak część materiałów ciągnęli z daleka wychodziło taniej niż np u Dzikiego czy Zająca. Oni tak samo muszą za transport z fabryki zapłacić ...
    Co do reku - POLECAM ZROBIĆ! przynajmniej pociągnąć przewody zasilające, sterownikowy kabelek i przede wszystkim pochować przewody nawiewu/wywiewu do poszczególnych pomieszczeń - samo Reku można kupić później, chociaż za wymurowanie kominów i materiał na nie zapłacisz mniej więcej tyle ile ten reku
    Nas wykonawca też przekonał, że gdzie tam Rekuperacja ... ??? co to jest ... itd trzeba mieć kilka kanałów pod grawitacyjną. ... no i mamy, ale po co ??? Niestety dopiero później trafiliśmy do domku gdzie taka wentylacja już działała i powiem Ci efekt jest nie do opisania, na górze kładli im tynki na dole szła elektryka (środek zimy 2009) i wchodząc do budynku było czuć przyjemne świeże powietrze, a nie zapach zaprawy nawet okularki mi nie parowały ... ogrzewali w tym czasie cały dom małym kominkiem i Reku pięknie to ciepełko rozprowadził. Tak więc Prostaś ma rację grawitacyjna wentylacja jest do bani - pomyśl kupisz fajne szczelne okna i fajne szczelne drzwi żeby było ciepło i jak grawitacyjna ma wyciągać powietrze ?? - nie ma szans na działanie. W dużych domach ten problem jest mniejszy bo masa powietrza wewnątrz, ale my teraz mamy tak w mieszkanku 41 m2 i szczelne okna i szczelne drzwi i powietrze po prostu stoi. Jak odpalimy wentylatorek w łazience to zasysa powietrze z wentylacji w kuchni

    Jak będziecie mieli ochotę zapraszamy do nas na budowę, a za 2 miesiące chyba już na nie budowę

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    dodam jeszcze, że będa okna połaciowe, czego wizualki nie uwzględaniają - w sumie cztery - po jednym w małych sypialniach, jedno w łazience głównej i jedno nad schodami, żeby korytarz piwniczki nie przypominał

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agamek

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam, domek fajny więc kibicuję -jeśli chodzi o rzut to podobną opcję widziałam w projekcie archonu dom w amarylisach - trochę funkcje są zmienione i schody - pewnie się architekt napatrzył ale to i dobrze bo wszystko ma sens a estetycznie jak najbardziej w moim guście pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamek Zobacz post
    Witam, domek fajny więc kibicuję -jeśli chodzi o rzut to podobną opcję widziałam w projekcie archonu dom w amarylisach - trochę funkcje są zmienione i schody - pewnie się architekt napatrzył ale to i dobrze bo wszystko ma sens a estetycznie jak najbardziej w moim guście pozdrawiam
    dzięki
    dom w amarylisach ma schody w salonie i kuchnię z drugiej strony, lukarnę i balkon - to juz za dużo atrakcji jak dla nas

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    mam dla Was zagadkę - gdzie w moim domu jest schowek?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    a konkretnie?
    miałes styczność ze składami budowlanymi z Rokicińskiej? Zając - Dziki - kto mniej zdziera?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Który z nich to Karol? Dziki, tak?

    No, projekt pewnie nie będzie idealny - takich ponoć nie ma. Dziś się widzę z autorami i zapytam o ten komin.
    A gdzie się ogląda Twój dom?

  20. #20

    Domyślnie

    Plany fajne, ale brakuje spizarki przy kuchni. wc przy gabinecie powiekszylabym, aby zmiescil sie chociaż malutki prysznic

Strona 1 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony